Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-14, 19:39 Autor: Daniel Klimczak

Sytuacja w powiecie nyskim stabilizuje się, jednak dla wielu to będzie kolejna pracowita noc

Działania strażaków w rejonie ulicy Nowowiejskiej [fot. Daniel Klimczak]
Działania strażaków w rejonie ulicy Nowowiejskiej [fot. Daniel Klimczak]
Działania strażaków w rejonie ulicy Nowowiejskiej [fot. Daniel Klimczak]
Działania strażaków w rejonie ulicy Nowowiejskiej [fot. Daniel Klimczak]
Działania strażaków w rejonie ulicy Nowowiejskiej [fot. Daniel Klimczak]
Działania strażaków w rejonie ulicy Nowowiejskiej [fot. Daniel Klimczak]
Poprawia się sytuacja hydrologiczna w powiecie nyskim. Obecnie mieszkańcy nie powinni obawiać się nowych zagrożeń, jednak dla wielu z nich, podobnie jak dla strażaków, to będzie kolejna pracowita noc.
Jak mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie mł. kpt. Dariusz Pryga, obecna sytuacja jest nadal poważna, choć stabilna.

- Obecnie nie ma mowy o jakichś intensywnych opadach. Teraz nasze działania skupiają się na tym, aby zabezpieczyć dokładnie te domostwa wszystkie workami z piaskiem, no i czekamy aż woda po prostu opadnie na tych wszystkich zalanych posesjach, w zalanych rowach. Bardzo trudna sytuacja też była i groziło przerwaniem wału na ulicy Morcinka, tam na tę chwilę sytuacja już jest opanowana, nie ma mowy o przerwaniu wału - wskazuje.

Jeszcze kilkadziesiąt minut temu, główne działania strażaków koncentrowały się w rejonie ulicy Nowowiejskiej w Nysie, gdzie zalaniu uległo 10 posesji. Około 60 z nich pracowało także przy usuwaniu skutków podtopień na ulicy Morcinka, jednak obecnie działania w tych rejonach zostały zakończone. Obecnie działania trwają jeszcze między innymi w Goświnowicach, Włostowie, Starym Lesie, czy Polskim Świętowie.

Dodajmy, że obecnie w Nysie występują niewielkie opady deszczu.
mł. kpt. Dariusz Pryga

Wiadomości z regionu

2020-12-01, godz. 19:45 Animozje sięgnęły zenitu, będzie pozew. Konflikt między starostą prudnickim a radnym opozycji Naruszenie dóbr osobistych zarzucił prudnicki starosta radnemu opozycji. Wezwał go, aby w ciągu siedmiu dni opublikował przeprosiny. Adresat tych żądań… » więcej 2020-12-01, godz. 19:45 Seniorka z Nysy okradziona przez fałszywych gazowników. Policja ostrzega, że przed świętami złodzieje są szczególnie… Ponad 2 tysiące złotych i wartościowe zegarki straciła mieszkanka Nysy, która padła ofiarą oszustów. Kobietę okradli mężczyźni, podający się za pracowników… » więcej 2020-12-01, godz. 19:30 Zmiana organizacji ruchu przy Opolu Wschodnim jednak od środy. Ciężarówki z zakazem wjazdu Około godziny 10.00 w środę (2.12) zamknięta zostanie ulica Bohaterów Monte Cassino w Opolu. Wyłączenie z ruchu jednej z najważniejszych ulic w mieście… » więcej 2020-12-01, godz. 18:30 W Szczepanowicach podtrzymają tradycję i wybudują bożonarodzeniową szopkę W skromniejszej formie niż zwykle, bez żywych zwierząt, ale zgodnie z tradycją powstanie. Po raz 22. przy kościele świętego Józefa w Opolu-Szczepanowicach… » więcej 2020-12-01, godz. 18:15 Kierował pod wpływem narkotyków, a w samochodzie przewoził kolejną porcję. Młody mieszkaniec regionu wpadł w czasie… Prowadził samochód pod wpływem narkotyków. 23-letni mieszkaniec powiatu namysłowskiego wpadł w ręce miejscowej policji. » więcej 2020-12-01, godz. 17:45 Apel o informacje na temat miejsc koczowania osób bezdomnych. Pomoże Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa Kluczborscy policjanci apelują o używanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa do zgłaszania miejsc, w których przebywają bezdomni. » więcej 2020-12-01, godz. 17:00 Wspólne pasje połączyły w działaniu mieszkanki Głubczyc Już od pięciu lat w Głubczycach miłośniczki szydełkowania, robienia na drutach i wyrabiania biżuterii biorą udział raz w miesiącu w tzw. 'spotkaniach… » więcej 2020-12-01, godz. 16:05 Po ulicach Nysy kursują autobusy elektryczne. Korzystanie z nich jest darmowe Można już korzystać z bezpłatnych autobusów elektrycznych, które kursują po nyskim śródmieściu. 2 maszyny tego typu trafiły do miasta jako jeden z ostatnich… » więcej 2020-12-01, godz. 15:49 Znów można robić zdjęcia przy świątecznym napisie "Opole" na placu Wolności Świąteczny napis 'Opole' stanął na placu Wolności w stolicy regionu. Oświetlona konstrukcja cieszy się co roku dużą popularnością wśród mieszkańców… » więcej 2020-12-01, godz. 14:45 Opolscy seniorzy mogą liczyć na pomoc fachowców w naprawie drobnych usterek Naprawa kranu, wymiana bezpiecznika czy zaszycie dziury w kurtce. To tylko część spraw, z jakimi osoby starsze mogą zgłosić się do Centrum 'Senior' w Opolu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »