Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-09-17, 07:30 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

"Beethoven na zachętę" - koncert edukacyjny rozpoczyna 28. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku

28. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena - grafika [fot. materiały organizatora]
28. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena - grafika [fot. materiały organizatora]
28. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena - platakt wydarzenia [fot. materiały organizatora]
28. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena - platakt wydarzenia [fot. materiały organizatora]
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Głogówku © Małgorzata Ślusarczyk
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Głogówku © Małgorzata Ślusarczyk
"Beethoven na zachętę" - pod takim hasłem kryje się koncert edukacyjny, rozpoczynający dzisiaj (17.09) 28. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku, organizowany przez tamtejsze Muzeum Regionalne. Podobnie jak rok temu, do odkrywania muzyki przez zabawę zaproszona została młodzież szkolna z gminy Głogówek.
- To wydarzenie ma pobudzić emocje, ale też pokazać, że da się to zrobić właśnie za pomocą muzyki - wyjaśnia Kinga Markowska z Muzeum Regionalnego w Głogówku. - W tym roku Bartek Wezner zajął się całą organizacją tego koncertu wspólnie z muzykami i na scenie z wieloma też instrumentami, bo tutaj będziemy mieć do dyspozycji skrzypce, saksofon, klarnety, gitarę, oczywiście będzie też fortepian, instrumenty perkusyjne. Wszystko to będzie działać na zmysły i przede wszystkim na młodych ludzi, którym zostanie pokazane, w jaki sposób można odczuwać muzykę. Okazuje się, że jak to zrobimy, no to odczuwanie muzyki jest już później proste, że potrafimy usiąść i się skupić właśnie na tym koncercie i że to nie jest nic trudnego.

Bogato zapowiada się także sam program tego wydarzenia, obejmujący zarówno dzieła Antonio Vivaldiego, jak i Astora Piazzolli. Pojawi się także muzyka patrona festiwalu Ludwiga van Beethovena. Początek tego wydarzenia dzisiaj (17.09) o godzinie 12:00 w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak ze względów bezpieczeństwa liczba miejsc jest ograniczona. Należy też pamiętać o powszechnie przyjętych zasadach bezpieczeństwa tj. zachowania dystansu pomiędzy uczestnikami wydarzenia, dezynfekcji rąk oraz konieczności zakrywania nosa i ust.

Dodajmy, że czwartkowe wydarzenie otwiera pierwszą serię codziennych koncertów, która zakończy się w niedzielę. Natomiast cały festiwal, objęty patronatem Radia Opole, potrwa w sumie do 27 września i zakończy się prezentacją "Requiem" Wolfganga Amadeusa Mozarta.
King Markowska, Oskar Koziołek Goetz i Aleksander Devosges Cuber w rozmowie o wydarzeniu "Beethoven na zachętę" (fragm. audycji)

Kultura i rozrywka

2020-11-28, godz. 20:30 Losy Wokulskiego i Łęckiej w nowoczesnej formie. W poniedziałek premiera nowego serialu audio na antenie Radia Opole Już w najbliższy poniedziałek (30.11) na antenie Radia Opole premiera nowego serialu audio 'Lalka' w reżyserii Krzysztofa Czeczota i Macieja Zycha. To 158-odcinkowa… » więcej 2020-11-28, godz. 12:00 Wirtualny spacer po kluczborskim Muzeum im. Dzierżona. Można zwiedzać wystawy przez całą dobę Wirtualny spacer proponuje Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku. Tę formę zwiedzania uruchomiono z powodu epidemii. » więcej 2020-11-28, godz. 11:51 Przyspieszone Andrzejki w Branicach po raz pierwszy w formule online Centrum Kultury 'Wersalka’' w Branicach w powiecie głubczyckim zaprasza już dziś (28.11) wieczorem na Andrzejki online. O godz.19:00 na profilu społecznościowym… » więcej 2020-11-28, godz. 07:32 Bez publiczności, ale z ogromnym ładunkiem energii. GOCH. w Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA] Duet GOCH. wystąpił w legendarnym Studiu M. prezentując słuchaczom debiutancką płytę zatytułowaną po prostu 'GOCH'. Koncert odbył się bez publiczności… » więcej 2020-11-27, godz. 21:49 Kazimierz Michlik we wspomnieniach. "Imponowało nam, że zwiedzał świat" Znany w Opolu miłośnik i propagator tańca Kazimierz Michlik spoczął na cmentarzu w Opolu-Półwsi. Nauczył tańczyć wiele pokoleń Opolan. Rozpoczął pracę… » więcej 2020-11-27, godz. 12:00 Opole: tancerki z Ramady polecą na mistrzostwa świata Opolskie tancerki wywalczyły awans na mistrzostwa świata w cheerleadingu. Zawodniczki z Ramady w miniony weekend zdobyły pierwsze miejsce oraz tytuł mistrza… » więcej 2020-11-26, godz. 21:10 Stajemy się coraz bardziej zdigitalizowani. Debata "Nowe media, czy nowe technologie?" Nowe sposoby komunikowania się, nowoczesne technologie, ewolucja mediów społecznościowych i ich ekspansja - o tym wszystkim rozmawiano podczas debaty zorganizowanej… » więcej 2020-11-26, godz. 20:30 Politechnika Opolska wydała... książkę kucharską „Smaki świata z Politechniką Opolską' to zbiór przepisów na potrawy, których do tej pory można było skosztować w ramach Międzynarodowego Dnia Gotowania… » więcej 2020-11-26, godz. 19:00 Ada Jarosz wspomina Władysława Żołnowskiego Opolski literat i poeta Władysław Żołnowski odszedł w wieku 90 lat. Należał do Związku Literatów Polskich, którego był także wcześniej prezesem. W… » więcej 2020-11-26, godz. 16:00 Biblioteka w Kietrzu w nowej odsłonie będzie gotowa z końcem roku Biblioteka w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kietrzu przechodzi gruntowny remont i modernizację. Prace mają potrwać do końca roku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »