Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-17, 15:30 Autor: Witold Wośtak

Część autobusów MZK Opole jeździ od dziś nową trasą. Ruszyło centrum przesiadkowe Opole Wschodnie

Centrum przesiadkowe Opole Wschodnie [fot. Witold Wośtak]
Centrum przesiadkowe Opole Wschodnie [fot. Witold Wośtak]
Centrum przesiadkowe Opole Wschodnie działa od wczesnych godzin porannych. Są duże zmiany w kursowaniu autobusów miejskich dla tej części miasta.
Do sieci komunikacyjnej włączono 12 przystanków, ale z drugiej strony zlikwidowano 10 istniejących do tej pory. Przy centrum przesiadkowym nie ma dziś tłumów, ale trudno dziwić się, bo chodzi o nowy układ i mieszkańcy muszą przyzwyczaić się oraz opanować nowy rozkład.

Adam Leszczyński, rzecznik prasowy urzędu miasta, mówi o zmianie w kursowaniu niektórych linii: - Są dodatkowe linie, na przykład "piętnastka" czy 28, które zahaczają o centrum przesiadkowe Opole Wschodnie. "Jedenastka" po latach jazdy przez Chabry powróciła na ulicę Oleską, a to znacząco skraca czas przejazdu między osiedlem Armii Krajowej a centrum.

Mieszkańcy Opola mają swoje uwagi, ale generalnie są zadowoleni z nowych rozwiązań.

- Autobus linii 11 jeździ jednak, ale nie wiem, czy kieruje się pod most, czy prosto. Gdyby jechał prosto, nie ma szans dostać się do tego autobusu. Odcięty jest więc dostęp i to złe rozwiązanie, ale w drugą stronę pozostało, jak było.

- Ja teraz muszę przejść z przystanku na przystanek, ale jeszcze nie wiem gdzie - pomyliłem autobusy. Wsiadłem do "jedenastki", a "trójką" zawsze dojeżdżam na miejsce

W internecie pojawiło się wiele głosów niezadowolenia, co do trasy linii 15. "Piętnastka" pojedzie ulicami Ozimską i Katowicką, przez centrum przesiadkowe, Rataja i Sosnkowskiego. Dlaczego tak to zorganizowano?

- Nowa trasa linii numer 15 to odpowiedź na apele mieszkańców oraz miejskich radnych. Od dzisiaj ta trasa łączy ze sobą wszystkie opolskie szpitale, a także największe uczelnie w Opolu - tłumaczy Ewelina Laxy, specjalista do spraw kontaktu z mediami MZK w Opolu.
Adam Leszczyński
Mieszkańcy
Ewelina Laxy

Wiadomości z regionu

2022-05-18, godz. 20:00 Pierwszy na Opolszczyźnie wodny plac edukacyjny działa w Opolu ''Moc żywiołu - WODA'' to oficjalna nazwa oddanego uroczyście do użytku pierwszego w regionie wodnego placu edukacyjnego. Mieści się on w ogrodzie Regionalnego… » więcej 2022-05-18, godz. 18:45 Opolska Młodzież Wszechpolska domaga się interwencji poselskiej w sprawie warsztatów "Wszystkie kolory tęczy" na … 'Nie zgadzamy się na szerzenie ideologii LGBT na państwowej uczelni i za państwowe pieniądze'. Młodzież Wszechpolska domaga się wyjaśnień w sprawie organizacji… » więcej 2022-05-18, godz. 17:45 Kędzierzyn-Koźle stawia na rozwój lokalny i integrację sąsiedzką. Rusza projekt "Dugnad" Gmina Kędzierzyn-Koźle będzie integrować mieszkańców i odbudowywać relacje sąsiedzkie. Samorząd otrzymał ponad 3,5 miliona euro na realizację projektu… » więcej 2022-05-18, godz. 17:27 Przed mikrofonem Radia Opole spędził godziny. Dziś pożegnaliśmy dra Witolda Potworę Na cmentarzu w Opolu Półwsi pożegnano dra Witolda Potworę. Znany słuchaczom Radia Opole ekonomista i wykładowca Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji… » więcej 2022-05-18, godz. 16:43 Narodowy Dzień Powstań Śląskich w parlamencie. Komisja kultury i środków przekazu senatu jest "za" Senat rozpatrzył ustawę o ustanowieniu Narodowego Dnia Powstań Śląskich, której inicjatorem jest prezydent Andrzej Duda. Prezydent zaproponował, aby nowe… » więcej 2022-05-18, godz. 16:38 Co 10 emigrant to Opolanin, region cały czas się wyludnia. Za nami III Kongres Demograficzny [ZDJĘCIA, FILM] Migracja zarobkowa i ujemny przyrost naturalny - to podstawowe bolączki dzisiejszej Opolszczyzny. Jako jedyny region w kraju Opolskie nieustannie wyludnia się… » więcej 2022-05-18, godz. 16:35 Prezydent Arkadiusz Wiśniewski w Radiu Opole o mieszkaniach w OTBS: "Nie zrobiłem niczego nielegalnego" - Mieszkanie kupiłem za swoje pieniądze, odłożone, bez żadnych preferencji. Nie chciałem ich wydać na konsumpcję, zmarnotrawić, tylko pomyślałem o przyszłości… » więcej 2022-05-18, godz. 15:21 Studenci przejęli klucze do bram Opola. Żakinada z finałem przy Odrze Piastonalia wróciły do Opola a wraz z nimi tradycyjna żakinada. Ulicami stolicy regionu przeszli studenci-przebierańcy. Były kolorowe, oryginalne stroje i… » więcej 2022-05-18, godz. 14:00 CBŚP zlikwidowało dwie grupy zajmujące się nielegalną produkcją papierosów i tytoniu. Zatrzymano 17 osób Policjanci z CBŚP z Opola i Katowic podczas dwóch akcji specjalnych zlikwidowali dwie grupy przestępcze zajmujące się nielegalną produkcją papierosów i… » więcej 2022-05-18, godz. 12:40 Rozszczelnienie rurociągu z gazem koksowniczym w Kędzierzynie-Koźlu. Ewakuacja pracowników Jedna osoba trafiła do szpitala, a kilkadziesiąt zostało ewakuowanych. W jednym z zakładów produkcyjnych w Kędzierzynie-Koźlu po godzinie 11:30 doszło… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »