Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-09-02, 13:34 Autor: Katarzyna Zawadzka

58. KFPP: debiutanci przygotowują się do piątkowego koncertu [ZDJĘCIA]

Próba do koncertu Debiuty 58. KFPP[fot. Marcin Boczek]
Próba do koncertu Debiuty 58. KFPP[fot. Marcin Boczek]
Sabina Szewczyk. Próba do koncertu Debiuty 58. KFPP [fot. Maciej Marciński]
Sabina Szewczyk. Próba do koncertu Debiuty 58. KFPP [fot. Maciej Marciński]
Janek Traczyk. Próba do koncertu Debiuty 58. KFPP [fot. Maciej Marciński]
Janek Traczyk. Próba do koncertu Debiuty 58. KFPP [fot. Maciej Marciński]
W opolskim amfiteatrze trwają próby przed piątkowym (3.09) koncertem "Debiuty" w ramach 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W konkursie wystartuje 10 kandydatów. Dwie piosenki wykonają laureaci programu "Szansa na sukces". Swoją propozycję zaprezentuje także laureatka "Festiwalu Zaczarowanej Piosenki".
Na scenie pojawi się również Sabina Szewczyk z zespołem, która wygrała eliminacje zorganizowane przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki. - "Pancerny płaszcz" jest dość melancholijną piosenką, ale mam nadzieję, że spodoba się słuchaczom - mówi Sabina Szewczyk. - Powstawała dosyć spontanicznie. Wcześniej nie śpiewała, więc pewnego popołudnia usiedliśmy sobie z Krzysztofem. On sobie grał na gitarze, a ja zaczęłam pisać - dodaje.

A jak wrażenia z prób? - Biorąc pod uwagę, że to jest mój trzeci występ publiczny, to naprawdę było bardzo przyjemnie - odpowiada Szewczyk. - Ekipa jest bardzo pomocna, to pomogło zniwelować stres - dodaje.

Jan Traczyk nie tylko wystąpi w "Koncercie piosenki literackiej", gdzie usłyszymy go między innymi w duecie z Anną Dereszowską, ale także będzie rywalizował w koncercie "Debiuty". - Bardzo się cieszę, że mogę wystąpić na tej słynnej scenie. Bardzo mi jest miło, że z Anią Dereszowską śpiewam też duet. To bardzo ładny materiał, wiele wzruszeń czeka słuchaczy i widzów. Bardzo się cieszę, że mogę brać w tym udział - dodaje.

"Debiuty" rozpoczną się w piątek (03.09) po koncercie „Od Opola do Opola: Największe Gwiazdy! Legendarne Przeboje!”, który startuje o godz. 20:15. Debiutanci wejdą na scenę o godz. 22:40.
Sabina Szewczyk
Janek Traczyk

Kultura i rozrywka

2022-11-28, godz. 15:00 Opolska Jesień Literacka: spotkanie poetyckie z Wojciechem Bonowiczem Przyjaciel Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu Wojciech Bonowicz spotka się z czytelnikami w ramach 20. Opolskiej Jesieni Literackiej. » więcej 2022-11-28, godz. 12:45 Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego po raz kolejny wystąpi w Głubczycach Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego wystąpi w Głubczycach. Koncert odbędzie się 10 grudnia w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej… » więcej 2022-11-28, godz. 08:00 Niektóre wystawy muzeum na Górze św. Anny zamknięte Muzeum Czynu Powstańczego w Górze św. Anny przechodzi termomodernizację. W związku z remontem, stałe wystawy historyczne są niedostępne, zostały zabezpieczone… » więcej 2022-11-27, godz. 14:00 "Ostatni turnus" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Marcin Wojdak, autor książki 'Ostatni turnus. Pocztówki z czasów PRL-u', spotkał się z czytelnikami w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Wydarzenie towarzyszyło… » więcej 2022-11-27, godz. 11:15 Eksperymentalne wystawienie Słowackiego w Modelatorni [ZDJĘCIA] W ramach konkursu na wystawienie sztuki, na scenie Modelatorni Teatru Jana Kochanowskiego w Opolu zobaczyliśmy sztukę 'Kordian;' w reżyserii Patrycji Wysokińskiej… » więcej 2022-11-27, godz. 09:45 Kluczbork znów w rytmie reggae. Nowy teledysk promujący miasto [FILM] Kluczbork promuje się przez muzykę reggae. W internecie opublikowano teledysk w ramach projektu muzycznego Tomasza 'Siwego' Wójcika, muzyka pochodzącego z… » więcej 2022-11-26, godz. 19:45 "Autorzy zapraszają nas do swoich domów". Gala 29. konkursu "Ze Śląskiem na ty" 53 prace zgłoszono do 29. edycji Regionalnego Konkursu Literackiego 'Ze Śląskiem na ty'. Laureaci odebrali wieczorem wyróżnienia w Państwowej Szkole Muzycznej… » więcej 2022-11-26, godz. 16:00 "Kordian " Słowackiego według Grotowskiego w Modelatorni W sobotę i niedzielę dwie premiery 'Kordiana' w reżyserii Patrycji Wysokińskiej w Teatrze Imienia Jana Kochanowskiego w Opolu. W przedstawieniu grają zawodowi… » więcej 2022-11-26, godz. 11:58 Wśród dinozaurów rusza Chata Świętego Mikołaja Tradycyjnie w Juraparku w Krasiejowie rozpoczyna się projekt zatytułowany Chata Świętego Mikołaja. To świąteczne zabawy skierowane do dzieci i całych rodzin… » więcej 2022-11-26, godz. 09:00 Klub Dragon z Namysłowa obchodzi roczek Działający przy Bibliotece Publicznej w Namysłowie Klub Dragon zaprasza na sobotnie świętowania pierwszej rocznicy pracy. Całość rozpocznie się o godzinie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »