Radio Opole » Gospodarka
2021-10-04, 07:30 Autor: Katarzyna Doros

Mikro, mali i średni przedsiębiorcy mogą starać się o dofinansowanie inwestycji teleinformatycznych. OCRG ruszyło z naborem

Konferencja w OCRG [fot. Katarzyna Doros]
Konferencja w OCRG [fot. Katarzyna Doros]
Konferencja w OCRG [fot. Katarzyna Doros]
Konferencja w OCRG [fot. Katarzyna Doros]
Mikro, mali i średni przedsiębiorcy mogą starać się o dofinansowanie na wprowadzenie nowinek technologicznych. Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki ogłosiło nabór na tzw. TiKi, czyli nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne.
- Tak naprawdę mamy trzy typy projektów, które są możliwe do realizacji. To komunikacja wewnętrzna w przedsiębiorstwie, komunikacja między przedsiębiorcami i pozyskiwanie nowych klientów. Kwota wsparcia, którą mogą uzyskać to jest od 50 do 400 tysięcy złotych. To oznacza, że te projekty będą realizowane w formule ryczałtowej. Przedsiębiorca składając wniosek o dofinansowanie określa budżet wniosku i wpisuje inwestycje, które chce poczynić w ramach projektu - mówi Tomasz Hanzel, dyrektor OCRG.

- W puli jest milion złotych. To dodatkowe pieniądze, a nabór ma być w pewnym sensie reakcją na skutki pandemii - mówi Szymon Ogłaza z zarządu województwa opolskiego. - To są różnego rodzaju udogodnienia czy nawet nowe produkty, które dzięki właśnie nowoczesnym technologiom mogą się pojawiać w przedsiębiorstwach, aby zoptymalizować procesy, które w nich zachodzą.

Jedną z osób, która w poprzednich latach skorzystała z dotacji jest Grzegorz Tarka, właściciel żłobka "Kraina marzeń". - Na początku ja się wszystkim zajmowałem w Excelu i kalkulatorze - mówi. - Nadszedł moment, że nie miałem już na nic czasu, więc pojawiła się możliwość podreperowania organizacji naszej struktury i zadań. Teraz mamy możliwość niemal automatycznie wystawiać rachunki rodzicom, rodzice mogą np. zgłosić nieobecność dziecka, widzą, jakie są zajęcia w danym momencie, widzą saldo na swoim koncie. A my możemy się z nimi komunikować w dowolnym momencie.

Nabór będzie przeprowadzony od 4 do 11 października. Wnioski należy składać do OCRG.

Dodajmy, że w latach 2014-2020 Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki na wsparcie 175 projektów dotyczących technologii teleinformatycznych przeznaczyło ponad 45 milionów złotych.
Tomasz Hanzel
Szymona Ogłaza
Grzegorz Tarka

Gospodarka

2021-10-26, godz. 18:30 Do wyszkolenia fachowców potrzebna odpowiednia baza. Podsumowano program "Wsparcie kształcenia zawodowego w kluczowych… Unowocześnienie i doposażenie pracowni oraz dostosowanie sprzętu do obecnych wymogów - na sesji sejmiku województwa opolskiego podsumowano realizację projektu… » więcej 2021-10-26, godz. 15:00 Długi rosną, więc pomoc państwa jest niezbędna. Wojewódzcy radni przyjęli apel do rządu o opracowanie tarczy pomocowej… Wojewódzcy radni przyjęli apel w sprawie opracowania i wdrożenia tarczy antykryzysowej dla systemu ochrony zdrowia. Apel został przyjęty na 35. sesji sejmiku… » więcej 2021-10-26, godz. 13:15 Od nowego roku ZUS przejmuje wypłatę 500 plus. Wnioski o przyznanie wsparcia przyjmowane będą przez internet Z nowym rokiem Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejmuje zadanie wypłacania świadczenia 500 plus. Dla już pobierających pieniądze na razie nic się nie… » więcej 2021-10-26, godz. 07:30 Droższe kwiaty i znicze, bo koszty produkcji przerzuca się na klienta. "Ceny wszystkiego idą do góry" Głębiej do portfela trzeba sięgnąć podczas przygotowań grobów przed dniem Wszystkich Świętych. » więcej 2021-10-25, godz. 20:00 "Bez tych pieniędzy nie bylibyśmy w stanie wykonać tych inwestycji". Samorządowcy o dotacjach z Polskiego Ładu Infrastruktura drogowa, sportowa czy też wodno-kanalizacyjna. Ponad 16 różnego rodzaju inwestycji, które przeprowadzą opolskie samorządy znajdzie finansowanie… » więcej 2021-10-25, godz. 18:00 Przebudowana droga Gościęcin - Karchów już jest oddana do użytku Oficjalnie do użytku oddany został przebudowany odcinek drogi między Gościęcinem a Karchowem w gminie Pawłowiczki. Inwestycję realizował powiat kędzierzyńsko-kozielski… » więcej 2021-10-25, godz. 14:54 Powiat nadrobi drogowe zaległości sprzed lat Montaż finansowy z trzech źródeł pozwoli zmodernizować blisko trzy kilometry drogi w zarządzie powiatu prudnickiego. Inwestycję starostwa wesprze budżet… » więcej 2021-10-25, godz. 13:00 ZUS zachęca do korzystania z konta bankowego. Jest to szybsze, niż oczekiwanie na listonosza Zamiast gotówki do ręki, przelew na rachunek bankowy. Do takiego rozwiązania zachęca ZUS i informuje swoich petentów, że pieniądze można dostawać na konto… » więcej 2021-10-25, godz. 08:15 Jest plan spotkań z mieszkańcami w sprawie obwodnicy Sidziny Dwa spotkania dla mieszkańców gmin Skoroszyce, Łambinowice i Niemodlin w związku z planowaną budową obwodnicy Sidziny w ciągu DK 46, organizuje Generalna… » więcej 2021-10-24, godz. 14:45 Czwarty worek na śmieci przynosi efekty w gminie Lasowice Wielkie. Samorząd sprzedaje też makulaturę i złom Sprawdził się czwarty worek na segregowane odpady w gminie Lasowice Wielkie. Mieszkańcy pozytywnie odebrali pomył na osobny pojemnik na butelki PET - plastikowe… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »