Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-09-22, 09:39 Autor: Katarzyna Plewnia [oprac. Magdalena Szybińska]

Co dalej ze Zjednoczoną Prawicą? Komentarz senatora PiS Jerzego Czerwińskiego

Sejm [fot.polskieradio]
Sejm [fot.polskieradio]
Jerzy Czerwiński [fot. Jan Mika]
Jerzy Czerwiński [fot. Jan Mika]
Senat RP [fot. Agnieszka Stefaniak]
Senat RP [fot. Agnieszka Stefaniak]
- Koalicja sensu stricte istnieje, ale z puntu widzenia jej funkcjonalności, po ostatnich głosowaniach na ostatnim posiedzeniu sejmu, według mnie jej byt został przerwany - ocenił senator Jerzy Czerwiński z Prawa i Sprawiedliwości w porannej rozmowie "W cztery oczy".
Senator wyraził też przekonanie, że projekt Zjednoczonej Prawicy - w jego ocenie korzystny dla Polski - będzie kontynuowany, pytanie jednak, w jakiej formie.

- Taka interpretacja posłów Prawa i Sprawiedliwości. Mam nadzieję, że sam projekt Zjednoczonej Prawicy, to znaczy wspólnego działania, dużego ugrupowania Prawa i Sprawiedliwości i dwóch mniejszych Porozumienia Jarosława Gowina i Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, zostanie w pewnym sensie realizowany - mówi Czerwiński.

- Mam nadzieję, że te mniejsze partie, które w pewien sposób próbowały się wybić na niezależność, nie mając odpowiednich predyspozycji do tego, po prostu pójdą po rozum do głowy i w odpowiedni sposób zareagują. Efekt będzie taki, że będziemy wspólnie działać dla dobra Polski - mówi gość Radia Opole.

Senator Czerwiński pozytywnie ocenił to, że wciąż między koalicjantami trwają rozmowy, ale zarzucił im brak lojalności, co przełożyło się na obecną kryzysową sytuację. Jego zdaniem aktualne przesilenie to nie tylko efekt ostatniego głosowania ws. ustawy futerkowej, ale też działanie Porozumienia Jarosława Gowina odnośnie do wyborów prezydenckich w majowym terminie.

- Oni to rozpoczęli - przypominam - w maju. W sposób skuteczny zablokowali, wspólnie z opozycją - wybory w konstytucyjnym terminie 10 maja. Każdy koalicjant powinien się przede wszystkim uderzyć w piersi i zapytać czy chce współdziałać w tym szerokim gronie, szerokiej koalicji - komentuje Czerwiński,

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt trafiła teraz do senatu. Senator Czerwiński przyznał, że w znakomitej większości przypadków zawsze głosuje zgodnie ze swoim sumieniem, ale też w zgodzie z zaleceniami klubu.
Jerzy Czerwiński 1
Jerzy Czerwiński 2
Jerzy Czerwiński 3

Wiadomości z regionu

2021-06-12, godz. 20:45 Deszcze i burze nad Opolszczyzną, są interwencje straży [AKTUALIZACJA] Nad województwem opolskim w sobotę mogą przejść burze z gradem. Nie są także wykluczone gwałtowne wzrosty stanów wód na dorzeczu górnej i środkowej… » więcej 2021-06-12, godz. 20:30 Raport dnia: Opolskie wśród regionów z najmniejszą liczbą nowych zachorowań na COVID-19. Infekcje potwierdzono tylko… 6 nowych zachorowań i 1 zgon, to bilans ostatniej doby pandemii koronawirusa na Opolszczyźnie. » więcej 2021-06-12, godz. 20:30 Wskocz na rower i śladami Utopca odwiedź najciekawsze miejsca Eurocountry Wiosną Lokalna Grupa Działania Eurocountry zaprosiła do wspólnej gry terenowej Śladami Utopca, w czasie której poznawało się najciekawsze miejsca 5 gmin:… » więcej 2021-06-12, godz. 19:52 Osobówka uderzyła w barierki na A4 Po godzinie 18 na opolskim odcinku A4, między węzłami Krapkowice - Kędzierzyn-Koźle (259 km A4) w kierunku na Katowice doszło do zdarzenia drogowego. » więcej 2021-06-12, godz. 19:30 Drony na służbie. Zalety latających nowinek technicznych poznawali opolscy ratownicy wodni i strażacy Strażacy i ratownicy wodni z Opolszczyzny poznawali zalety wykorzystania dronów w akcjach poszukiwawczych. » więcej 2021-06-12, godz. 19:28 Płonie składowisko odpadów w Szymiszowie 11 zastępów straży pożarnej gasi pożar wysypiska odpadów przy ul Dworcowej w Szymiszowie w powiecie strzeleckim. » więcej 2021-06-12, godz. 17:15 Harcerze ze Strzelec Opolskich w końcu mają własną bazę Po prawie dekadzie bez własnego miejsca harcerze ze Strzelec Opolskich w końcu są u siebie. Gmina przekazała im pomieszczenia, w których przed laty działał… » więcej 2021-06-12, godz. 16:30 Roztańczony Gogolin. Na parkiecie miejscowej hali sportowej swoje umiejętności prezentuje ponad 300 par z całego k… Ponad 300 par z całej Polski bierze udział w VII edycji turnieju Grand Prix Polski Tańca Towarzyskiego w Gogolinie. » więcej 2021-06-12, godz. 14:45 Już za dwa tygodnie będzie można popływać w basenie w Głogówku Na terenie, gdzie mieści się basen miejski w Głogówku dobiegają końca ostatnie prace remontowe i modernizacyjne przed sezonem wakacyjnym. Otwarcie obiektu… » więcej 2021-06-12, godz. 14:43 12-letni rowerzysta potrącony na DK94 w Łosiowie Nastolatek jest przytomny. Na miejscu Lądowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »