Radio Opole » Gospodarka
2021-11-30, 18:00 Autor: Katarzyna Doros

OCRG podsumowało V edycję Programu Mentoringu Biznesowego

OCRG podsumowało V edycję Programu Mentoringu Biznesowego [fot. Katarzyna Doros]
OCRG podsumowało V edycję Programu Mentoringu Biznesowego [fot. Katarzyna Doros]
Opolskie Centrum Rozwoju i Gospodarki podsumowało V edycję Programu Mentoringu Biznesowego Województwa Opolskiego. Przez pięć miesięcy 9 mentorów dzieliło się swoim doświadczeniem z 11 młodymi przedsiębiorcami.
- Cieszy nas to, że jest grono firm i doświadczonych menadżerów, którzy chcą udzielać wsparcia oraz że są osoby, które chcą z tego skorzystać - mówi Tomasz Hanzel, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju i Gospodarki w Opolu. - Generalna zasada jest taka, że te kontakty są naprawdę indywidualne. To są indywidualne spotkania, prośby o konsultacje konkretnych czasami decyzji biznesowych, sytuacji w danej firmie. Mamy 11 podopiecznych, czyli tzw. mentee, którzy prowadzą 10 firm. Jedną firmę prowadzą dwie osoby. Współpracowało z nimi 9 mentorów.

- Każda edycja jest trochę inna, ale zawsze chcemy pomóc przechodzić przez pewne procesy, które są nam już znane - mówi Andrzej Drosik, dyrektor zarządzający Nutricii, który od pięciu edycji wciela się w rolę mentora. - W tym roku byłem mentorem młodego człowieka, który prowadzi działalność produkcyjną, czyli coś bardzo bliskiego mojemu sercu. Zrobiliśmy duży postęp, jeśli chodzi o rozwój jego firmy, co dla mnie jako mentora jest największą nagrodą. To jest kwestia podpowiedzi, pomocy w organizacji czasu pracy, kwestia pomocy w budowaniu biznesplanu, który często jest taką czystą teorią, a jest to podstawa. Musimy wiedzieć, po co prowadzimy nasz biznes.

Jednym z uczestników jest Adam Anlauf z firmy Depcore. - Przyszedłem do programu, żeby skonsultować moje podejście do zarządzania ludźmi - mówi. - Myślałem, że moje podejście jest złe, okazało się, że niekoniecznie. To był mój główny cel, natomiast podczas rozmów dochodziło dużo innych ciekawych tematów, wymiana doświadczeń, wymiana pomysłów. Udział w programie dał mi większy spokój dla siebie w kwestii właśnie spojrzenia na to, jak działam z ludźmi, z którymi współpracowałem i współpracuję.

Dodajmy, że trakcie pięciu edycji Programu Mentoringu Biznesowego Województwa Opolskiego wsparcie uzyskało 50 młodych przedsiębiorców.
Tomasz Hanzel
Andrzej Drosik
Adam Anlauf

Gospodarka

2022-08-12, godz. 13:33 Kombinat w Kietrzu zakończył żniwa. ''Mamy jedne z najlepszych plonów w ostatnich latach'' Kombinat w Kietrzu po blisko trzech tygodniach pracy zakończył tegoroczne żniwa. Zebrano właśnie ostatnie plony. W tym roku w strukturze zasiewów było ponad… » więcej 2022-08-11, godz. 18:30 Kominiarze ostrzegają: tej zimy z powodu cen węgla do pieców mogą trafić stare meble, wersalki i plastik Kominiarze z 17 krajów z różnych stron świata debatują w Prószkowie koło Opola nad wyzwaniami dla ich branży w sytuacji drożejących paliw. W kongresie… » więcej 2022-08-11, godz. 17:08 Podzielono pieniądze na projekty ekologiczne w ramach inicjatywy "Mamy rady na odpady" 19 organizacji społecznych z regionu będzie edukować i szkolić na temat racjonalnego wykorzystania odpadów czy prawidłowej segregacji śmieci. Urząd marszałkowski… » więcej 2022-08-11, godz. 14:12 6 gmin i prawie 800 tysięcy złotych. Kolejne samorządy dostały pieniądze na drogi dojazdowe do pól Włodarze sześciu opolskich gmin podpisali (11.08) w urzędzie marszałkowskim umowy o dotacje na przebudowę dróg dojazdowych do pól. » więcej 2022-08-11, godz. 11:51 Coraz pewniejsza jest budowa tężni solankowej w Rudnikach. Oferty z przetargu nie przekraczają możliwości finansowych… Dwie firmy zgłosiły się do przetargu na budowę tężni solankowej w Rudnikach. Obie propozycje oscylują wokół kosztorysu na poziomie 300 tysięcy złot… » więcej 2022-08-10, godz. 11:12 Za kilka tygodni łatwiej będzie się jeździć po gminie Rudniki dzięki budowie drogi Kuźnica-Dalachów Blisko 2 miliony złotych kosztuje budowa drogi łączącej Kuźnicę z Dalachowem w gminie Rudniki. Trasa przebiegająca przez grunty rolne będzie mieć duże… » więcej 2022-08-09, godz. 09:22 Kolejna dotacja z Polskiego Ładu dla kluczborskiego starostwa. Pieniądze zostaną wydane na remont drogi w Komorznie Starostwo Powiatowe w Kluczborku wyremontuje drogę w Komorznie dzięki dotacji z Polskiego Ładu dla terenów popegeerowskich. » więcej 2022-08-07, godz. 12:45 Najpierw zburzą, później zbudują. W Chróścicach powstaje gminne centrum seniora Przy ulicy św. Jana w Chróścicach w gminie Dobrzeń Wielki rozpoczęły się prace przy budowie centrum seniora. Nim jednak coś powstanie, to najpierw trzeba… » więcej 2022-08-06, godz. 13:00 Prudnik chce rozwijać strefę inwestycyjną. Pomóc ma remont dróg Gmina Prudnik chce uatrakcyjnić swoją strefę inwestycyjną. Lokalne władze chciałyby wybudować drogi, które poprawiłyby skomunikowanie terenu, a tym samym… » więcej 2022-08-05, godz. 17:00 Gorzowski magistrat musi zacisnąć pasa ze względu na rosnące utrzymanie jednostek podległych Rosnące ceny energii, gazu i ogrzewania wpływają na zmianę tegorocznych planów gminy Gorzów Śląski. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »