Radio Opole » Kultura i rozrywka
2022-08-03, 16:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Taras Muzeum Śląska Opolskiego zamieni się w niecodzienną estradę

Taras Muzeum Śląska Opolskiego [fot. materiały przesłane przez MŚO]
Taras Muzeum Śląska Opolskiego [fot. materiały przesłane przez MŚO]
32. Międzynarodowy Kurs Muzyczny oraz 15. Festiwal "Śląskie Lato Muzyczne" - plan koncertowy
32. Międzynarodowy Kurs Muzyczny oraz 15. Festiwal "Śląskie Lato Muzyczne" - plan koncertowy
Przed nami pierwszy występ uczestników 32. Międzynarodowego Kursu Muzycznego w Opolu, czyli młodych muzyków z różnych zakątków Europy, ale też m.in. Azji, którzy rozpoczęli intensywną, niemal dwutygodniową pracę pod okiem wybitnych instrumentalistów.
Jak zaznacza kierownik organizacyjny kursu i festiwalu Maciej Lamm, większość uczestników przyjeżdża z jasno określonym i precyzyjnie przygotowanym repertuarem, a niejednokrotnie praca w klasach mistrzowskich koncentruje się na detalach muzycznych, stąd część młodych muzyków może koncertować już w pierwszych dniach kursu, odkrywając przy okazji atrakcyjne miejsca województwa opolskiego. To także szansa dla mieszkańców naszego regionu, na słuchanie muzyki w niecodziennych lokalizacjach.

- [Natomiast] od strony takiej organizacyjnej, to nasi partnerzy są siłą - mówi Maciej Lamm. - Dzięki nim możemy występować w różnych, ciekawych miejscach. Duży ukłon w stronę Muzeum Śląska Opolskiego, które zaprosiło nas do zagrania koncertu w niesamowitym, niezwykłym miejscu, na tarasie muzeum, na Małym Rynku [w Opolu]. Dla wielu opolan może to być coś nowego.

Należy przy tym zaznaczyć, że ze względu na pojemność tarasu ilość miejsc jest ograniczona, a bezpłatne wejściówki na to wydarzenie należy odebrać w kasie muzeum. Organizatorzy zaznaczają również, że w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych koncert odbędzie się w sali odczytowej muzeum.

Początek wydarzenia dziś (03.08) o godzinie 20:00. Radio Opole jest patronem medialnym.
Maciej Lamm MŚO

Kultura i rozrywka

2022-08-07, godz. 14:44 Haja wygrywa "Tarnogranie". Wrocławianie będą nagrywać w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Wrocławska Haja z nagrodą główną części konkursowej tegorocznego Festiwalu Zespołów Muzyki Alternatywnej 'Tarnogranie' w Tarnowcu. Jurorzy przyznali zespołowi… » więcej 2022-08-05, godz. 08:03 Muzyka alternatywna zagości w Tarnowcu. W weekend szykuje się "Tarnogranie" Trzy gwiazdy i dziesięciu wykonawców konkursowych usłyszymy na V Festiwalu Zespołów Muzyki Alternatywnej 'Tarnogranie' w Tarnowcu w gminie Lubsza. Organizatorem… » więcej 2022-08-04, godz. 15:30 Artyści festiwalu "Śląskie Lato Muzyczne" w muzycznym hołdzie dla abp Alfonsa Nossola Muzyczne podarki w postaci dwóch koncertów kameralnych, utrzymanych głównie w stylistyce barokowej, przygotowali dla arcybiskupa Alfonsa Nossola, czyli Emerytowanego… » więcej 2022-08-04, godz. 15:00 GSW w Opolu: utalentowani mieszkańcy Pasieki poszukiwani W ramach trwającego Festiwalu Wyspy Pasieki w Opolu Galeria Sztuki Współczesnej chce uroczyście podsumować projekt i jednym z elementów pikniku na Pasiece… » więcej 2022-08-04, godz. 09:00 W Prudniku można być bliżej... poezji. Parkowa Aleja Słowa zaprasza Jedną z nowych atrakcji Prudnika jest Aleja Słowa. To miejsce, które ma honorować poetów związanych z Prudnikiem i ziemią prudnicką, ale nie tylko. W Parku… » więcej 2022-08-03, godz. 13:33 Koncert wykładowców i uroczyste wyróżnienie dla prof. Tomasza Tomaszewskiego na początek podwójnego, muzycznego … Tradycyjnym koncertem wykładowców rozpoczął się (02.08) 32. Międzynarodowy Kurs Muzyczny w Opolu oraz powiązany z wydarzeniem 15. Festiwal 'Śląskie Lato… » więcej 2022-08-03, godz. 12:20 Obrazy Jana Gruszki w Fotogalerii MBP w Opolu [ZDJĘCIA] Jan Gruszka prezentuje swoje malarstwo w Fotogalerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Na wystawie zatytułowanej 'Piękno natury' możemy zobaczyć jego… » więcej 2022-08-03, godz. 09:40 XV Jazz Prudnik Festival 2022 rusza w najbliższy piątek Prudnicki Ośrodek Kultury dopina ostatnie klamry XV Jazz Prudnik Festivalu. Tegoroczna jubileuszowa impreza będzie gościła wykonawców z obrzeży jazzu. Czeka… » więcej 2022-08-02, godz. 17:11 Sztuka ilustracyjna zagościła na przystankach w Opolu Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego wyszedł z pracami studentów i pracowników w przestrzeń miejską Opola. Powiększone, w formie plakatu, prace zawisły… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »