Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-07, 10:15 Autor: Justyna Maćkowiak

"Nie tylko koronawirus będzie wyzwaniem dla nowego rządu." Politolog Bartłomiej Machnik komentuje zmiany w Radzie Ministrów RP

Sejm [fot.polskieradio]
Sejm [fot.polskieradio]
Bartłomiej Machnik w Plenerowym Studiu Radia Opole [fot. Justyna Krzyżanowska]
Bartłomiej Machnik w Plenerowym Studiu Radia Opole [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Zrekonstruowany rząd ma przed sobą wiele wyzwań, nie tylko tych związanych z koronawirusem - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" dr Bartłomiej Machnik, politolog z Uniwersytetu Opolskiego.
- Dzisiaj o 10:00 w Warszawie rozpoczyna się strajk rolników, więc tutaj będziemy mieć do czynienia z kolejnymi niepokojami. Mamy ministerstwo edukacji i nauki, gdzie w związku z pracą zdalną każdego dnia dowiadujemy się, że są problemy. Jest także kwestia Parlamentu Europejskiego i to, co się teraz dzieje w związku z praworządnością.

Mniejsza liczba ministerstw, zdaniem gościa Radia Opole, poprawi komunikację w rządzie. - Odebranie przysięgi i powołanie na ministra czy premiera, czy wicepremiera to pierwszy krok. Teraz będziemy świadkami expose, wyjątkowego expose. Mówię tutaj o kwestiach związanych z obostrzeniami w Sejmie. Na sali będzie mogło być maksimum 55 posłów, a reszta posłów będzie rozsadzona po określonych salach.

Expose, zgodnie z konstytucją, powinno być wygłoszone w ciągu 14 dni od powołania gabinetu.

Rząd po rekonstrukcji ma 14 resortów. Do Rady Ministrów RP dołączył prezes PiS Jarosław Kaczyński, który objął funkcję wicepremiera.
Bartłomiej Machnik cz. 1
Bartłomiej Machnik cz. 2

Wiadomości z regionu

2021-06-23, godz. 07:30 116. Szpital Wojskowy będzie szkolił studentów kierunku lekarskiego z Uniwersytetu Opolskiego Studenci kierunku lekarskiego z Uniwersytetu Opolskiego będą mogli odbywać praktyki w 116. Szpitalu Wojskowym oraz przychodni SPZOZ. Uczelnia podpisała porozumienie… » więcej 2021-06-22, godz. 22:15 Raport dnia: w regionie potwierdzono jedno nowe zakażenie COVID-19. Coraz mniej pacjentów trafia do szpitala tymczasowego… Tylko jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono dziś (22.06) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2021-06-22, godz. 21:15 Policjant miał brutalnie pobić żonę podczas rodzinnej imprezy. Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Brzegu Prokuratura Rejonowa w Brzegu prowadzi postępowanie w sprawie policjanta, który miał brutalnie pobić swoją żonę podczas rodzinnej imprezy. Przyjęcie zorganizowano… » więcej 2021-06-22, godz. 21:00 Opole doceniło najlepszych uczniów. Za nami Gala Opolskich Orłów Stu najlepszych uczniów szkół podstawowych i średnich z Opola otrzymało wyróżnienia za osiągnięcia naukowe. Za nami Gala Opolskich Orłów. Charakterystyczne… » więcej 2021-06-22, godz. 20:50 IV Gala Opolszczyzna Aktywnie Społecznie. Z opóźnieniem, ale nagrodzono społeczników roku 2019 Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbrowie laureatem Opolskiej Niezapominajki 2019. To nagroda dla najlepszej organizacji pozarządowej w regionie. Podczas IV Gali… » więcej 2021-06-22, godz. 20:30 "Kolejne łatanie nie ma sensu". Obwodnica północna Opola doczeka się gruntownego remontu Do końca roku obwodnica północna Opola między skrzyżowaniem z ulicą Luboszycką a wiaduktem kolejowym będzie wyremontowana. To kilometrowy odcinek, który… » więcej 2021-06-22, godz. 19:40 Zamieszanie wokół muralu upamiętniającego powstania śląskie w Łubnianach. Wójt zapowiada interwencje u szefostwa… Konflikt wokół muralu w Łubnianach, który ma upamiętniać polskiego bohatera powstań śląskich ppor. Teodora Lelka. Miał pojawić się na ścianie szkoły… » więcej 2021-06-22, godz. 19:30 Część brzeskich radnych zarzuca burmistrzowi obraźliwe wpisy w internecie. "Staram się kontrolować i nikogo nie … Czy burmistrz Brzegu stosuje obraźliwy język we wpisach na portalach społecznościowych? Takie zarzuty kieruje w jego stronę część miejskich radnych, którym… » więcej 2021-06-22, godz. 18:30 Będą duże zmiany organizacji ruchu na 1 Maja w rejonie centrum przesiadkowego Opole Główne. Inaczej pojadą też … Uwaga kierowcy, duże zmiany w centrum Opola. Od poniedziałku (28.06) zamknięty zostanie fragment ulicy 1 Maja. Dotyczy to odcinka od styku z Armii Krajowej… » więcej 2021-06-22, godz. 18:30 Policyjna akcja "Bezpieczny rowerzysta" już jutro w regionie. By jednośladem dojechać bezpiecznie do celu Letnia aura oraz rosnąca liczba ścieżek rowerowych powodują, że coraz więcej mieszkańców Opolszczyzny przesiada się z samochodu na rower. Niestety użytkownicy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »