Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-17, 07:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Od dzisiaj działa centrum przesiadkowe Opole Wschodnie. Spore zmiany w kursowaniu miejskich autobusów

Od poniedziałku będzie działać centrum przesiadkowe Opole Wschodnie [fot. MZK]
Od poniedziałku będzie działać centrum przesiadkowe Opole Wschodnie [fot. MZK]
Od poniedziałku będzie działać centrum przesiadkowe Opole Wschodnie [fot. MZK]
Od poniedziałku będzie działać centrum przesiadkowe Opole Wschodnie [fot. MZK]
Od poniedziałku będzie działać centrum przesiadkowe Opole Wschodnie [fot. MZK]
Od poniedziałku będzie działać centrum przesiadkowe Opole Wschodnie [fot. MZK]
Kończą się już prace w obrębie stacji kolejowej Opole Wschodnie, co oznacza zmiany i ułatwienia dla podróżnych. Dzisiaj (17.01) rozpoczęło działalność centrum przesiadkowe Opole Wschodnie. W związku z tym zmieni się kursowanie niektórych linii autobusów MZK.
- Nowe centrum przesiadkowe zacznie działać od wczesnego rana – mówi Ewelina Laxy z Miejskiego Zakładu Komunikacji w Opolu. - Będzie ono obsługiwane przez 4 linie autobusów MZK: 11, 15, 28 i N2. Powstały też nowe przystanki: Dworzec Wschodni - Uniwersytet, a także po dwa, które noszą nazwy Dworzec Wschodni - Wieża Ciśnień, Rataja - Dworzec Wschodni” oraz Rataja - Szpital.

Zgodnie z uchwałą rady miasta, z obsługi komunikacyjnej zostaną wyłączone przystanki: Oleska - Uniwersytet (w kierunku os. AK), Kośnego - Katowicka (w obu kierunkach), Kośnego - Pl. Kopernika, oraz Sosnkowskiego - Centrum Handlowe (w kierunku ul. Okulickiego).

Zmiany od 17 stycznia: linia 11 wraca na trasę sprzed rozpoczęcia inwestycji (pojedzie m.in. ul. Reymonta, Żeromskiego i Oleską), 25 nie będzie kursować ul. Kośnego (z przystanku "Damrota" pojedzie ul Reymonta i Ozimską), 28 będzie kursować ulicami: Sosnkowskiego, Horoszkiewicza, Ozimską, Katowicką, przez centrum przesiadkowe, Oleską i Chabrów, 15 pojedzie ulicami Ozimską i Katowicką, przez centrum przesiadkowe, Rataja i Sosnkowskiego, natomiast linia N2 będzie jeździła ulicami: Reymonta, Żeromskiego, Oleską przez centrum przesiadkowe, Oleską i Luboszycką.
Ewelina Laxy

Wiadomości z regionu

2022-05-24, godz. 20:00 Tu można uratować komuś życie. DKMS zachęca do rejestracji w bazie potencjalnych dawców szpiku Przez dwa lata pandemii do bazy potencjalnych dawców szpiku trafiło o połowę mniej chętnych niż np. w roku 2019. Fundacja DKMS przypomina, ciągle chorujących… » więcej 2022-05-24, godz. 20:00 Półtora tysiąca mandatu za spory zapas jaj! Efekty kontroli WITD Wagę większą o 57 procent niż dopuszczalna miał bus zatrzymany przez mundurowych z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego na obwodnicy Opola. Delikatny… » więcej 2022-05-24, godz. 18:45 Strzelecka policja ostrzega przed telefonicznymi oszustami Telefoniczni oszuści podający się za policjantów dali o sobie znać w powiecie strzeleckim. Tamtejsi mundurowi odebrali zgłoszenia od mieszkańców o kilku… » więcej 2022-05-24, godz. 16:57 Desant urzędników i pytanie o zastraszanie. Nowe wątki konfliktu w WiK O dwie osoby rozszerzył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Ireneusz Jaki. Chodzi o przetarg… » więcej 2022-05-24, godz. 15:16 Ruszył proces ws. śmiertelnego pobicia w Skarbimierzu-Osiedlu. Na ławie oskarżonych czterech mężczyzn Czterech mężczyzn usłyszało zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces w sprawie bójki z 30 czerwca 2019 roku… » więcej 2022-05-24, godz. 15:15 Dealerzy narkotyków w rękach policji. Mieli "na stanie" ponad 2,5 kilograma substancji zakazanych Do 12 lat pozbawienia wolności grozi dwóm młodym mieszkańcom Opola, zatrzymanym pod zarzutem przestępstw narkotykowych. » więcej 2022-05-24, godz. 14:37 Burze zmierzają nad Opolszczyznę. Jest ostrzeżenie meteo O możliwości wystąpienia zjawiska burzy w całym regionie po południu oraz nadchodzącej nocy informuje IMGW. Wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia, które… » więcej 2022-05-24, godz. 14:21 Opolska edycja gry Monopoly - są wyniki sondy Najdroższym obiektem na planszy opolskiej edycji gry Monopoly będzie amfiteatr. To była decyzja, na którą mieszkańcy nie mieli wpływu. Jednak kolejne 'najdroższe… » więcej 2022-05-24, godz. 12:15 Za nami pierwszy dzień egzaminu ósmoklasistów. Była "Zemsta" i motyw przyjaźni Za ósmoklasistami pierwszy etap trzydniowego maratonu egzaminów. Dziś (24.05) zmierzyli się z językiem polskim. Tematy - jak mówią - zaskoczyły ich. Pojawiła… » więcej 2022-05-24, godz. 12:06 Zapowiada się kulturalne lato. Organizacje pozarządowe otrzymały pieniądze na realizację pomysłów związanych z… W teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu przedstawiciele urzędu marszałkowskiego podpisali umowy z fundacjami i stowarzyszeniami na łączną kwotę miliona… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »