Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-09-23, 10:11 Autor: Jacek Rudnik

Tomasz Kostuś o kryzysie w Zjednoczonej Prawicy: ubolewam, że zajmują się jedynie sobą

Tomasz Kostuś [fot. Justyna Krzyżanowska]
Tomasz Kostuś [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Ubolewam, że rząd zamiast zajmować się ważnymi dla Polek i Polaków sprawami, zajmuje się samym sobą - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" Radia Opole poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kostuś odnosząc się do tarć w Zjednoczonej Prawicy. Jak wobec impasu na prawej stronie sceny politycznej powinna zachować się opozycja?
W ocenie posła Tomasza Kostusia dziś rząd powinien zajmować się bardziej kwestią pandemii i wzrostem liczby zachorowań.

Nie brakuje też innych ważnych dla Polski spraw, które wobec tarć w Zjednoczonej Prawicy schodzą na dalszy plan.

- Dzisiaj rząd powinien w sposób istotny skupić się na sprawach związanych z tym, co dzieje się na Śląsku, przypominam, że sześć kopalń już strajkuje, a kolejne do tego strajku generalnego się przygotowują, kolejne szpitale informują, że nie ma już miejsc i nie będą przyjmować pacjentów, do tego jeszcze inflacja, deficyt i problemy z praworządnością – wyliczał na antenie Radia Opole Tomasz Kostuś.

Jaka powinna być zatem rola opozycji w takiej sytuacji?

- Jest scenariusz, który proponuje Donald Tusk, żeby Zjednoczonej Prawicy nie przeszkadzać, trzeba stać z boku i obserwować, ale jest też powiedzmy "szkoła", która mówi, że właśnie wtedy trzeba wyjść z jakąś inicjatywą programową i pokazać, że mamy inny pomysł na Polskę, żeby porwać wyborców – powiedział gość Radia Opole.

- Cokolwiek zrobi opozycja, to zawsze jest źle - skonstatował na naszej antenie Tomasz Kostuś.

Kryzysowi w Zjednoczonej Prawicy będzie poświęcone kolejne spotkanie kierownictwa PiS, które ma się rozpocząć w środę (23.09) o godz.13.00.
Tomasz Kostuś 01
Tomasz Kostuś 02

Wiadomości z regionu

2021-12-07, godz. 22:00 W środę rozbłyśnie oleska iluminacja świąteczna. Będą nowe elementy, do tego pierniki, herbata z miodem i świąteczna… Uruchomienie świątecznej iluminacji zaplanowano na jutrzejszy (08.12) wieczór w Oleśnie. Początek o 19:00 na Rynku. » więcej 2021-12-07, godz. 21:30 Raport dnia: na Opolszczyźnie zakaziło się blisko 500 osób. Zmarło 22 chorych. Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało… 484 zakażenia koronawirusem i śmierć 22 osób potwierdzono dziś (07.12) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 19… » więcej 2021-12-07, godz. 20:55 Od przychylnej opinii UOKiK zależą niższe podatki dla małych firm w gminie Głuchołazy Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wystąpił burmistrz Głuchołaz. Jego wniosek dotyczy zaopiniowania możliwości takiego zróżnicowania podatku… » więcej 2021-12-07, godz. 19:45 Polarny ekspres, czyli świąteczne dekoracje w Kędzierzynie-Koźlu Polarny express - tak najmłodsi mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla nazywają lokomotywę stojącą przy dworcu kolejowym. W świątecznej iluminacji prezentuje się… » więcej 2021-12-07, godz. 19:08 Aktywni wolontariusze z Opola wyróżnieni podczas gali. "To są ludzie, którzy robią rzeczy dobre" Podczas Gali Wolontariatu w Teatrze Ekostudio wyróżniono najbardziej aktywnych społeczników z Opola. Gala jest formą podziękowania dla wolontariuszy zaangażowanych… » więcej 2021-12-07, godz. 19:00 Blisko jedna trzecia szkół w regionie pracuje inaczej niż stacjonarnie. Decyzją ministra zdrowia nauka zdalna dla wszystkich… Ministerstwo Zdrowia wprowadza naukę zdalną w szkołach podstawowych i średnich od 20 grudnia do 9 stycznia. Decyzja jest spowodowana wciąż utrzymującą… » więcej 2021-12-07, godz. 18:30 Główna brama na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu oddana do użytku. Została oczyszczona i naprawiona Kamienne powierzchnie oczyszczone, elementy ozdobne wypolerowane, a ubytki uzupełnione. XVI-wieczna brama Zamku Piastów Śląskich w Brzegu ponownie dostępna… » więcej 2021-12-07, godz. 17:36 Ktoś próbował przemycić w liście narkotyki do kluczborskiego więzienia. Próba udaremniona Kolejna próba przemytu narkotyków do Zakładu Karnego w Kluczborku. » więcej 2021-12-07, godz. 17:05 Kolejne zakażenia w opolskich szkołach i przedszkolach. 562 uczniów z Opola skierowanych na kwarantannę Opolski ratusz informuje o kolejnych przypadkach COVID-19 w placówkach oświatowych w stolicy regionu. Po wykryciu zakażenia koronawirusem u 17 uczniów i 5… » więcej 2021-12-07, godz. 16:46 Kluczborscy radni zdecydowali o podwyżce dla burmistrza Kielara. To obowiązek po nowelizacji ustawy Rada Miejska w Kluczborku przyjęła uchwałę o podwyżce dla burmistrza Jarosława Kielara. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »