Radio Opole » Gospodarka
2021-06-01, 16:00 Autor: Witold Wośtak

Mentorzy znów biorą pod skrzydła początkujących przedsiębiorców. Piąta edycja programu OCRG

V edycja Programu Mentoringu Biznesowego [fot. Witold Wośtak]
V edycja Programu Mentoringu Biznesowego [fot. Witold Wośtak]
V edycja Programu Mentoringu Biznesowego [fot. Witold Wośtak]
V edycja Programu Mentoringu Biznesowego [fot. Witold Wośtak]
16 początkujących przedsiębiorców zaprezentowało się przed 9 mentorami w ramach Programu Mentoringu Biznesowego. To piąta edycja inicjatywy Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.
Idea jest taka, że na spotkaniu Dragons Den każdy z doświadczonych przedsiębiorców wybiera jedną osobę będącą na początku swojej biznesowej drogi. Służą temu wystąpienia na żywo i wcześniej wypełnione formularze. - Chodzi o dzielenie się doświadczeniami - mówi Roland Wrzeciono, dyrektor OCRG.

- Tu bardziej chodzi o pewien sposób zarządzania i rozwiązywania problemów - tymi spostrzeżeniami dzielą się mentorzy. W każdej sytuacji ostateczną decyzję zawsze podejmuje jednak słuchacz. Doświadczeni przedsiębiorcy pokazują pewne narzędzia i metody rozwiązywania różnych sytuacji problemowych, natomiast o kierunku rozwoju firmy zawsze decyduje mentee.

Andrzej Lepich, prezes Alu-Pro Polska i mentor, mówi, że w ubiegłym roku pierwszym obszarem współpracy był rozwój biznesu - kwestie związane z klientami oraz rynkiem.

- Drugi obszar, który często pojawiał się, to był rozwój osobisty. Gdzie ja dzisiaj jestem jako właściciel firmy, jako menedżer, jako lider, jak mogę stać się lepszy, jak mogę współpracować ze swoim zespołem, zarządzać, promować swoich pracowników, dawać im kompetencje, czym muszę zajmować się sam, a czym niekoniecznie.

Lucyna, jedna z mentee, prowadzi firmę oferującą witaminy dla zakładów pracy. Zapytaliśmy, czego oczekuje od mentora.

- Oczekuję rad, nadzoru, ale też wejścia do opolskich firm. Nie jest to łatwe, bo próbowałam już na własną rękę, a przedstawiciele firm znają się dobrze, bywając na różnych spotkaniach. W dzisiejszych czasach to jest bardzo ważne, ponieważ tak z ulicy nie każdy może wejść do firmy. Chcę więc trafić pod skrzydła kogoś bardziej doświadczonego.

Program zakłada co najmniej 6 spotkań mentora z podopiecznym, choć często współpraca trwa znacznie dłużej.
Roland Wrzeciono
Andrzej Lepich
Lucyna

Gospodarka

2021-07-29, godz. 07:45 Potrawy regionalne będą promowane na różne sposoby. Rozstrzygnięto konkurs dla organizacji, które się tym zajmą Warsztaty kulinarne, stoiska z regionalnymi przysmakami i książki z przepisami - to tylko niektóre z inicjatyw, które będą promować potrawy z Opolszczyzny… » więcej 2021-07-28, godz. 15:15 Nieczynny od lat dworzec zyska nowe życie - będzie przystankiem dla rowerzystów i świetlicą wiejską Przez Sukowice w gminie Cisek od dawna nie przebiega linia kolejowa, więc i dworzec nie spełnia swojej roli. Budynek ma przejść gruntowną przebudowę i za… » więcej 2021-07-28, godz. 13:45 Mimo pandemii, pracodawcy nadal szukają załogi. Duża liczba ofert dla cudzoziemców 600 ofert pracy sezonowej trafiło do opolskich pośredniaków. To tyle samo, co przed pandemią koronawirusa. Konkurencję dla młodzieży stanowią obcokrajowcy… » więcej 2021-07-28, godz. 12:36 Jedne remonty się zaczynają, drugie niebawem się zakończą. W Głubczycach realizowane są kolejne inwestycje drog… Dobiegają końca kolejne postępowania przetargowe na przeprowadzenie remontów dróg w Głubczycach. Do końca tygodnia powinien być znany wykonawca remontu… » więcej 2021-07-27, godz. 14:15 Od środy będzie można zabiegać o dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku. WUP w Opolu rozpocznie przyjmowanie wni… Rodzice i opiekunowie prawni dzieci do lat 3, którzy chcą podjąć pracę, mogą otrzymać dofinansowanie do żłobka. Taką pomoc oferuje Wojewódzki Urząd… » więcej 2021-07-27, godz. 13:45 Jedne remonty się skończą, kolejne prace zaczną. Drogowe inwestycje powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Trwa sezon na remonty drogowe. Związane z tym utrudnienia są utrapieniem kierowców, ale są nieodzowne. Obecnie na drogach powiatowych w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2021-07-27, godz. 10:15 Z małym opóźnieniem rozpoczęły się żniwa w Kombinacie Rolnym w Kietrzu. Powodem była niesprzyjająca aura Na polach Kombinatu Rolnego w Kietrzu na dobre ruszyły żniwa. Chłodny i wilgotny przełom maja oraz czerwca spowodował, że prace w największym gospodarstwie… » więcej 2021-07-26, godz. 20:00 Nowy inwestor w strefie w Rogowie Opolskim Duży inwestor zdecydował się kupić działkę i planuje wybudować zakład w Rogowie Opolskim na terenach strefy ekonomicznej gminy Krapkowice. Przygotowania… » więcej 2021-07-26, godz. 17:00 Nie tylko od przedsiębiorców i pracodawców. 8 tysięcy wniosków wpłynęło do opolskiego ZUS-u w sprawie ulg związanych… Odroczenie terminu płacenia składek lub rozłożenie ich na raty. Z takich form pomocy korzystali najczęściej ci, którzy dotkliwie odczuli skutki pandemii… » więcej 2021-07-26, godz. 12:33 Strzelce Opolskie: 25 projektów powalczy o pieniądze z budżetu obywatelskiego 25 projektów na łączną kwotę niemal 1,1 mln zł zgłosili mieszkańcy gminy Strzelce Opolskie do najnowszej edycji budżetu obywatelskiego. Nie ma nowatorskich… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »