Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-09-23, 10:11 Autor: Jacek Rudnik

Tomasz Kostuś o kryzysie w Zjednoczonej Prawicy: ubolewam, że zajmują się jedynie sobą

Tomasz Kostuś [fot. Justyna Krzyżanowska]
Tomasz Kostuś [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Ubolewam, że rząd zamiast zajmować się ważnymi dla Polek i Polaków sprawami, zajmuje się samym sobą - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" Radia Opole poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kostuś odnosząc się do tarć w Zjednoczonej Prawicy. Jak wobec impasu na prawej stronie sceny politycznej powinna zachować się opozycja?
W ocenie posła Tomasza Kostusia dziś rząd powinien zajmować się bardziej kwestią pandemii i wzrostem liczby zachorowań.

Nie brakuje też innych ważnych dla Polski spraw, które wobec tarć w Zjednoczonej Prawicy schodzą na dalszy plan.

- Dzisiaj rząd powinien w sposób istotny skupić się na sprawach związanych z tym, co dzieje się na Śląsku, przypominam, że sześć kopalń już strajkuje, a kolejne do tego strajku generalnego się przygotowują, kolejne szpitale informują, że nie ma już miejsc i nie będą przyjmować pacjentów, do tego jeszcze inflacja, deficyt i problemy z praworządnością – wyliczał na antenie Radia Opole Tomasz Kostuś.

Jaka powinna być zatem rola opozycji w takiej sytuacji?

- Jest scenariusz, który proponuje Donald Tusk, żeby Zjednoczonej Prawicy nie przeszkadzać, trzeba stać z boku i obserwować, ale jest też powiedzmy "szkoła", która mówi, że właśnie wtedy trzeba wyjść z jakąś inicjatywą programową i pokazać, że mamy inny pomysł na Polskę, żeby porwać wyborców – powiedział gość Radia Opole.

- Cokolwiek zrobi opozycja, to zawsze jest źle - skonstatował na naszej antenie Tomasz Kostuś.

Kryzysowi w Zjednoczonej Prawicy będzie poświęcone kolejne spotkanie kierownictwa PiS, które ma się rozpocząć w środę (23.09) o godz.13.00.
Tomasz Kostuś 01
Tomasz Kostuś 02

Wiadomości z regionu

2021-06-20, godz. 19:30 Sztuka cyrkowa ma się całkiem dobrze. Udowodnili to młodzi uczestnicy festiwalu w Dobrzeniu Wielkim Ponad 100 osób wzięło udział w 12. Ogólnopolskim Dziecięco-Młodzieżowym Festiwalu Sztuki Cyrkowej 'Magia Cyrku' w Dobrzeniu Wielkim. Imprezę zorganizowano… » więcej 2021-06-20, godz. 18:00 Zdrowa żywność, orzeźwiające napoje, wegańskie lody i prelekcje. Taki był III Festiwal Wege w Opolu 26 stoisk można było zobaczyć na tegorocznym Festiwalu Wege w Opolu. Trzecią edycję imprezy zorganizowano w Talentowni przy ulicy Barlickiego. » więcej 2021-06-20, godz. 17:30 Powiększyła się rodzina tamaryn cesarskich w opolskim zoo. Młode są na razie noszone na grzbiecie ojca i starszego… Bliźnięta tamaryny cesarskiej urodziły się w opolskim zoo. Tym samym rodzina tych małp powiększyła się do 9 osobników. » więcej 2021-06-20, godz. 17:20 Trzy razy opolscy strażacy wyjeżdżali dziś do akcji ratunkowych nad wodą. Jednej osoby nie udało się uratować Do trzech groźnych sytuacji doszło dzisiaj (20.06) na akwenach województwa opolskiego. Przed 14:40 strażacy otrzymali informację, że na kąpielisku Bolko… » więcej 2021-06-20, godz. 17:00 Politechnika Opolska rozpoczyna współpracę z kolejnymi szkołami technicznymi. Zajęcia na uczelni mają zachęcić… Politechnika Opolska rozpoczyna współpracę z Zespołem Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie-Koźlu oraz z Centrum Kształcenia Zawodowego… » więcej 2021-06-20, godz. 15:40 Agnieszka Bachowska ma poparcie PiS w wyborach na burmistrza Gorzowa Śląskiego. Priorytetem budowa zbiornika retency… Pomysł na rozwój gminy Gorzów Śląski przedstawiła dzisiaj (20.06) na konferencji prasowej Agnieszka Bachowska. To jedna z pięciu osób ubiegających się… » więcej 2021-06-20, godz. 13:15 Dom Kultury w Dobrzeniu Wielkim oficjalnie otwarty po remoncie. Prace miały wpływ na wygląd placówki oraz komfort korzystania… Zakończył się remont domu kultury w Dobrzeniu Wielkim. Za ponad 3 miliony 700 tysięcy złotych w budynku powstałym w latach 70. ubiegłego stulecia wykonano… » więcej 2021-06-20, godz. 12:55 Uwaga kierowcy! Utrudnienia na opolskim odcinku autostrady. Wypadek także na DK40 [AKTUALIZACJA] Mamy utrudnienia na autostradzie A4. Na 237 km w kierunku Wrocławia - na wysokości Prószkowa - doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Jedna osoba została … » więcej 2021-06-20, godz. 12:30 Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego patronem nowej klasy w LO nr 3 w Opolu "Musimy wiedzieć, czego uczniowie… W nowym roku szkolnym Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 3 w Opolu rusza z nową klasą o profilu ekonomicznym. To efekt umowy patronackiej popisanej z Wydziałem… » więcej 2021-06-20, godz. 11:05 "Szkoła, oświata są dla ucznia". Gość Radia Opole o strategii oświatowej miasta O założeniach uchwalonej w maju strategii oświatowej Opola w rozmowie 'W cztery oczy' mówił na antenie Radia Opole naczelnik oświaty w mieście Aleksander… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »