Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-09-01, 22:17 Autor: Mariusz Majeran

58.KFPP: Wielkie Przeboje Małego Ekranu na próbie w amfiteatrze [FILM, ZDJĘCIA]

Pectus, 58. KFPP w Opolu, próba do koncertu „Wielkie przeboje małego ekranu” [fot. Marcin Skomudek]
Pectus, 58. KFPP w Opolu, próba do koncertu „Wielkie przeboje małego ekranu” [fot. Marcin Skomudek]
Środowe popołudnie i wieczór w opolskim amfiteatrze to była próba sobotniego koncertu "Wielkie Przeboje Małego Ekranu". Usłyszymy piosenki z seriali i filmów fabularnych w oryginalnych wykonaniach i w nowych odsłonach.
- Mamy okazję zaśpiewać piosenkę z serialu - mówi Tomasz Szczepnik, lider zespołu Pectus. - Nie w swoim repertuarze, ale bardzo blisko, ponieważ piosenka "Ballada o Tolku Bananie" pochodząca właśnie z filmu z 1973 roku, jest piosenką romantyczną. Bardzo taka, można powiedzieć, pasującą do naszego repertuaru i do naszej wrażliwości. Cieszę się, że akurat tę piosenkę będziemy mogli wykonać dla opolskiej publiczności.

- Zaśpiewam "Karuzelę z Madonnami" z repertuaru Ewy Demarczyk - mówi Halina Mlynkowa. - Utwór chyba najtrudniejszy, z jakim się zmierzyłam do tej pory, można powiedzieć. Ponieważ dykcja, tekst i przede wszystkim wielka artystka, która jest pierwowzorem wykonu. Także czuje ogromną dumę, że mogę tę piosenkę zaśpiewać. I że dostałam tak ogromne zaufanie ze strony reżysera.

W koncercie usłyszymy blisko czterdzieści piosenek. Wykonawcom będzie towarzyszyła orkiestra pod dyrekcją Grzegorza Urbana.

Radio Opole nadaje z amfiteatru swoje programy, w tym Festiwalowe Radio Opole.
Tomasz Szczepanik
Halina Mlynkowa
Tomasz Szczepanik w Festiwalowym Studiu Radia Opole

Kultura i rozrywka

2022-11-28, godz. 15:00 Opolska Jesień Literacka: spotkanie poetyckie z Wojciechem Bonowiczem Przyjaciel Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu Wojciech Bonowicz spotka się z czytelnikami w ramach 20. Opolskiej Jesieni Literackiej. » więcej 2022-11-28, godz. 12:45 Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego po raz kolejny wystąpi w Głubczycach Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpi w Głubczycach. Koncert odbędzie się 10 grudnia w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej… » więcej 2022-11-28, godz. 08:00 Niektóre wystawy muzeum na Górze św. Anny zamknięte Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny przechodzi termomodernizację. W związku z remontem, stałe wystawy historyczne są niedostępne, zostały zabezpieczone… » więcej 2022-11-27, godz. 14:00 "Ostatni turnus" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Marcin Wojdak, autor książki 'Ostatni turnus. Pocztówki z czasów PRL-u', spotkał się z czytelnikami w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Wydarzenie towarzyszyło… » więcej 2022-11-27, godz. 11:15 Eksperymentalne wystawienie Słowackiego w Modelatorni [ZDJĘCIA] W ramach konkursu na wystawienie sztuki, na scenie Modelatorni Teatru Jana Kochanowskiego w Opolu zobaczyliśmy sztukę 'Kordian;' w reżyserii Patrycji Wysokińskiej… » więcej 2022-11-27, godz. 09:45 Kluczbork znów w rytmie reggae. Nowy teledysk promujący miasto [FILM] Kluczbork promuje się przez muzykę reggae. W internecie opublikowano teledysk w ramach projektu muzycznego Tomasza 'Siwego' Wójcika, muzyka pochodzącego z… » więcej 2022-11-26, godz. 19:45 "Autorzy zapraszają nas do swoich domów". Gala 29. konkursu "Ze Śląskiem na ty" 53 prace zgłoszono do 29. edycji Regionalnego Konkursu Literackiego 'Ze Śląskiem na ty'. Laureaci odebrali wieczorem wyróżnienia w Państwowej Szkole Muzycznej… » więcej 2022-11-26, godz. 16:00 "Kordian " Słowackiego według Grotowskiego w Modelatorni W sobotę i niedzielę dwie premiery 'Kordiana' w reżyserii Patrycji Wysokińskiej w Teatrze Imienia Jana Kochanowskiego w Opolu. W przedstawieniu grają zawodowi… » więcej 2022-11-26, godz. 11:58 Wśród dinozaurów rusza Chata Świętego Mikołaja Tradycyjnie w Juraparku w Krasiejowie rozpoczyna się projekt zatytułowany Chata Świętego Mikołaja. To świąteczne zabawy skierowane do dzieci i całych rodzin… » więcej 2022-11-26, godz. 09:00 Klub Dragon z Namysłowa obchodzi roczek Działający przy Bibliotece Publicznej w Namysłowie Klub Dragon zaprasza na sobotnie świętowania pierwszej rocznicy pracy. Całość rozpocznie się o godzinie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »