Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-09-22, 09:39 Autor: Katarzyna Plewnia [oprac. Magdalena Szybińska]

Co dalej ze Zjednoczoną Prawicą? Komentarz senatora PiS Jerzego Czerwińskiego

Sejm [fot.polskieradio]
Sejm [fot.polskieradio]
Jerzy Czerwiński [fot. Jan Mika]
Jerzy Czerwiński [fot. Jan Mika]
Senat RP [fot. Agnieszka Stefaniak]
Senat RP [fot. Agnieszka Stefaniak]
- Koalicja sensu stricte istnieje, ale z puntu widzenia jej funkcjonalności, po ostatnich głosowaniach na ostatnim posiedzeniu sejmu, według mnie jej byt został przerwany - ocenił senator Jerzy Czerwiński z Prawa i Sprawiedliwości w porannej rozmowie "W cztery oczy".
Senator wyraził też przekonanie, że projekt Zjednoczonej Prawicy - w jego ocenie korzystny dla Polski - będzie kontynuowany, pytanie jednak, w jakiej formie.

- Taka interpretacja posłów Prawa i Sprawiedliwości. Mam nadzieję, że sam projekt Zjednoczonej Prawicy, to znaczy wspólnego działania, dużego ugrupowania Prawa i Sprawiedliwości i dwóch mniejszych Porozumienia Jarosława Gowina i Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, zostanie w pewnym sensie realizowany - mówi Czerwiński.

- Mam nadzieję, że te mniejsze partie, które w pewien sposób próbowały się wybić na niezależność, nie mając odpowiednich predyspozycji do tego, po prostu pójdą po rozum do głowy i w odpowiedni sposób zareagują. Efekt będzie taki, że będziemy wspólnie działać dla dobra Polski - mówi gość Radia Opole.

Senator Czerwiński pozytywnie ocenił to, że wciąż między koalicjantami trwają rozmowy, ale zarzucił im brak lojalności, co przełożyło się na obecną kryzysową sytuację. Jego zdaniem aktualne przesilenie to nie tylko efekt ostatniego głosowania ws. ustawy futerkowej, ale też działanie Porozumienia Jarosława Gowina odnośnie do wyborów prezydenckich w majowym terminie.

- Oni to rozpoczęli - przypominam - w maju. W sposób skuteczny zablokowali, wspólnie z opozycją - wybory w konstytucyjnym terminie 10 maja. Każdy koalicjant powinien się przede wszystkim uderzyć w piersi i zapytać czy chce współdziałać w tym szerokim gronie, szerokiej koalicji - komentuje Czerwiński,

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt trafiła teraz do senatu. Senator Czerwiński przyznał, że w znakomitej większości przypadków zawsze głosuje zgodnie ze swoim sumieniem, ale też w zgodzie z zaleceniami klubu.
Jerzy Czerwiński 1
Jerzy Czerwiński 2
Jerzy Czerwiński 3

Wiadomości z regionu

2020-11-27, godz. 21:30 Zabójstwo podczas domowej imprezy w Cisowej w Kędzierzynie-Koźlu. Ciosy zadano wałkiem kuchennym Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu prowadzi śledztwo w sprawie śmierci 60-letniego mężczyzny, który zginął podczas zakrapianej alkoholem imprezy… » więcej 2020-11-27, godz. 20:30 Rządowe dofinansowanie do budowy mostu w Kędzierzynie-Koźlu odciąży miejski budżet. "To ważna i historyczna chw… - To bardzo ważna i historyczna chwila dla Kędzierzyna-Koźla. O tę inwestycję zabiegali wszyscy samorządowcy i sympatycy PiS, dla których ważne są sprawy… » więcej 2020-11-27, godz. 20:00 Raport dnia. W regionie 19 zgonów osób zarażonych COVID-19. Ponad 17 tysięcy infekcji i śmierć 579 zakażonych w… 19 zgonów osób zarażonych koronawirusem i 536 nowych infekcji potwierdzono dzisiaj (27.11) na Opolszczyźnie. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-11-27, godz. 19:10 Teraz zakażenie koronawirusem przechodzimy gorzej niż wiosną. Choruje też więcej białego personelu - Wiosenna fala koronawirusa była znacznie łagodniejsza, jeżeli chodzi o objawy zakażenia. Nie dominowały wtedy zaburzenia węchu i smaku - mówi Grzegorzem… » więcej 2020-11-27, godz. 18:30 W brzeskim żłobku miejskim wzrosną opłaty. Po raz ostatni stawki te zmieniano prawie 8 lat temu Brzeg podniesie opłaty dla rodziców posyłających dzieci do miejskiego żłobka. Powodem są rosnące koszty związane z przygotowywaniem posiłków. » więcej 2020-11-27, godz. 17:09 Martwy mężczyzna w rowie przy ulicy Gagarina w Opolu. Na miejscu są policjanci i prokurator [AKTUALIZACJA] Zwłoki mężczyzny odnaleziono przy ulicy Gagarina w Opolu. » więcej 2020-11-27, godz. 17:06 32-latek uprawiał w mieszkaniu konopie. Sam wezwał policję by zgłosić próbę oszustwa Do trzech lat więzienia grozi 32-latkowi, który miał w hodować konopie indyjskie w swoim mieszkaniu. Jak się okazało mężczyzna sam zadzwonił do policjantów… » więcej 2020-11-27, godz. 16:16 Rząd dofinansuje budowę łącznika do powstającej obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla. Inwestycja jest warta 87… Rząd dofinansuje budowę łącznika do powstającej obwodnicy północnej Kędzierzyna-Koźla. Inwestycja jest warta ponad 80 milionów złotych i będzie możliwa… » więcej 2020-11-27, godz. 16:00 Kolejny kierowca ciężarówki z niesprawnymi hamulcami. Kontrola WITD na przejściu granicznym w Trzebinie Ciężarówkę z pękniętą tarczą hamulcową zatrzymali funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu. » więcej 2020-11-27, godz. 15:30 Klikamy we wszystkie promocje, a konta są czyszczone. Mieszkańcy powiatu kluczborskiego stracili prawie 150 tysięcy… Blisko 150 tysięcy złotych straciło łącznie kilkoro mieszkańców powiatu kluczborskiego po oszukaniu przez cyberprzestępców. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »