Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-09-03, 16:45 Autor: Katarzyna Zawadzka

58. KFPP: Ostatnie przygotowania przed koncertem "Od Opola do Opola..." [ZDJĘCIA]

Cleo, próby do koncertu "Od Opola do Opola. Największe gwiazdy! Legendarne hity!", 58. KFPP, Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, KFPP, 58KFPP [fot. Paula Hołubowicz]
Cleo, próby do koncertu "Od Opola do Opola. Największe gwiazdy! Legendarne hity!", 58. KFPP, Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu, KFPP, 58KFPP [fot. Paula Hołubowicz]
Coraz głośniej w okolicach opolskiego amfiteatru. Trwa tam generalna próba przed koncertem "Od Opola do Opola. Największe Gwiazdy. Legendarne Przeboje". To wydarzenie otworzy 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu.
Swoje wokalne możliwości zaprezentują między: Kamil Bednarek, Piotr Cugowski, Justyna Steczkowska i Blue Cafe. Jubileusz pracy artystycznej będzie obchodził zespół Kombi. Jego lider Sławomir Łosowski wspominał w rozmowie z Radiem Opole historię zespołu związaną ze sceną opolską.

- Kilkukrotnie uczestniczyliśmy tu w festiwalach - mówi Łosowski. - Przypomnę, że Kombi wygrało dwa konkursy. Pierwszy w 1984 roku piosenką "Słodkiego, miłego życia" i drugi niedawno w 2018 roku w konkursie mundialowym piosenką pt. "Polska drużyna". No niestety polska drużyna wtedy nie sprawdziła się... - dodaje.

W koncercie "Od Opola do Opola..." usłyszymy też Cleo, która wyjaśniła nam, jak powstała piosenka "Kocham". - Właściwie zainspirowało mnie to, że ja podziwiam i uwielbiam patrzeć na pary z długim stażem, takich starszych państwa, którzy trzymają się za rączki i kochają się całe życie. To mnie zawsze ogromnie wzruszało od dziecka i tak postanowiłam gdzieś to umieścić w piosence - dodaje.

Koncert "Od Opola do Opola..." wystartuje o godz. 20:15. Wszystkie festiwalowe koncerty transmitujemy na naszej antenie. Ponadto na częstotliwości 96,5 FM można słuchać Festiwalowego Radia Opole. Nasza rozgłośnia jest patronem medialnym 58. KFPP.
Sławomir Łosowski
Cleo

Kultura i rozrywka

2021-10-24, godz. 18:00 Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu przypomni Janusza Ireneusza Wójcika 'Pielgrzym' tak Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zatytułowała wieczór poświęcony osobie i twórczości Janusza Ireneusza Wójcika, zmarłego rok temu… » więcej 2021-10-24, godz. 08:15 Jest cieplej, ładniej i bardziej ekologicznie. Wołczyński Ośrodek Kultury po remoncie Zakończyła się szeroka termomodernizacja Wołczyńskiego Ośrodka Kultury. Budynek z lat 60. ubiegłego wieku doczekał się estetycznego wyglądu, ale zakres… » więcej 2021-10-23, godz. 19:30 Jak się stąd wydostać? Premiera "Instytutu" w Teatrze Opole Spektakl 'Instytut' na podstawie książki Jakuba Żulczyka w reż. Jędrzeja Wieleckiego zobaczyli widzowie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Przedstawienie… » więcej 2021-10-23, godz. 13:28 Maestro Antoni Wit oczarował publiczność muzyką i opowieściami! [ZDJĘCIA, FILM] Wieczór pełen wrażeń podarował melomanom maestro Antoni Wit, który poprowadził Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera już po… » więcej 2021-10-23, godz. 08:00 Stereotypy i pomówienia kiedyś a teraz. Dzisiaj premiera filmu dokumentalnego "Od pomówienia do spalenia" w Nysie XVII i XVIII wiek, Księstwo Nyskie, historie dziewcząt i kobiet. To są realia filmu dokumentalnego pt. 'Od pomówienia do spalenia', który dzisiaj (23.10)… » więcej 2021-10-22, godz. 17:33 Finał debat oksfordzkich CMJW. Zwycięzcami uczniowie katolickiego liceum z Opola Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Opolu zwyciężyło w finałowej debacie oksfordzkiej. Organizatorem było Centralne Muzeum Jeńców Wojennych przy wsparciu… » więcej 2021-10-22, godz. 14:18 Wieczór z planszówkami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu wraz z portalem Graszki.pl organizuje spotkanie z grami planszowymi. Uczestnicy będą mieli do wyboru zarówno gry tradycyjne… » więcej 2021-10-22, godz. 10:15 Opolscy filharmonicy wystąpią pod batutą maestro Wita. Wcześniej jednak proponujemy spotkanie autorskie [FILM] Orkiestra symfoniczna wystąpi pod batutą prof. Antoniego Wita. Przed nami piątkowy (22.10) koncert w Filharmonii Opolskiej w ramach cyklu Strefa Gwiazd. Zaproszony… » więcej 2021-10-21, godz. 20:43 Kolejna premiera "Kresowej Atlantydy". "Rozmowy z profesorem są powrotem do dzieciństwa" Broniły one granic Rzeczpospolitej Obojga Narodów przed inwazją, głównie islamu. Mowa o twierdzach kresowych - Kamieńcu Podolskim, Chocimiu czy Trembowli… » więcej 2021-10-21, godz. 19:14 Opole: najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni. Prezydent wręczył im stypendia Po raz 30. uczniowie opolskich szkół artystycznych otrzymali stypendia prezydenta Opola. W tym roku opolski ratusz przyznał ich 10, z czego 4 należą do młodzieży… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »