Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-14, 17:24 Autor: Daniel Klimczak

Z powodu podtopień nie kursują pociągi na części trasy między Opolem a Nysą. Pasażerowie przesiedli się tam do komunikacji zastępczej

Zalane okolice linii kolejowej [fot. UM Nysa]
Zalane okolice linii kolejowej [fot. UM Nysa]
Zalane okolice linii kolejowej [fot. UM Nysa]
Zalane okolice linii kolejowej [fot. UM Nysa]
Zalane okolice linii kolejowej [fot. UM Nysa]
Zalane okolice linii kolejowej [fot. UM Nysa]
Z powodu intensywnych opadów deszczu nie kursują pociągi na części trasy pomiędzy Opolem a Nysą. Kolejarze wprowadzili komunikację zastępczą pomiędzy Nysą a Łambinowicami.
Wyłączony z ruchu kolejowego jest około 18-kilometrowy odcinek. Jak mówi rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec, pasażerowie korzystają w tym czasie z zastępczej komunikacji autobusowej.

- Taką decyzję podjęto, gdyż zespół kryzysowy w Nysie ocenił, że podtopienia powiększają się, natomiast kolejarze ocenili, że mogą one mieć również wpływ na zalanie linii kolejowej pomiędzy Łambinowicami a Nysą - wskazuje.

Jak informuje zarządca infrastruktury, kolejarze na bieżąco monitorują stan torowiska i przy użyciu drezyn dowożą worki z piaskiem w newralgiczne miejsca.

Z kolei na dalszym odcinku, czyli pomiędzy Łambinowicami a Opolem obsługa pasażerów odbywa się już przy wykorzystaniu pojazdów szynowych. Na razie nie wiadomo, do kiedy będą obowiązywać utrudnienia. Kolejarze wskazują też, że na razie jest zbyt wcześnie, by oceniać, czy odcinek, na którym doszło do podtopień, uległ poważniejszym uszkodzeniom.
Mirosław Siemieniec

Wiadomości z regionu

2020-12-01, godz. 18:30 W Szczepanowicach podtrzymają tradycję i wybudują bożonarodzeniową szopkę W skromniejszej formie niż zwykle, bez żywych zwierząt, ale zgodnie z tradycją powstanie. Po raz 22. przy kościele świętego Józefa w Opolu-Szczepanowicach… » więcej 2020-12-01, godz. 18:15 Kierował pod wpływem narkotyków, a w samochodzie przewoził kolejną porcję. Młody mieszkaniec regionu wpadł w czasie… Prowadził samochód pod wpływem narkotyków. 23-letni mieszkaniec powiatu namysłowskiego wpadł w ręce miejscowej policji. » więcej 2020-12-01, godz. 17:45 Apel o informacje na temat miejsc koczowania osób bezdomnych. Pomoże Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa Kluczborscy policjanci apelują o używanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa do zgłaszania miejsc, w których przebywają bezdomni. » więcej 2020-12-01, godz. 17:00 Wspólne pasje połączyły w działaniu mieszkanki Głubczyc Już od pięciu lat w Głubczycach miłośniczki szydełkowania, robienia na drutach i wyrabiania biżuterii biorą udział raz w miesiącu w tzw. 'spotkaniach… » więcej 2020-12-01, godz. 16:05 Po ulicach Nysy kursują autobusy elektryczne. Korzystanie z nich jest darmowe Można już korzystać z bezpłatnych autobusów elektrycznych, które kursują po nyskim śródmieściu. 2 maszyny tego typu trafiły do miasta jako jeden z ostatnich… » więcej 2020-12-01, godz. 15:49 Znów można robić zdjęcia przy świątecznym napisie "Opole" na placu Wolności Świąteczny napis 'Opole' stanął na placu Wolności w stolicy regionu. Oświetlona konstrukcja cieszy się co roku dużą popularnością wśród mieszkańców… » więcej 2020-12-01, godz. 14:45 Opolscy seniorzy mogą liczyć na pomoc fachowców w naprawie drobnych usterek Naprawa kranu, wymiana bezpiecznika czy zaszycie dziury w kurtce. To tylko część spraw, z jakimi osoby starsze mogą zgłosić się do Centrum 'Senior' w Opolu… » więcej 2020-12-01, godz. 14:45 Kluczborski szpital otrzymał pół miliona złotych od starostwa. Na bieżącą działalność, między innymi walkę… Pół miliona złotych przekazało kluczborskie starostwo dla Powiatowego Centrum Zdrowia. » więcej 2020-12-01, godz. 13:30 Od krat w oknach, po życzliwego sąsiada. Wszystkie sposoby dobre, aby zabezpieczyć ogrodowe altanki przed włamywac… - Zabezpieczmy swoje altanki - apeluje opolska policja. Okres jesienno-zimowy to czas gdy opustoszałymi budynkami na działkach bardzo często interesują się… » więcej 2020-12-01, godz. 13:10 Dopalacze w kosmetykach dla osadzonego. Udaremniono próbę przemytu do więzienia w Strzelcach Opolskich [FILM] Funkcjonariusze Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich nie dopuścili do kolejnej próby przemytu dopalaczy na teren jednostki. Blisko 60 gram syntetycznych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »