Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-09-17, 07:30 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

"Beethoven na zachętę" - koncert edukacyjny rozpoczyna 28. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku

28. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena - grafika [fot. materiały organizatora]
28. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena - grafika [fot. materiały organizatora]
28. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena - platakt wydarzenia [fot. materiały organizatora]
28. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena - platakt wydarzenia [fot. materiały organizatora]
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Głogówku © Małgorzata Ślusarczyk
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Głogówku © Małgorzata Ślusarczyk
"Beethoven na zachętę" - pod takim hasłem kryje się koncert edukacyjny, rozpoczynający dzisiaj (17.09) 28. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku, organizowany przez tamtejsze Muzeum Regionalne. Podobnie jak rok temu, do odkrywania muzyki przez zabawę zaproszona została młodzież szkolna z gminy Głogówek.
- To wydarzenie ma pobudzić emocje, ale też pokazać, że da się to zrobić właśnie za pomocą muzyki - wyjaśnia Kinga Markowska z Muzeum Regionalnego w Głogówku. - W tym roku Bartek Wezner zajął się całą organizacją tego koncertu wspólnie z muzykami i na scenie z wieloma też instrumentami, bo tutaj będziemy mieć do dyspozycji skrzypce, saksofon, klarnety, gitarę, oczywiście będzie też fortepian, instrumenty perkusyjne. Wszystko to będzie działać na zmysły i przede wszystkim na młodych ludzi, którym zostanie pokazane, w jaki sposób można odczuwać muzykę. Okazuje się, że jak to zrobimy, no to odczuwanie muzyki jest już później proste, że potrafimy usiąść i się skupić właśnie na tym koncercie i że to nie jest nic trudnego.

Bogato zapowiada się także sam program tego wydarzenia, obejmujący zarówno dzieła Antonio Vivaldiego, jak i Astora Piazzolli. Pojawi się także muzyka patrona festiwalu Ludwiga van Beethovena. Początek tego wydarzenia dzisiaj (17.09) o godzinie 12:00 w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak ze względów bezpieczeństwa liczba miejsc jest ograniczona. Należy też pamiętać o powszechnie przyjętych zasadach bezpieczeństwa tj. zachowania dystansu pomiędzy uczestnikami wydarzenia, dezynfekcji rąk oraz konieczności zakrywania nosa i ust.

Dodajmy, że czwartkowe wydarzenie otwiera pierwszą serię codziennych koncertów, która zakończy się w niedzielę. Natomiast cały festiwal, objęty patronatem Radia Opole, potrwa w sumie do 27 września i zakończy się prezentacją "Requiem" Wolfganga Amadeusa Mozarta.
King Markowska, Oskar Koziołek Goetz i Aleksander Devosges Cuber w rozmowie o wydarzeniu "Beethoven na zachętę" (fragm. audycji)

Kultura i rozrywka

2021-12-08, godz. 18:00 Koncert Krzysztofa Kiljańskiego w NCPP w Opolu odwołany Z przyczyn niezależnych od organizatora i artysty został odwołany jutrzejszy (09.12) koncert Krzysztofa Kiljańskiego i Witolda Cisło. Panowie po ponad 15… » więcej 2021-12-08, godz. 08:30 "Badania ściśle tajne". Przed nami premiera sztuki z Katarzyną Herman w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu Czy kodeks etyczny jest do stworzenia? I do czego zdolny jest człowiek? M.in. na te i inne pytania będą starali się odpowiedzieć bohaterowie nowego spektaklu… » więcej 2021-12-07, godz. 16:27 Studenci Uniwersytetu Opolskiego mają w czym wybierać. Trwają COOLturalia 2021 Seanse filmowe, koncerty, stand-upy, czy przeróżnego rodzaju warsztaty. To tylko część atrakcji, jakie czekają na studentów Uniwersytetu Opolskiego w ramach… » więcej 2021-12-07, godz. 11:41 Wystawa: o tradycjach dywanów kwietnych na Boże Ciało w środku zimy w Opolu Muzeum Wsi Opolskiej przygotowało plenerową wystawę mówiącą o 'Tradycjach dywanów kwietnych na procesje Bożego Ciała'. Wystawa fotograficzna stanie na… » więcej 2021-12-07, godz. 08:00 Opolski oddział TVP przygotuje film o historii diecezji opolskiej. "Będzie to produkcja na wysokim poziomie" Opolski oddział TVP w 2022 roku przygotuje film o historii diecezji opolskiej. Diecezja będzie wówczas obchodzić jubileusz 50-lecia. Po raz pierwszy w rolę… » więcej 2021-12-06, godz. 17:15 Ukazała się książka Józefa Chyżego zatytułowana "Krecha" [ZDJĘCIA] W Galerii Sztuki Współczesnej odbyło się podsumowanie projektu Krecha. Projekt rozpoczął się na początku pandemii, był odpowiedzią na potrzebę utrzymania… » więcej 2021-12-05, godz. 16:00 "Koncert na 17. głosów" powraca po dwóch latach Filharmonia Opolska przez kilka lat organizowała koncerty 'Na dwa głosy' w Klubie Muzycznym. W grudniu muzyczne duety przygotowywały specjalny świąteczny… » więcej 2021-12-05, godz. 12:00 Wydali książkę ze starymi pocztówkami. Brakuje dwóch miejscowości. Może słuchacze pomogą? Charakterystyczne miejsca, budynki, z których część już nie istnieje czy ludzie, którzy już odeszli - to wszystko zachowało się na starych pocztówkach… » więcej 2021-12-05, godz. 09:00 Będzie mikołajkowy koncert w Oleśnie dzięki współpracy szkoły muzycznej i domu kultury Koncert z okazji mikołajek zaplanowano na jutro (06.12) w Oleśnie. To inicjatywa Państwowej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia oraz Młodzieżowego Studium… » więcej 2021-12-04, godz. 18:10 ''Skupiamy się na tym, jak tworzyć ozdoby samodzielnie". W Reużytkowni warsztaty w duchu ''zero waste'' Wykonywanie drobnych ozdób świątecznych, prezentów czy nauka pakowania upominków niewielkim kosztem. W Reużytkowni w Opolu zorganizowano warsztaty ''zero… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »