Radio Opole » Gospodarka
2021-11-30, 18:00 Autor: Katarzyna Doros

OCRG podsumowało V edycję Programu Mentoringu Biznesowego

OCRG podsumowało V edycję Programu Mentoringu Biznesowego [fot. Katarzyna Doros]
OCRG podsumowało V edycję Programu Mentoringu Biznesowego [fot. Katarzyna Doros]
Opolskie Centrum Rozwoju i Gospodarki podsumowało V edycję Programu Mentoringu Biznesowego Województwa Opolskiego. Przez pięć miesięcy 9 mentorów dzieliło się swoim doświadczeniem z 11 młodymi przedsiębiorcami.
- Cieszy nas to, że jest grono firm i doświadczonych menadżerów, którzy chcą udzielać wsparcia oraz że są osoby, które chcą z tego skorzystać - mówi Tomasz Hanzel, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju i Gospodarki w Opolu. - Generalna zasada jest taka, że te kontakty są naprawdę indywidualne. To są indywidualne spotkania, prośby o konsultacje konkretnych czasami decyzji biznesowych, sytuacji w danej firmie. Mamy 11 podopiecznych, czyli tzw. mentee, którzy prowadzą 10 firm. Jedną firmę prowadzą dwie osoby. Współpracowało z nimi 9 mentorów.

- Każda edycja jest trochę inna, ale zawsze chcemy pomóc przechodzić przez pewne procesy, które są nam już znane - mówi Andrzej Drosik, dyrektor zarządzający Nutricii, który od pięciu edycji wciela się w rolę mentora. - W tym roku byłem mentorem młodego człowieka, który prowadzi działalność produkcyjną, czyli coś bardzo bliskiego mojemu sercu. Zrobiliśmy duży postęp, jeśli chodzi o rozwój jego firmy, co dla mnie jako mentora jest największą nagrodą. To jest kwestia podpowiedzi, pomocy w organizacji czasu pracy, kwestia pomocy w budowaniu biznesplanu, który często jest taką czystą teorią, a jest to podstawa. Musimy wiedzieć, po co prowadzimy nasz biznes.

Jednym z uczestników jest Adam Anlauf z firmy Depcore. - Przyszedłem do programu, żeby skonsultować moje podejście do zarządzania ludźmi - mówi. - Myślałem, że moje podejście jest złe, okazało się, że niekoniecznie. To był mój główny cel, natomiast podczas rozmów dochodziło dużo innych ciekawych tematów, wymiana doświadczeń, wymiana pomysłów. Udział w programie dał mi większy spokój dla siebie w kwestii właśnie spojrzenia na to, jak działam z ludźmi, z którymi współpracowałem i współpracuję.

Dodajmy, że trakcie pięciu edycji Programu Mentoringu Biznesowego Województwa Opolskiego wsparcie uzyskało 50 młodych przedsiębiorców.
Tomasz Hanzel
Andrzej Drosik
Adam Anlauf

Gospodarka

2022-01-22, godz. 11:18 "Świeży" budżet już idzie do pierwszej poprawki. Burmistrz Artur Rolka o finansach Paczkowa W Porannej Rozmowie Radia Opole burmistrz Paczkowa Artur Rolka, o tym, dlaczego jego gmina przyjęła uchwałę budżetową dopiero w styczniu tego roku. » więcej 2022-01-21, godz. 19:00 Zabytki Białej zostaną zrewitalizowane. Prudnicka gmina jako pierwsza w województwie podpisała umowę z wykonawcami… Ponad 7,3 mln złotych przeznaczy gmina Biała na remont miejskich obiektów zabytkowych w ramach modernizacji infrastruktury turystycznej. Pieniądze na ten cel… » więcej 2022-01-21, godz. 11:56 Kssenon ma powstać na Opolszczyźnie. To unikatowa oferta dla małych przedsiębiorców Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna szuka na Opolszczyźnie miejsca na lokalizację projektu Kssenon. Jest to akcelerator biznesowy dedykowany dla małych… » więcej 2022-01-20, godz. 18:00 Branice "zyskały" kilkudziesięciu nowych mieszkańców. To efekt całorocznej meldunkowej akcji prowadzonej przez władze… Zakończyła się akcja 'Zamelduj się w gminie Branice' skierowana do osób, które w ciągu ostatniego roku zameldowały się tutaj na pobyt stały. Wszyscy… » więcej 2022-01-20, godz. 16:00 Milion złotych za najlepiej wyszczepiony samorząd w powiecie nyskim dostał Paczków Teraz będzie inwestował te pieniądze w lokalną społeczność, w zabezpieczenie najpilniejszych potrzeb. » więcej 2022-01-20, godz. 11:00 Oczyszczalnia ścieków w Głogówku wkracza w XXI wiek. Rozpoczyna się drugi etap modernizacji Głogówek rozpoczyna drugi etap modernizacji oczyszczalni ścieków. Pierwszy został ukończony w październiku ubiegłego roku. Warte około 7,7 mln złotych… » więcej 2022-01-19, godz. 16:59 Maleje liczba mieszkańców Brzegu, za to Namysłów "rośnie w siłę" Brzeg zalicza największy, bo ponad 3% spadek populacji od 20 lat i jest jednym z najszybciej wyludniających się miast na Opolszczyźnie. W 2017 roku żyło… » więcej 2022-01-19, godz. 15:30 Walce: do jesieni strażacy z Dobieszowic będą mieć nową remizę Gdy tylko pogoda pozwoli rozpocznie się budowa remizy OSP Dobieszowice w gminie Walce. Inwestycję chciało realizować aż 7 firm. Zwycięska - przedsiębiorstwo… » więcej 2022-01-19, godz. 09:15 Paczków chce szybciej spłacić kredyt. Dzięki temu będzie mógł inwestować Przyspieszenie zapowiadają władze Paczkowa w temacie spłaty kredytu, jaki ciąży na samorządzie. Ma to być krok w kierunku nowych inwestycji. » więcej 2022-01-18, godz. 17:30 Ruszyła budowa kanalizacji Woskowic Małych. To kluczowa inwestycja dla północy gminy Namysłów Ruszyła budowa kanalizacji Woskowic Małych. To jedna z ostatnich nieskanalizowanych miejscowości w północnej części gminy Namysłów. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »