Radio Opole » Audycje Radia Opole

OBIEŻYŚWIAT

W magazynie turystycznym "Obieżyświat" relacje opolan z podróży bardzo bliskich i dalekich. Ponadto informacje z życia szkolnych i oddziałowych kół PTTK oraz turystyczne vademecum, m.in. z zakresu zdobywania odznak regionalnych PTTK.

Do słuchania w każdą sobotę o 7:15 zaprasza Barbara Tyslik. Z autorką można kontaktować się mailowo: barbara.tyslik@radio.opole.pl

Zobacz: Ramówka 2023 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2023 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
2023-12-02, 07:30

Wśród czarnocińskich buczyn... [ZDJĘCIA}

Czrnocińskie buczyny [fot. Beata Wielgosik]
Czrnocińskie buczyny [fot. Beata Wielgosik]
Nie zważając, że w tym roku nieco wcześniej jesień zderza się z zimą, w magazynie Obieżyświat będzie kolorowo; ostatnie uroki jesieni wyczaruje swoją barwną opowieścią Beata Wielgosik, główna specjalistka do spraw ochrony przyrody w Zespole Opolskich Parków Krajobrazowych, kierująca Parkiem Krajobrazowym „Góra Świętej Anny”. Będzie to – zapowiadana w ubiegłym tygodniu - druga część przyrodniczo – historycznego spaceru wśród czarnocińskich buczyn.
Ponadto zaprosimy do brzeskiej Kafejki pod Globusem na środowe spotkanie (6 grudnia o godz. 18-tej) z Mirosławem Czoppą, który opowie o perłach Ziemi Lubelskiej oraz do filii nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie ( 8 grudnia godz. 18- ta) z Jędrzejem Józefowiczem, dziennikarzem i podróżnikiem, autorem książki „Dziennik wędrowca, czyli jak dotarłem pieszo do Rzymu”. Tym razem Jędrzej Józefowicz opisze swoją polarną wyprawę na Grenlandię.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »