Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-09-22, 09:39 Autor: Katarzyna Plewnia [oprac. Magdalena Szybińska]

Co dalej ze Zjednoczoną Prawicą? Komentarz senatora PiS Jerzego Czerwińskiego

Sejm [fot.polskieradio]
Sejm [fot.polskieradio]
Jerzy Czerwiński [fot. Jan Mika]
Jerzy Czerwiński [fot. Jan Mika]
Senat RP [fot. Agnieszka Stefaniak]
Senat RP [fot. Agnieszka Stefaniak]
- Koalicja sensu stricte istnieje, ale z puntu widzenia jej funkcjonalności, po ostatnich głosowaniach na ostatnim posiedzeniu sejmu, według mnie jej byt został przerwany - ocenił senator Jerzy Czerwiński z Prawa i Sprawiedliwości w porannej rozmowie "W cztery oczy".
Senator wyraził też przekonanie, że projekt Zjednoczonej Prawicy - w jego ocenie korzystny dla Polski - będzie kontynuowany, pytanie jednak, w jakiej formie.

- Taka interpretacja posłów Prawa i Sprawiedliwości. Mam nadzieję, że sam projekt Zjednoczonej Prawicy, to znaczy wspólnego działania, dużego ugrupowania Prawa i Sprawiedliwości i dwóch mniejszych Porozumienia Jarosława Gowina i Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, zostanie w pewnym sensie realizowany - mówi Czerwiński.

- Mam nadzieję, że te mniejsze partie, które w pewien sposób próbowały się wybić na niezależność, nie mając odpowiednich predyspozycji do tego, po prostu pójdą po rozum do głowy i w odpowiedni sposób zareagują. Efekt będzie taki, że będziemy wspólnie działać dla dobra Polski - mówi gość Radia Opole.

Senator Czerwiński pozytywnie ocenił to, że wciąż między koalicjantami trwają rozmowy, ale zarzucił im brak lojalności, co przełożyło się na obecną kryzysową sytuację. Jego zdaniem aktualne przesilenie to nie tylko efekt ostatniego głosowania ws. ustawy futerkowej, ale też działanie Porozumienia Jarosława Gowina odnośnie do wyborów prezydenckich w majowym terminie.

- Oni to rozpoczęli - przypominam - w maju. W sposób skuteczny zablokowali, wspólnie z opozycją - wybory w konstytucyjnym terminie 10 maja. Każdy koalicjant powinien się przede wszystkim uderzyć w piersi i zapytać czy chce współdziałać w tym szerokim gronie, szerokiej koalicji - komentuje Czerwiński,

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt trafiła teraz do senatu. Senator Czerwiński przyznał, że w znakomitej większości przypadków zawsze głosuje zgodnie ze swoim sumieniem, ale też w zgodzie z zaleceniami klubu.
Jerzy Czerwiński 1
Jerzy Czerwiński 2
Jerzy Czerwiński 3

Wiadomości z regionu

2021-10-23, godz. 09:02 Nocny wybuch w Chróścicach. Złodzieje doprowadzili do eksplozji, żeby okraść bankomat Dziś (23.10) w nocy - po godzinie 3:00 doszło do próby włamania bądź włamania do bankomatu przy ul. Korfantego w Chróścicach. Sprawcy wywołali eksplozję… » więcej 2021-10-23, godz. 08:30 Opole: NFZ zaprasza chętnych na badanie profilaktyczne i szczepienia do centrum handlowego Turawa Park Przed nami kolejna 'Biała sobota'. Tym razem lekarze i przedstawiciele opolskiego oddziału NFZ zawitają do centrum handlowego Turawa Park. Na miejscu będzie… » więcej 2021-10-23, godz. 07:30 Wyposażają błotniaki w nadajniki GPS, żeby śledzić ich podróż do Afryki [ZDJĘCIA] Błotniak łąkowy to niewielki, ściśle chroniony ptak, który upodobał sobie Opolszczyznę na miejsce do zakładania gniazd. Jesienią odlatuje w kierunku… » więcej 2021-10-23, godz. 07:15 Palimy w piecach czym popadnie. Rusza sezon grzewczy, straż miejską w Opolu czeka masa pracy Meble, gazety, folie, butelki, czy też buty. Problem palenia śmieciami w piecach nadal jest powszechny, a około 20 proc. wszystkich interwencji opolskiej straży… » więcej 2021-10-22, godz. 22:15 Sobotni zlot samochodów i motocykli w Wołczynie to kolejna okazja wsparcia chorego Antosia Dziaczuka Zlot samochodów i motocykli wszystkich marek zaplanowano w sobotę (23.10) w Wołczynie. » więcej 2021-10-22, godz. 21:30 Inżynierowie zastanowią się, którędy poprowadzić obwodnicę Zawady Inżynierowie opracowują przebieg obwodnicy Zawady. Jak podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu, wykonawcą studium jest firma Mosty Katowice… » więcej 2021-10-22, godz. 21:15 Raport dnia: ponad 5700 nowych zakażeń w kraju i 84 w regionie [INFOGRAFIKA] 84 zakażenia koronawirusem potwierdzono dziś (22.10) na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 5706 nowych infekcjach… » więcej 2021-10-22, godz. 19:30 Więcej autobusów wyruszy w trasę. MZK Opole zwiększa liczbę kursów na cmentarz Dodatkowe autobusy na cmentarz już w ten weekend (23-24.10). MZK Opole na tydzień przed Wszystkich Świętych zapowiada więcej połączeń z największą nekropolią… » więcej 2021-10-22, godz. 19:00 Kilka sobót z bezpłatnym sprawdzeniem ustawienia świateł samochodowych. Pierwsza okazja już jutro 35 stacji diagnostycznych z całego województwa opolskiego włączyło się w ogólnopolską kampanię 'Twoje światła - nasze bezpieczeństwo'. Pierwszą odsłonę… » więcej 2021-10-22, godz. 18:51 "Chcemy przypomnieć, że dalej pamiętamy o prawach kobiet". Protest w Opolu rok po wydaniu orzeczenia TK ws. aborcji Rok po wydaniu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego ws. zakazu aborcji z powodu nieuleczalnych wad płodu kilkunastu przedstawicieli Lewicy, Nowej Lewicy, Federacji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »