Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-09-02, 19:57 Autor: Katarzyna Zawadzka

58. KFPP: Przygotowania do koncertu otwierającego festiwal [ZDJĘCIA]

Cleo, próba koncertu Od Opola do Opola, 58. KFPP [fot. Justyna Krzyżanowska]
Cleo, próba koncertu Od Opola do Opola, 58. KFPP [fot. Justyna Krzyżanowska]
Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, próba do koncertu Od Opola do Opola, 58. KFPP [fot. Justyna Krzyżanowska]
Zespół Pieśni i Tańca Śląsk, próba do koncertu Od Opola do Opola, 58. KFPP [fot. Justyna Krzyżanowska]
Trwają próby przed koncertem "Od Opola do Opola. Największe gwiazdy. Legendarne przeboje!". To wydarzenie otworzy 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Na scenie wystąpią między innymi Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Sylwia Grzeszczak, Piotr Cugowski, Lombard czy Jerzy Grunwald.
Dla publiczności zaśpiewa także Cleo, która wspomniała na naszej antenie, że szykuje niespodziankę. - To będzie ogólnie w klimacie "Kocham", czyli takim miłosnym - mówi piosenkarka. - Okazuje się, że hity lat minionych, czyli "Serduszko puka w rytmie cha cha" niesamowicie splotło się z moim kawałkiem "Kocham". W związku z tym będzie to taki "medley" połączony z tych dwóch kawałków, a klimat pozostaje bardzo podobny - dodaje.

Ireneusz Dudek, czyli Shakin'Dudi, który także wystąpi w koncercie otwierającym festiwal opolski, wspominał na antenie Festiwalowego Radia Opole swoją muzyczną drogę. - Zaczynałem w Silesian Blues Band, czyli późniejsze SBB - Skrzek, Anthimos, Piotrowski i ja. Myśmy bardzo dużo ćwiczyli, nie mogłem tego pogodzić, a później już były inne zespoły: Apokalipsa, symfoniczne granie... i nawet trudno doliczyć się wszystkich - dodaje.

Koncert "Od Opola do Opola. Największe gwiazdy. Legendarne przeboje!" wystartuje w piątek (02.09) o godz. 20:15. Więcej informacji o Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki na naszej stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Tam można znaleźć relacje z prób. Radio Opole jest patronem medialnym.

Kultura i rozrywka

2022-11-28, godz. 15:00 Opolska Jesień Literacka: spotkanie poetyckie z Wojciechem Bonowiczem Przyjaciel Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu Wojciech Bonowicz spotka się z czytelnikami w ramach 20. Opolskiej Jesieni Literackiej. » więcej 2022-11-28, godz. 12:45 Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego po raz kolejny wystąpi w Głubczycach Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpi w Głubczycach. Koncert odbędzie się 10 grudnia w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej… » więcej 2022-11-28, godz. 08:00 Niektóre wystawy muzeum na Górze św. Anny zamknięte Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny przechodzi termomodernizację. W związku z remontem, stałe wystawy historyczne są niedostępne, zostały zabezpieczone… » więcej 2022-11-27, godz. 14:00 "Ostatni turnus" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Marcin Wojdak, autor książki 'Ostatni turnus. Pocztówki z czasów PRL-u', spotkał się z czytelnikami w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Wydarzenie towarzyszyło… » więcej 2022-11-27, godz. 11:15 Eksperymentalne wystawienie Słowackiego w Modelatorni [ZDJĘCIA] W ramach konkursu na wystawienie sztuki, na scenie Modelatorni Teatru Jana Kochanowskiego w Opolu zobaczyliśmy sztukę 'Kordian;' w reżyserii Patrycji Wysokińskiej… » więcej 2022-11-27, godz. 09:45 Kluczbork znów w rytmie reggae. Nowy teledysk promujący miasto [FILM] Kluczbork promuje się przez muzykę reggae. W internecie opublikowano teledysk w ramach projektu muzycznego Tomasza 'Siwego' Wójcika, muzyka pochodzącego z… » więcej 2022-11-26, godz. 19:45 "Autorzy zapraszają nas do swoich domów". Gala 29. konkursu "Ze Śląskiem na ty" 53 prace zgłoszono do 29. edycji Regionalnego Konkursu Literackiego 'Ze Śląskiem na ty'. Laureaci odebrali wieczorem wyróżnienia w Państwowej Szkole Muzycznej… » więcej 2022-11-26, godz. 16:00 "Kordian " Słowackiego według Grotowskiego w Modelatorni W sobotę i niedzielę dwie premiery 'Kordiana' w reżyserii Patrycji Wysokińskiej w Teatrze Imienia Jana Kochanowskiego w Opolu. W przedstawieniu grają zawodowi… » więcej 2022-11-26, godz. 11:58 Wśród dinozaurów rusza Chata Świętego Mikołaja Tradycyjnie w Juraparku w Krasiejowie rozpoczyna się projekt zatytułowany Chata Świętego Mikołaja. To świąteczne zabawy skierowane do dzieci i całych rodzin… » więcej 2022-11-26, godz. 09:00 Klub Dragon z Namysłowa obchodzi roczek Działający przy Bibliotece Publicznej w Namysłowie Klub Dragon zaprasza na sobotnie świętowania pierwszej rocznicy pracy. Całość rozpocznie się o godzinie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »