Radio Opole » Gospodarka
2021-09-18, 10:30 Autor: Katarzyna Doros

"Pomysł na starcie kluczem do biznesu". WUP oferuje dotacje na własną firmę dla osób po trzydziestce

Zdjęcie ilustracyjne [fot. Pixabay]
Zdjęcie ilustracyjne [fot. Pixabay]
Mieszkańcy województwa, którzy skończyli 30 lat i myślą o własnej działalności gospodarczej będą mogli skorzystać z dotacji na założenie firmy. 20 września Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu rusza z naborem wniosków do projektu "Pomysł na starcie kluczem do biznesu". Pracownicy WUP pomogą w napisaniu biznesplanu, dla chętnych przygotowano też wsparcie pomostowe.
- Oprócz wymaganego wieku osoby, które chcą się zgłosić, nie mogą w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy posiadać zarejestrowanej działalności gospodarczej. To są takie podstawowe kryteria przystąpienia do naszego projektu. Najbardziej w tym momencie zapraszamy panie, osoby po 50. roku życia, osoby bezrobotne długotrwale i niepełnosprawne, migrantów powrotnych, imigrantów - mówi Małgorzata Kozioł z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu.

W ramach projektu można otrzymać dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej w maksymalnej wysokości 27 tysięcy złotych brutto.

- To tylko jedna z form wsparcia finansowego - dodaje Małgorzata Kozioł. - Oferujemy również wsparcie pomostowe, które w ciągu pierwszego półrocza prowadzenia działalności może być przyznane w maksymalnej kwocie 2100 złotych brutto miesięcznie na wydatki związane z pokryciem tej działalności np. opłacenie ZUS-u, księgowej czy wynajmu za lokal. Przez kolejne półrocze prowadzenia tej działalności wsparcie może być przyznane również, ale kwota jest trochę niższa, bo 1600 złotych brutto. W sumie całe wsparcie to prawie 50 tysięcy złotych brutto.

Ponadto, wszystkie osoby, które zostaną zakwalifikowane do udziału w projekcie będą kierowane na szkolenie z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej.

Nabór wniosków potrwa do 1 października. Więcej informacji oraz potrzebne dokumenty można znaleźć na stronie internetowej dotacje.wup.opole.pl
Małgorzata Kozioł cz.1
Małgorzata Kozioł cz.2

Gospodarka

2021-10-24, godz. 14:45 Czwarty worek na śmieci przynosi efekty w gminie Lasowice Wielkie. Samorząd sprzedaje też makulaturę i złom Sprawdził się czwarty worek na segregowane odpady w gminie Lasowice Wielkie. Mieszkańcy pozytywnie odebrali pomył na osobny pojemnik na butelki PET - plastikowe… » więcej 2021-10-23, godz. 15:00 Wola jest, plan też, ale czy pozwoli budżet? Niemodlin przymierza się do budowy pumptracka To ma być inwestycja skierowana do tych młodszych mieszkańców gminy, choć niewykluczone, że nieraz skorzystają z niej również starsi. Niemodlin przygotowuje… » więcej 2021-10-23, godz. 10:45 Inżynierowie zastanowią się, którędy poprowadzić obwodnicę Zawady Inżynierowie opracowują przebieg obwodnicy Zawady. Jak podała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu, wykonawcą studium jest firma Mosty Katowice… » więcej 2021-10-23, godz. 09:15 Stopa bezrobocia w regionie spadła do 6,1%. We wrześniu w rejestrach urzędów pracy ubyło 700 osób We wrześniu stopa bezrobocia w regionie spadła do 6,1% i jest o 0,2% niższa niż w poprzednim miesiącu. Maleje także liczba zarejestrowanych osób bezrobotnych… » więcej 2021-10-22, godz. 18:59 Studenci i pracodawcy debatowali o sytuacji na rynku pracy. Za nami "Debata o przyszłości" Jak pracodawcy i młodzi ludzie postrzegają aktualną sytuację na rynku pracy, jakie mają oczekiwania i czy łączenie studiów z pracą to popularne zjawisko?… » więcej 2021-10-22, godz. 13:00 Budowa skateparku w Baborowie nabiera tempa. Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku Zakończył się pierwszy etap prac przy budowie skateparku w Baborowie. W minionym tygodniu wylano pierwszą warstwę nawierzchni betonowej i wykonano podbudowę… » więcej 2021-10-22, godz. 12:30 Urząd marszałkowski daje 400-500 złotych podwyżki dla pracowników teatru, biblioteki, muzeów i filharmonii Od 400 do 500 złotych podwyżki otrzymają pracownicy wojewódzkich instytucji kultury. To średni wzrost o około 10 procent. » więcej 2021-10-22, godz. 10:58 Na razie skorzysta ponad 1200 osób, później ma być ich więcej. Niemodlin rozpoczął wymianę wodociągów w najbardziej… To ma być krok w stronę stabilizacji i jakości. Rozpoczęła się budowa wodociągu pomiędzy stacjami uzdatniania wody w Niemodlinie i Roszkowicach. To odcinek… » więcej 2021-10-21, godz. 19:00 Rolnicy z siedmiu gmin będą mieć ułatwiony dojazd do pól dzięki dotacjom z urzędu marszałkowskiego 7 opolskich gmin otrzymało dotacje urzędu marszałkowskiego na budowę lub modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Przedstawiciele samorządów… » więcej 2021-10-21, godz. 16:45 Choć pierwszy projekt stracił ważność, mieszkańcy Skarbiszowa będą mieli kanalizację Na tej inwestycji ma skorzystać ponad 100 osób. Na początku przyszłego roku ruszy budowa kanalizacji Skarbiszowa w gminie Dąbrowa. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »