Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-09-03, 12:50 Autor: Monika Matuszkiewicz

58. KFPP: Trwa próba generalna do wieczornego koncertu "Debiuty" [ZDJĘCIA]

KASJAN, koncert "Debiuty" 58. KFPP [fot. Paula Hołubowicz]
KASJAN, koncert "Debiuty" 58. KFPP [fot. Paula Hołubowicz]
Daria Błaszczyk, koncert "Debiuty" 58. KFPP [fot. Paula Hołubowicz]
Daria Błaszczyk, koncert "Debiuty" 58. KFPP [fot. Paula Hołubowicz]
Łukasz Brodowski, koncert "Debiuty" 58. KFPP [fot. Paula Hołubowicz]
Łukasz Brodowski, koncert "Debiuty" 58. KFPP [fot. Paula Hołubowicz]
W opolskim amfiteatrze trwają próby generalne do koncertu "Debiuty", który rozpocznie się dzisiaj (03.09) o godzinie 22:40. Będzie to drugie wydarzenie podczas 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Na scenie pojawią się młodzi artyści, którzy zaprezentują swoje autorskie piosenki. Wśród nich jest Łukasz Brodowski - laureat "Szansy na Sukces" czy Daria Barszczyk, która jest laureatką "Festiwalu Zaczarowanej Piosenki".
Daria Barszczyk na deskach opolskiego amfiteatru zaprezentuje utwór "Skrzydła", który powstał dość niedawno, bo w lipcu. Jak mówi, trema jest, ale to dobrze.

- Jestem zestresowana, ale mam nadzieję, że jest to motywujący stres i uda mi się rozwinąć skrzydła. To jest wielki zaszczyt stać na tej scenie, na której stały wszystkie największe polskie gwiazdy. Jestem też szczęśliwa, że mogę się pojawić w koncercie "Debiuty" i zaśpiewać z moimi kolegami oraz koleżankami, którzy są też wspaniałymi artystami.

Natomiast laureat programu "Szansa na Sukces" Łukasz Brodowski stresu przed występem nie ma, ale za to odczuwa wielką radość, że może wystąpić na deskach opolskiego amfiteatru.

- Jestem tutaj jak u siebie, choć nie jestem z Opola, to tak się czuje. Są bardzo mili ludzie i przepiękne miasto, szczególnie rynek, a atmosfera jest niesamowita. Zaprezentuje utwór pod tytułem "Zabierz mnie". Mam nadzieję, że uda się pięknie to wykonać i spodoba się, chociaż większości tutaj widowni w amfiteatrze i przed telewizorami.

Dla publiczności zaśpiewa także KasjaN, który trzy lata temu został półfinalistą programu "The Voice of Poland". Utwór, który zaprezentuje dzisiaj wieczorem stworzył razem z Markiem Dudkiewiczem, a nosi on tytuł "Droga jak sen".

- Towarzyszą nerwy i stres. Skłamałabym, jakbym powiedział, że nie. Choć u mnie jest on motywujący do działania i mam nadzieję, że będzie tak do samego końca. Wyjdziemy na scenę, damy z siebie wszystko i będziemy zadowoleni. Niezależnie od tego, jaki będzie to wynik, to ja będę szczęśliwy z tego dnia i całego toczenia, jakie tu panuje.

Zwycięzcę nagrody głównej im. Anny Jantar wyłoni jury, w którym zasiądzie między innymi Izabela Trojanowska. Natomiast drugi ze zwycięzców zostanie wyłoniony w głosowaniu SMS przez publiczność.
Daria Barszczyk
Łukasz Brodowski
KasjaN

Kultura i rozrywka

2021-10-24, godz. 18:00 Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu przypomni Janusza Ireneusza Wójcika 'Pielgrzym' tak Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zatytułowała wieczór poświęcony osobie i twórczości Janusza Ireneusza Wójcika, zmarłego rok temu… » więcej 2021-10-24, godz. 08:15 Jest cieplej, ładniej i bardziej ekologicznie. Wołczyński Ośrodek Kultury po remoncie Zakończyła się szeroka termomodernizacja Wołczyńskiego Ośrodka Kultury. Budynek z lat 60. ubiegłego wieku doczekał się estetycznego wyglądu, ale zakres… » więcej 2021-10-23, godz. 19:30 Jak się stąd wydostać? Premiera "Instytutu" w Teatrze Opole Spektakl 'Instytut' na podstawie książki Jakuba Żulczyka w reż. Jędrzeja Wieleckiego zobaczyli widzowie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Przedstawienie… » więcej 2021-10-23, godz. 13:28 Maestro Antoni Wit oczarował publiczność muzyką i opowieściami! [ZDJĘCIA, FILM] Wieczór pełen wrażeń podarował melomanom maestro Antoni Wit, który poprowadził Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera już po… » więcej 2021-10-23, godz. 08:00 Stereotypy i pomówienia kiedyś a teraz. Dzisiaj premiera filmu dokumentalnego "Od pomówienia do spalenia" w Nysie XVII i XVIII wiek, Księstwo Nyskie, historie dziewcząt i kobiet. To są realia filmu dokumentalnego pt. 'Od pomówienia do spalenia', który dzisiaj (23.10)… » więcej 2021-10-22, godz. 17:33 Finał debat oksfordzkich CMJW. Zwycięzcami uczniowie katolickiego liceum z Opola Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Opolu zwyciężyło w finałowej debacie oksfordzkiej. Organizatorem było Centralne Muzeum Jeńców Wojennych przy wsparciu… » więcej 2021-10-22, godz. 14:18 Wieczór z planszówkami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu wraz z portalem Graszki.pl organizuje spotkanie z grami planszowymi. Uczestnicy będą mieli do wyboru zarówno gry tradycyjne… » więcej 2021-10-22, godz. 10:15 Opolscy filharmonicy wystąpią pod batutą maestro Wita. Wcześniej jednak proponujemy spotkanie autorskie [FILM] Orkiestra symfoniczna wystąpi pod batutą prof. Antoniego Wita. Przed nami piątkowy (22.10) koncert w Filharmonii Opolskiej w ramach cyklu Strefa Gwiazd. Zaproszony… » więcej 2021-10-21, godz. 20:43 Kolejna premiera "Kresowej Atlantydy". "Rozmowy z profesorem są powrotem do dzieciństwa" Broniły one granic Rzeczpospolitej Obojga Narodów przed inwazją, głównie islamu. Mowa o twierdzach kresowych - Kamieńcu Podolskim, Chocimiu czy Trembowli… » więcej 2021-10-21, godz. 19:14 Opole: najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni. Prezydent wręczył im stypendia Po raz 30. uczniowie opolskich szkół artystycznych otrzymali stypendia prezydenta Opola. W tym roku opolski ratusz przyznał ich 10, z czego 4 należą do młodzieży… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »