Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-11-20, 21:00 Autor: Piotr Wójtowicz

Miało być o unijnym budżecie, skończyło się na ostrej wymianie zdań. Konferencja wiceministra Janusza Kowalskiego [FILM]

Konferencja Janusza Kowalskiego z udziałem Witolda Zembaczyńskiego
Konferencja posła Janusza Kowalskiego zakłócona przez jego przeciwników. Podczas swojego wystąpienia przed Pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego działacz Solidarnej Polski wyraził poparcie dla rządu, który zgłosił weto w sprawie uzależnienia funduszy unijnych od przestrzegania praworządności. W tym czasie jego polityczny przeciwnik poseł Witold Zembaczyński, wiceszef Nowoczesnej przez megafon wołał, że to będzie kosztowało Polskę 102 mld złotych.
Wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski kontynuował, że powiązanie funduszy z ideologicznymi przesłankami doprowadzi do tego, że to Polska w kolejnych latach byłaby pozbawiana miliardów euro.

- Miałoby to działać w taki sposób, że na przykład 15 przywódców w unii decydowałoby co w Polsce jest, a co nie jest praworządne. Oczywiście definicji praworządności nie ma określonej w traktatach unijnych - uzasadniał Janusz Kowalski. Jego zdaniem - prezydencja niemiecka chce złamać traktaty unijne, a PO, PSL i Lewica realizują politykę niemiecką.

Po tych słowach działacz SP zwrócił się do swoich przeciwników politycznych: - Ci ludzie, którzy stoją są za nami, chcą by Opolu i Opolszczyźnie odebrano miliony euro za ideologiczne sprawy. To są zwolennicy homomałżeństw i sprowadzania muzułmańskich imigrantów - mówił przy okrzykach sprzeciwu Janusz Kowalski. - Głupoty gadasz, dlaczego wmawia nam pan kłamstwa - ripostowały kobiety.

Gdy poseł poprosił o pytania pierwszy zareagował Witold Zembaczyński: - Tak mam pytanie do ciebie Janusz. Panie pośle przedstawiam rachunek, który wystawią ci obywatele. Żebyś wiedział, ile jesteś winien za to, co próbujesz zrobić, czyli za zdradę narodową - krzyknął poseł Koalicji Obywatelskiej. - To jest podobno poseł Rzeczypospolitej - odpowiedział Janusz Kowalski. Tak to ja - przyznał Witold Zembaczyński.

Poseł Koalicji Obywatelskiej i jego zwolennicy skandowali także "Gdzie jest kasa dla lekarzy?". - To jest dobre pytanie do Donalda Tuska, który przez 8 lat rządził razem z Ewą Kopacz - ripostował Janusz Kowalski.

Przypomniał również, że podczas czwartkowego posiedzenia sejm przyjął uchwałę w sprawie wsparcia negocjacji rządu nad budżetem Unii Europejskiej i Funduszem Odbudowy. - Tutaj PiS i posłowie Pawła Kukiza poparli rząd, za co dziękuję Pawłowi Kukizowi - mówił członek rządu.

Janusz Kowalski niedawno w mediach społecznościowych zaproponował inne rozwiązanie tematu wsparcia międzynarodowego. - Nie widzę problemu, by w ramach V4 czy formatu Trójmorza stworzyć własny fundusz odbudowy. Będzie lepiej zarządzany, a pozyskany na rynku pieniądz będzie tańszy - napisał Janusz Kowalski.

- Populiści z PiS robią realny Polexit i chcą, żebyśmy stracili realne pieniądze, czyli 102 mld złotych z funduszu odbudowy post covidowej. Te pieniądze w Polsce się wszystkim należą. Należą się każdemu, kto ucierpiał w wyniku pandemii - podkreślił Witold Zembaczyński.

Przypomnijmy, przeciw zmianom zasad w wypłatach unijnych dotacji oficjalny sprzeciw w Brukseli wyraziły władze Węgier, podobne stanowisko przygotowuje teraz Warszawa. Delegacje z tych krajów to jedyne spośród 27 krajów wspólnoty, które mówią "nie" władzom wspólnoty.
Konferencja Janusza Kowalskiego z nieproszonym udziałem przeciwników

Wiadomości z regionu

2022-10-05, godz. 20:45 Znęcali się nad psem, teraz trafili do aresztu. Dwóm mężczyznom spod Opola grozi do 5 lat więzienia Chcieli pozbyć się psa, więc okaleczali go nożem, a potem rzucali w niego cegłówką. Prokuratura Rejonowa w Opolu skutecznie zawnioskowała do sądu o trzymiesięczny… » więcej 2022-10-05, godz. 19:45 "Zbliżamy się do miejsca grzebalnego". Archeolodzy penetrują podziemia katedry opolskiej [ZDJĘCIA, FILM] Brązowa obrączka, monety oraz fragmenty ceramiki - to kolejne odkrycia archeologów w opolskiej katedrze. Badacze po blisko 3 tygodniowej przerwie wrócili do… » więcej 2022-10-05, godz. 19:00 Trzy wnioski od mieszkańców jednego budynku. Rośnie liczba odrzuconych pism o dodatki węglowe Niemal dwa tysiące wniosków o dodatek węglowy złożyli mieszkańcy gminy Strzeleczki, ale znaczną część urzędnicy muszą odrzucać. » więcej 2022-10-05, godz. 18:45 Raport MZ: Ostatnie 7 dni to w regionie 466 nowych zakażeń COVID-19 20 072 przypadków COVID-19 odnotowano przez ostatni tydzień w Polsce, z czego 3981 z nich to infekcje ponowne. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci… » więcej 2022-10-05, godz. 18:11 Pieniądze dla JST podzielone. Znamy sumy dla regionu Ponad 13 miliardów złotych trafi do końca roku do samorządów. To dodatkowe pieniądze, które przewiduje nowelizacja ustawy o dochodach jednostek samorządu… » więcej 2022-10-05, godz. 17:32 Wody Polskie zerwały umowę z wykonawcą polderu Żelazna. Co się stało? Koniec współpracy z jedną z firm, która odpowiadała za budowę polderu Żelazna w Opolu. Cała inwestycja składa się z dwóch części, a zerwana umowa… » więcej 2022-10-05, godz. 17:31 Denat znaleziony przy DK45 to ciągle NN. Będzie postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci Oględziny wykluczają zgon w sposób gwałtowny, ciało nie nosi też śladu zadawanych ciosów - to pierwsze ustalenia dot. zwłok ok. 50-letniego mężczyzny… » więcej 2022-10-05, godz. 16:17 Na Uniwersytecie Opolskim nauka i biznes idą w parze Platan od dziś (05.10) jest symbolem współpracy między Uniwersytetem Opolskim i firmą optyczną Fielmann. Wśród wspólnie realizowanych działań jest m.in… » więcej 2022-10-05, godz. 14:00 USK w Opolu rozszerza diagnostykę i leczenie endokrynologiczne Szpital otrzymał na ten cel osobne finansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kolejne kroki to uruchomienie specjalistycznej poradni endokrynologicznej, a następnie… » więcej 2022-10-05, godz. 13:17 Powiat nyski: niewybuch na polu uprawnym. Teren zabezpieczony przez policję Artyleryjski pocisk, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej, znaleziono w miejscowości Karłowice Wielkie - to gmina Kamiennik. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »