Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-05, 19:15 Autor: Piotr Wójtowicz

Skomplikowane skrzyżowanie przy centrum przesiadkowym Opole Wschodnie. "Organizacja ruchu jest przemyślana, trzeba patrzeć na znaki"

Centrum Przesiadkowe Opole Wschodnie
Kierowcy w Opolu korzystają już z przebudowanego skrzyżowania na styku ulic Oleskiej z Batalionów Chłopskich, czyli w rejonie centrum przesiadkowego Opole Wschodnie. Nowe rozwiązanie komunikacyjne umożliwiło bezkolizyjny przejazd między Zaodrzem a ulicą Plebiscytową, natomiast by wyjechać z centrum w stronę Kluczborka i Zaodrza, kierowcy muszą pokonać kilka skrzyżowań regulowanych sygnalizacją.
Rzecznik urzędu miasta Adam Leszczyński podkreśla, że taka organizacja ruchu jest przemyślana, a wjeżdżając na skrzyżowanie na poziomie (zero), należy poruszać się na zasadzie ronda. - Mimo, że oznakowanie nie wskazuje, że jest to skrzyżowanie o ruchu okrężnym, to mamy oznakowanie pionowe i poziome, które pozwala nam zająć odpowiednią pozycję - dodaje.

Jak przyznał, wielu kierowców może mieć problem z rozszyfrowaniem kierunku Niemodlin, Wrocław, A4 czy osiedle Armii Krajowej. Generalnie wiemy, że przez pierwsze kilka tygodni kierowcy będą uczyli się obecnej organizacji ruchu, dlatego tu apel do kierowców, aby się nie bali. Warto wsiąść w samochód i po godzinach szczytu przejechać się i zapoznać z obecna organizacją.

Jeden z zapytanych o opinię kierowców powiedział: - Samo rozwiązanie komunikacyjne jest nowatorskie, ale trochę przekombinowane. Osoby, które prowadzą pojazdy, mają problemy z wyjazdem, ponieważ poruszanie się na poziomie zero wymaga koncentracji, natomiast praktyka pokazuje, że ludzie często nie patrzą na znaki. Szczególnie niefortunna komunikacja jest na odcinku północ - południe. Teraz, by z Oleskiej wyjechać w kierunku Kluczborka, musimy dotrzeć do ulicy Rataja, następnie pokombinować i nie będę zdziwiony kiedy usłyszę, że to rozwiązanie nie jest trafionym - ocenił.

Kolejna z zapytanych osób uzupełniła: - Nie jestem kierowcą, ale jako rowerzysta dodam, że powstały w tym miejscu ścieżki rowerowe, co ułatwiło przejazd w kierunku Zaodrza.

Celem inwestycji o nazwie centrum przesiadkowe Opole Wschodnie, było wyprowadzenie ruchu z centrum miasta. W ramach inwestycji, przy budynkach Uniwersytetu Opolskiego, powstaną co najmniej 4 przystanki, a po drugiej stronie, czyli w rejonie stadionu Odry Opole miejsca parkingowe. Aby dotrzeć z jednego miejsca do drugiego, pieszy będzie musiał pokonać kilka przejść regulowanych sygnalizacją.

Inwestycja warta 150 mln złotych (85 procent to dotacja unijna) rozpoczęła się pod koniec 2018 roku. Wówczas zapewniano, że nowym skrzyżowaniem przejedziemy jesienią 2020 roku. Ten termin nie został dotrzymany, a potem urząd miasta podawał kolejne daty. Na początku ubiegłego roku usłyszeliśmy, że przecięcie wstęgi nastąpi po wakacjach, jednak i ten termin zmieniono na koniec grudnia 2021 roku.
Adam Leszczyński
Sonda

Wiadomości z regionu

2024-07-22, godz. 20:30 Wciąż nieznana jest data otwarcia krytego basenu w Namysłowie. Zorganizowano spotkanie z mieszkańcami Październik jest obecnie realnym terminem oddania do użytku krytej pływalni w Namysłowie. Po południu w magistracie zorganizowano spotkanie informacyjne z… » więcej 2024-07-22, godz. 19:30 Opole: w czasie upałów zużywamy więcej wody. Ale przerwy w dostawach nam nie grożą W lipcu w Opolu wzrosło zużycie wody, ale do rekordu jeszcze daleko. Obecnie dobowo mieszkańcy stolicy regionu zużywają 25 tysięcy m3 wody. Paweł Kawecki… » więcej 2024-07-22, godz. 18:30 Wzięli sprawy w swoje ręce i posprzątali Starą Stobrawę. Bo rzeka to nie śmietnik Rękawiczki, gumiaki i worki na śmieci - wyposażeni w te atrybuty mieszkańcy Kluczborka, młodzież oraz dzieci, ruszyli z nurtem Starej Stobrawy, aby oczyścić… » więcej 2024-07-22, godz. 18:00 Czy w Kluczborku powstaną elektrownie wiatrowe? Urząd zaprasza mieszkańców na konsultacje Czy wiatraki obok miodu staną się wizytówką Kluczborka i gminy? To niewykluczone. Radni zdecydowali o sporządzeniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego… » więcej 2024-07-22, godz. 17:15 "Nie mieliśmy dotąd takiego problemu". Beczkowozy nadal zaopatrują mieszkańców gminy Biała w wodę pitną Mieszkańcy 11 miejscowości w gminie Biała muszą korzystać z wody dostarczanej beczkowozami. Woda w ich kranach jest wciąż niezdatna do spożycia. W dwóch… » więcej 2024-07-22, godz. 16:01 Pożar budynku gospodarczego w Starej Kuźni. Wewnątrz były butle z gazem Osiem zastępów straży pożarnej gasiło pożar budynku gospodarczego w Starej Kuźni w gminie Bierawa (pow. kędzierzyńsko-kozielski). Nie było osób pos… » więcej 2024-07-22, godz. 15:04 Radar meteo na Górze św. Anny oficjalnie otwarty. "Pozwoli na lepsze i szybsze przewidywanie zmian pogody" [ZDJĘCIA] Radar meteorologiczny przy autostradzie A4 na Górze Św. Anny oficjalnie otwarty. To jeden z 10 takich radarów należących do sieci POLRAD. Urządzenie zapewnia… » więcej 2024-07-22, godz. 14:38 "Bezpieczeństwo zawsze na pierwszym miejscu". Wakacyjna akcja policji na basenie w Głubczycach W ramach akcji 'Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą' i 'Bezpieczne wakacje' na basenie miejskim w Głubczycach, policjanci z komendy powiatowej przypominali… » więcej 2024-07-22, godz. 14:04 Cztery lata na budowę 23 kilometrów S11 od Gotartowa do Siemianic w Wielkopolsce Za cztery lata ma być gotowy niemal 23-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S11 między Siemianicami w województwie wielkopolskim a Gotartowem obok Kluczbo… » więcej 2024-07-22, godz. 13:55 W Polsce posiedział w więzieniu, teraz samolotem wróci do ojczyzny Z więzienia do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców, a wkrótce do ojczyzny. W taką podróż wysyłają 32-letniego Mołdawianina opolscy pogranicznicy. Przyczyn… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »