Radio Opole » Wiadomości z regionu
2021-09-13, 20:30 Autor: Witold Wośtak

Do końca września można składać papiery na studia podyplomowe Politechniki Opolskiej. Jest 7 kierunków do wyboru

Politechnika Opolska [fot. www.facebook.com/Politechnika Opolska]
Politechnika Opolska [fot. www.facebook.com/Politechnika Opolska]
Siedem kierunków studiów podyplomowych oferuje Politechnika Opolska w tegorocznej rekrutacji.
Na razie władze uczelni nie chcą mówić o zainteresowaniu, bo nabór dokumentów trwa do końca miesiąca, a największy ruch widać zwykle pod koniec rekrutacji. Wiadomo jednak, że najpopularniejsza jest informatyka śledcza oraz kosztorysowanie i zarządzanie przedsięwzięciami budowlanymi.

Nowością jest Biznes Międzynarodowy: Unia Europejska - Chiny. - To program unikatowy w skali kraju - zapewnia prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

- On został przygotowany na podstawie starannego rozpoznania rynku usług edukacyjnych i potrzeb przedsiębiorców związanych z aktywnością inwestorów chińskich w polskiej gospodarce. Poza samym zarządzaniu biznesem będziemy mówić o pewnych niuansach dotyczących współpracy z Chinami. Mam na myśli między innymi zwyczaje kulturowe.

Uczelnia chce kształcić podyplomowo koordynatorów programu ochrony powietrza.
- Współpracujemy z urzędem marszałkowskim i korzystamy z unijnego programu LIFE - dodaje prof. Lorenc.

- Absolwenci tych studiów zdobędą podstawową wiedzę dotyczącą polityki energetycznej oraz regionalnej, która wiąże się z wykorzystaniem energii w budownictwie. Będzie mowa o ochronie cieplnej budynku, racjonalnym wykorzystaniu energii, w tym odnawialnych źródeł energii, a także oceny ekonomicznej i ekologicznej przedsięwzięć energooszczędnych. Ponadto zyskają wiedzę dotyczącą korzystania z różnych form dofinansowania inwestycji.

Informacje i opis trzech pozostałych kierunków podyplomowych można znaleźć na stronie internetowej www.po.opole.pl.
Marcin Lorenc 1
Marcin Lorenc 2

Wiadomości z regionu

2021-10-21, godz. 20:30 Prudnik: młodzi adepci sztuki kulinarnej zmagali się z... karpiem Kofty oraz czarne pierogi najwyżej oceniono w prudnickim konkursie kulinarnym. Wszystkie dania przyrządzano na bazie karpia. Rywalizowało 16 uczniów z klas… » więcej 2021-10-21, godz. 20:13 Raport dnia: Znowu rekord zachorowań w kraju. Rośnie liczba pacjentów w szpitalach [INFOGRAFIKA] 89 nowych zakażeń koronawirusem potwierdzono minionej doby na Opolszczyźnie. Resort zdrowia poinformował dzisiaj (21.10) o 5592 kolejnych infekcjach. Minionej… » więcej 2021-10-21, godz. 19:10 Władze Namysłowa wycofują się z pomysłu sprzedaży działki obok marketu. "Niech radni biorą na siebie tę odpow… Namysłowski magistrat na razie nie sprzeda działki w sąsiedztwie centrum handlowego. Władze gminy poinformowały o unieważnieniu przetargu ogłoszonego na… » więcej 2021-10-21, godz. 18:41 Nie koronawirus, a RSV. Mnożą się hospitalizacje na pediatrii Dla pediatrów to nie COVID-19 jest wyzwaniem, a fala zachorowań wywołanych przez wirus RSV. Zakażeń wśród dzieci jest coraz więcej. Zauważalne jest to… » więcej 2021-10-21, godz. 18:00 Niemodlin: gmina chce wybudować nowe przedszkole. Dzieci będą miały jedną placówkę? Zamiast dwóch przestarzałych i niefunkcjonalnych obiektów, jeden nowoczesny. Niemodlin planuje budowę nowego przedszkola. Do niego miałyby zostać przeniesione… » więcej 2021-10-21, godz. 17:25 Alina Czyżewska wygrała z... województwem opolskim. Sąd oddalił powództwo W opolskim sądzie okręgowym zakończył się proces, w którym województwo opolskie pozwało Alinę Czyżewska z Watchdog Polska o naruszenie dóbr osobistych… » więcej 2021-10-21, godz. 16:45 Zbiórka krwi, profilaktyka, symulator dachowania i alkogogle. Taka była wspólna akcja policji oraz WORD-u w Opolu Ponad 5 litrów krwi udało się zebrać podczas akcji policyjnej na parkingu komendy wojewódzkiej. Dzisiejsza (21.10) inicjatywa miała zwrócić uwagę na ofiary… » więcej 2021-10-21, godz. 16:30 Wody gruntowe wybijają w budowanym tunelu na Batalionów Chłopskich w Opolu. Ratusz odpowiada: Tu zadziałają pompy… Wody gruntowe wdzierają się do budowanego tunelu w ciągu ul. Batalionów Chłopskich pod ul. Oleską w Opolu. To jeden z obiektów budowanego centrum przesiadkowego… » więcej 2021-10-21, godz. 16:28 Mnożą się interwencje z powodu silnego wiatru. Poważne problemy są na kolei [AKTUALIZACJA, ZDJĘCIA] Pracowite popołudnie u opolskich strażaków. Z powodu silnego wiatru interweniowali oni już ponad 100 razy. Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiatach: namysłowskim… » więcej 2021-10-21, godz. 15:47 Skradziona na Opolszczyźnie toyota odnalazła się w województwie świętokrzystkim Informację o aucie zaparkowanym od dłuższego czasu na jednym z parkingów we wsi Chlewice (woj. świętokrzyskie) przekazali dzielnicowemu mieszkańcy. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »