Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-20, 18:30 Autor: Piotr Wójtowicz

Lewica Razem pyta o zmiany kursów linii MZK i sens budowy centrum przesiadkowego Opole Wschodnie. Ratusz tłumaczy: to miejsce powstało z myślą o przyszłości

Lewica Razem pyta o zmiany kursów linii MZK sens budowy centrum przesiadkowego w centrum miasta [fot. P. Wójtowicz]
Lewica Razem pyta o zmiany kursów linii MZK sens budowy centrum przesiadkowego w centrum miasta [fot. P. Wójtowicz]
Lewica Razem organizuje interwencję poselską w opolskim ratuszu. Członkowie tej partii chcą się dowiedzieć od władz miasta, jak ma funkcjonować centrum przesiadkowe Opole Wschodnie. Pismo z pytaniami zostało przygotowane przez poseł Marcelinę Zawiszę, natomiast działacze lewicy pytali, dlaczego zmieniono przebieg linii autobusów MZK 15 i 25, a Jerzy Przystajko i Kamila Jarońska powątpiewali w sens budowania centrum przesiadkowego w centrum miasta. Rzecznik urzędu miasta tłumaczy, że ratusz nie wyklucza zmian dotyczących polepszenia połączeń komunikacji autobusowej w tej części miasta, natomiast samo centrum przesiadkowe powstało z myślą o rozbudowie tej części miasta.
- Sądzimy, że mieszkańcy zasługują na to, aby otrzymać odpowiedź od władz miasta, na co wydaliśmy 150 mln złotych. Obecnie jest to drogi przystanek dla 4 autobusów - oceniła Kamila Jarońska. - Właściwie to jest skrzyżowanie autostradowe, bo trudno nazwać skrzyżowanie, na którym buspasy omijają przystanki autobusowe - wtórował Jerzy Przystajko.

Rzecznik urzędu miasta Adam Leszczyński, odnosząc się wypowiedzi działaczy Lewicy Razem, tłumaczył, że obecne połączenia autobusowe będą się zmieniały w zależności od potrzeb, natomiast samo skrzyżowanie zostało wybudowane z myślą o rozwoju tej części miasta w przyszłości. - Proszę zauważyć w tym rejonie mamy bliskie sąsiedztwo budowanego centrum usług publicznych, gdzie znajdą się wydziały urzędu miasta i Izby Skarbowej, a w przyszłości być może urzędu marszałkowskiego i aquaparku.

Natan Bryza, członek Młodych Razem Opolskie, pytał, dlaczego linia 25 nie przejeżdża już przez ulicę Kośnego, a "15-tka" nie zatrzymuje się na Horoszkiewicza i przy centrum handlowym na Sosnkowskiego. - W internecie można zauważyć dużo komentarzy dotyczących zmiany tej linii autobusowej - mówił Natan Bryza.

- Prawda jest taka, że teraz ten autobus kursuje przez ulicę Rataja i zapewnia dojazd do szpitala przy ulicy Wodociągowej, WiKu, czy uniwersytetu - mówił Adam Leszczyński, który odnosząc się do autobusów z linii 25 przypomniał, że trasa przez ulicę Kośnego została wyznaczona tylko na czas budowy centrum przesiadkowego Opole Wschodnie. Przyznał, że "15" omija przystanek przy Sosnkowskiego, ale jego zdaniem dojazd do tego miejsca zapewnia teraz 25-ka. Na koniec tematu dotyczącego połączeń autobusów MZK przyznał, że ratusz nie wyklucza zmian dotyczących polepszenia połączeń komunikacji autobusowej w tej części miasta.

W ten sposób odniósł się także to propozycji działaczy lewicy, aby centrum przesiadkowe Opole Wschodnie zostało połączone także z dzielnicami peryferyjnymi Opola.
Lewica vs ratusz

Wiadomości z regionu

2022-07-05, godz. 14:00 Z wertepów na "dywan". Remont ulicy Kolejowej w Dąbrowie oficjalnie zakończony Prowadzi do dworca, terenów sportowych oraz rekreacyjnych. W Dąbrowie oficjalnie oddano do użytku przebudowaną ulicę Kolejową. W ramach inwestycji przeprowadzonej… » więcej 2022-07-05, godz. 12:53 Co było pierwsze latarnia czy chodnik? Absurd inwestycyjny w Goszczowicach [INTERWENCJA] W Goszczowicach powstaje chodnik, ale na przyszłej drodze pieszych stanęła, i to dosłownie, latarnia. Z wyjaśnień Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu wynika… » więcej 2022-07-05, godz. 12:09 Ukradli kartę bankomatową i wybrali się na zakupy. Teraz grozi im do 10 lat więzienia Aż 12 zarzutów dotyczących kradzieży karty oraz włamania na konto bankowe usłyszało dwóch mężczyzn zatrzymanych przez mundurowych z Lewina Brzeskiego… » więcej 2022-07-05, godz. 12:00 Nudził się na wolności, więc zaczął strzelać z wiatrówki do wiat przystankowych 22-latek Otmuchowa strzelał do wiat przystankowych z wiatrówki. Gdy wpadł w ręce policji okazało się, że unika odbycia kary więzienia, ponadto w jego domu… » więcej 2022-07-05, godz. 11:10 Opolscy maturzyści poznali wyniki egzaminów. "Jesteśmy bardzo zadowoleni" Opolscy maturzyści poznali wyniki matur. Te od rana mogli sprawdzać na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Pierwsi uczniowie odebrali już swoje świadectwa… » więcej 2022-07-05, godz. 10:15 Burmistrz Nysy o problemie demograficznym i przebudowie stadionu Polonii. Poranna Rozmowa Radia Opole - Trzeba robić wszystko, by zatrzymać młodych ludzi w mieście - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz. Do decyzji o osiedleniu… » więcej 2022-07-05, godz. 08:00 Już jesienią z Centrum Badań i Innowacji USK skorzystają pierwsi pacjenci. "To oznacza dostęp do nowych badań" Centrum Badań i Innowacji, które powstaje przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym jest już prawie gotowe. Szpital zakończył proces inwestycyjny, teraz czas… » więcej 2022-07-04, godz. 19:30 W nocy możliwe burze w regionie. Jest ostrzeżenie 2. stopnia dla części województwa Dla powiatów głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, krapkowickiego, nyskiego, prudnickiego i strzeleckiego IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia przed… » więcej 2022-07-04, godz. 17:15 Gdzie historia splata się z nowoczesnością. Akcja Radia Opole dotarła do Nysy [ZDJĘCIA, FILM] W pierwszy lipcowy poniedziałek wakacyjna, urodzinowa akcja Radia Opole i NTO '70 gmin na 70-lecie' zakotwiczyła na nyskim kąpielisku Frajda. Ten liczący blisko… » więcej 2022-07-04, godz. 17:00 Będą spotkania, by poznać poszczególne problemy. Poseł Katarzyna Czochara o swojej roli pełnomocnika partii Szereg spotkań z lokalnymi działaczami Prawa i Sprawiedliwości planuje poseł Katarzyna Czochara, jako pełnomocnik jednego z trzech okręgów partii. Chodzi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »