Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-15, 21:10 Autor: Witold Wośtak

9 opolskich organizacji pozarządowych będzie organizować i promować wolontariat dzięki dotacjom z UMWO

Podpisanie umów na promocję i organizację wolontariatu [fot. Witold Wośtak]
Podpisanie umów na promocję i organizację wolontariatu [fot. Witold Wośtak]
Podpisanie umów na promocję i organizację wolontariatu [fot. Witold Wośtak]
Podpisanie umów na promocję i organizację wolontariatu [fot. Witold Wośtak]
Podpisanie umów na promocję i organizację wolontariatu [fot. Witold Wośtak]
Podpisanie umów na promocję i organizację wolontariatu [fot. Witold Wośtak]
9 umów na promocję i organizację wolontariatu podpisał marszałek Andrzej Buła z organizacjami pozarządowymi. Łączna kwota to 150 tysięcy złotych, a poszczególne umowy są warte od kilku do 22 tysięcy złotych.
Celem wszystkich projektów jest zaangażowanie kilkuset osób w różnego rodzaju podnoszenie kwalifikacji i umiejętności w zakresie wolontariatu. - Pomysły beneficjentów są bardzo skonkretyzowane - ocenia Andrzej Buła.

- Ludzie uczestniczący w wolontariacie chcą kwalifikować się do bardzo konkretnych działań. Prawda jest też taka, że jeśli ktoś przystępuje do wolontariatu, robi to chyba z głębokiego i osobistego przekonania. To nie są przecież projekty o charakterze zarobkowym dla uczestników wolontariatu. To wynika raczej z potrzeby podzielenia się swoimi możliwościami i pomocy drugiemu człowiekowi.

Stowarzyszenie Europa Iuvenis i Chorągiew Opolska ZHP otrzymały po 20 tysięcy złotych. Obie umowy podpisała Magdalena Lenartowicz, która w krótkiej prezentacji opowiedziała o spożytkowaniu pieniędzy.

- Co do Stowarzyszenia Europa Iuvenis, skupimy się na pracy z młodymi wolontariuszami w społecznościach lokalnych całego województwa. Są młodzi liderzy, uczący się jeszcze w szkołach ponadpodstawowych. Zrobimy różne warsztaty, między innymi planowania działań, komunikacji, przygotowania własnych projektów, współpracy z samorządem oraz tego, jak rozpocząć różne inicjatywy i współpracę.

Co do Chorągwi Opolskiej ZHP, pieniądze zostaną wykorzystane na prace z kadrą wolontariacko-instruktorską i wyjazd warsztatowo-szkoleniowy.
Andrzej Buła
Magdalena Lenartowicz

Wiadomości z regionu

2021-10-17, godz. 12:40 Magistrat nie spodziewał się dotacji, więc rozpoczął budowę dróg samodzielnie. Udało się jednak pozyskać 2,5… 2,5 miliona złotych dotacji rzutem na taśmę zdobył Urząd Miejski w Kluczborku na budowę ulicy Kantora i Podkowińskiego w rozbudowywanej części miasta. » więcej 2021-10-17, godz. 11:40 Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza dzisiaj na Jesienne Targi Miodów i Rękodzieła W Muzeum Wsi Opolskiej dzisiaj (17.10) ostatnia w tym sezonie impreza plenerowa - Jesienne Targi Miodów i Rękodzieła. Na miejscu spotkać będzie można wystawców… » więcej 2021-10-17, godz. 11:00 Raport MZ: Ponad 2500 nowych infekcji w całej Polsce i 32 na Opolszczyźnie [INFOGRAFIKA] 32 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzono od wczoraj (16.10) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia informuje dzisiaj o 2523 nowych infekcjach i śmierci… » więcej 2021-10-17, godz. 10:00 Nadleśnictwo Opole zaprasza do lasów. Bushcraft coraz bardziej popularny Choć październik to pora grzybobrania, w opolskich lasach grzybów mamy jak na lekarstwo. W tej sytuacji leśnicy przymierzają się do inwestycji, które mają… » więcej 2021-10-17, godz. 08:30 Opole: policjanci zachęcają do korzystania z elementów odblaskowych Znacznie zwiększają widoczność, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Mowa o odblaskach, które powinny być stałym elementem wyposażenia pieszych, jak i… » więcej 2021-10-16, godz. 20:42 75. rocznica postawienia Krzyża Przesiedleńców przez mieszkańców Przebraża na Wołyniu [GALERIA ZDJĘĆ] Mieszkańcy wysiedleni z Przebraża od 75 lat spotykają się w połowie października pod krzyżem w Skarbiszowicach, który postawili w podzięce za uratowanie… » więcej 2021-10-16, godz. 20:30 Raport dnia: Opolszczyzna regionem z najmniejszym dobowym przyrostem liczby zakażeń. W województwie odnotowano kolejną… Minionej doby na Opolszczyźnie potwierdzono 34 nowe przypadki COVID-19. W regionie zmarła też jedna osoba zakażona patogenem z Chin. » więcej 2021-10-16, godz. 19:00 Festiwal Zdrowia w Opolu. To spotkanie zarówno z konwencjonalnymi, jak i naturalnymi metodami leczenia i dbania o zdrowie… W opolskiej Talentowni trwa Festiwal Zdrowia. Odwiedzający Toropol w stolicy regionu mogą w ten sposób dowiedzieć się między innymi, w jaki sposób samodzielne… » więcej 2021-10-16, godz. 18:50 W Opolu zachęcano do ponownego wykorzystywania przedmiotów. "Dzięki zero waste można zaoszczędzić i pomóc plane… Zamiast wyrzucać, wykorzystaj ponownie. Opolscy aktywiści podpowiadali dziś (16.10) mieszkańcom, w jaki sposób można zagospodarować odpady, by zaoszczędzić… » więcej 2021-10-16, godz. 17:53 Opolanie mogli zobaczyć, jak wygląda praca kierowców MZK. Część z nich chce w przyszłości prowadzić miejskie … Miejski Zakład Komunikacji w Opolu otworzył dla mieszkańców bramy swojej zajezdni. W ten sposób spółka chciała zachęcić zarówno do korzystania ze swoich… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »