Radio Opole » Wiadomości z regionu
2020-10-14, 10:07 Autor: Daniel Klimczak

Ulewy wymusiły zmiany w kursowaniu nyskiej komunikacji miejskiej. Są utrudnienia na liniach nr 3 i 7

Nyskie autobusy miejskie [fot. MZK Nysa]
Nyskie autobusy miejskie [fot. MZK Nysa]
Podtopienia spowodowały konieczność zmian części tras komunikacji miejskiej w Nysie. Z utrudnieniami muszą liczyć się pasażerowie linii numer 3 i 7.
Autobusy korzystają z objazdów do Niwnicy, Wierzbięcic i Lipowej. Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Nysie Piotr Janczar apeluje do pasażerów o rozwagę i wyrozumiałość w związku z zaistniałą sytuacją.

- O godziny 4 rano, czyli tak jak zaczynamy pracę, jeździliśmy przez Wyszków i Konradową, natomiast w tej chwili jest zamknięty już przejazd przez Wyszków i musimy jechać przez obwodnicę, czyli jedziemy dookoła, do Niwnicy, do Wierzbięcic i do Lipowej.

Dziś (14.10) przewoźnikowi sprzyja fakt, że z powodu Święta Edukacji Narodowej nie są organizowane dojazdy do szkół. Niewykluczone jednak, że sytuacja utrzyma się do jutra, a wtedy z utrudnieniami będą musiały się liczyć także dzieci i młodzież.

Ponadto MZK nie wyklucza, że problemy z przejazdem mogą pojawić się także w Morowie i Regulicach. Na razie ruch przez te miejscowości odbywa się normalnie, jednak podróżni zamierzający skorzystać z połączeń przez te miejscowości, powinni śledzić komunikaty na stronie internetowej przewoźnika.
Piotr Janczar

Wiadomości z regionu

2021-01-18, godz. 17:15 Po pożarze w Okopach 5-osobowa rodzina chce odbudować swój dom. Wsparcie już płynie od gminy oraz mieszkańców Pożar pozbawił dachu nad głową 5-osobową rodzinę z miejscowości Okopy w gminie Łambinowice. Teraz pogorzelcy szukają sposobu na odbudowę domu. » więcej 2021-01-18, godz. 16:40 W trakcie mrozów zadbajmy o czworonożnych przyjaciół Siarczyste mrozy to zagrożenie nie tylko dla nas - ludzi, ale również dla naszych psów i kotów. Podczas ujemnych temperatur powinniśmy zadbać o ich miejsce… » więcej 2021-01-18, godz. 16:15 Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej proponują ustawę kompensacyjną dla polskich przedsiębiorców za straty w … Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej domagają się przywrócenia działalności w branżach gastronomicznych i usługowych. Podczas konferencji prasowej w… » więcej 2021-01-18, godz. 15:30 Smog wisi nad kilkoma opolskimi miastami. Fatalny dzień na spacery i sport w plenerze Bardzo zła i zła jest aktualnie jakość powietrza w Opolu. Stacje pomiaru notują nawet kilkukrotne przekroczenie dopuszczalnego poziomu pyłów PM2,5 i PM… » więcej 2021-01-18, godz. 15:30 Coraz więcej oszustw "na BLIK-a". Policja apeluje o ostrożność Oszuści ponownie grasują w naszym regionie. W ostatnim czasie policja odnotowuje zwiększoną liczbę zgłoszeń dotyczących kradzieży przy użyciu kodów… » więcej 2021-01-18, godz. 15:20 Ryszard Galla z Mniejszości Niemieckiej o pomyśle utworzenia Rady Wolności Słowa - Jestem przeciwnikiem przesady w tworzeniu prawa - tak o pomyśle utworzenia Rady Wolności Słowa mówił dziś (18.01) w Południowej Loży Radiowej poseł… » więcej 2021-01-18, godz. 15:00 Rozpoczyna się remont śluzy na Odrze w Januszkowicach. Potrwa 2 lata Na dniach ma się rozpocząć przebudowa śluzy na Odrze zlokalizowanej w Januszkowicach. Wody Polskie przekazały wykonawcy teren robót. To kolejny etap, po… » więcej 2021-01-18, godz. 14:00 Bez większych utrudnień w ruchu kolejowym na Opolszczyźnie. "Mróz jest mniejszym problemem niż świeży śnieg na… - Ruch kolejowy na Opolszczyźnie jest płynny - informuje Sylwester Brząkała, dyrektor spółki PolRegio w Opolu. W całej Polsce wiele składów ma od wczoraj… » więcej 2021-01-18, godz. 13:51 Podwojenie liczby członków, umocnienie pozycji w samorządach i mobilizacja w kampanii prezydenckiej. Działacze Prawa… - Mimo, że 2020 rok ze względu na pandemię koronawirusa był niezwykle trudny, to dla nas był udany - tak minione 12 miesięcy regionalnych struktur Prawa… » więcej 2021-01-18, godz. 13:45 Zimowy odpoczynek od nauki dobiegł końca. Wszystkie półkolonie w regionie przebiegły spokojnie Dwa tygodnie zimowego wypoczynku dla dzieci minęły. W tym roku ferie zimowe wyglądały inaczej niż w latach ubiegłych. Nie było kolonii, ani obozów. Jedyną… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »