Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-09-17, 07:30 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

"Beethoven na zachętę" - koncert edukacyjny rozpoczyna 28. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku

28. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena - grafika [fot. materiały organizatora]
28. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena - grafika [fot. materiały organizatora]
28. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena - platakt wydarzenia [fot. materiały organizatora]
28. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena - platakt wydarzenia [fot. materiały organizatora]
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Głogówku © Małgorzata Ślusarczyk
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Głogówku © Małgorzata Ślusarczyk
"Beethoven na zachętę" - pod takim hasłem kryje się koncert edukacyjny, rozpoczynający dzisiaj (17.09) 28. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku, organizowany przez tamtejsze Muzeum Regionalne. Podobnie jak rok temu, do odkrywania muzyki przez zabawę zaproszona została młodzież szkolna z gminy Głogówek.
- To wydarzenie ma pobudzić emocje, ale też pokazać, że da się to zrobić właśnie za pomocą muzyki - wyjaśnia Kinga Markowska z Muzeum Regionalnego w Głogówku. - W tym roku Bartek Wezner zajął się całą organizacją tego koncertu wspólnie z muzykami i na scenie z wieloma też instrumentami, bo tutaj będziemy mieć do dyspozycji skrzypce, saksofon, klarnety, gitarę, oczywiście będzie też fortepian, instrumenty perkusyjne. Wszystko to będzie działać na zmysły i przede wszystkim na młodych ludzi, którym zostanie pokazane, w jaki sposób można odczuwać muzykę. Okazuje się, że jak to zrobimy, no to odczuwanie muzyki jest już później proste, że potrafimy usiąść i się skupić właśnie na tym koncercie i że to nie jest nic trudnego.

Bogato zapowiada się także sam program tego wydarzenia, obejmujący zarówno dzieła Antonio Vivaldiego, jak i Astora Piazzolli. Pojawi się także muzyka patrona festiwalu Ludwiga van Beethovena. Początek tego wydarzenia dzisiaj (17.09) o godzinie 12:00 w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak ze względów bezpieczeństwa liczba miejsc jest ograniczona. Należy też pamiętać o powszechnie przyjętych zasadach bezpieczeństwa tj. zachowania dystansu pomiędzy uczestnikami wydarzenia, dezynfekcji rąk oraz konieczności zakrywania nosa i ust.

Dodajmy, że czwartkowe wydarzenie otwiera pierwszą serię codziennych koncertów, która zakończy się w niedzielę. Natomiast cały festiwal, objęty patronatem Radia Opole, potrwa w sumie do 27 września i zakończy się prezentacją "Requiem" Wolfganga Amadeusa Mozarta.
King Markowska, Oskar Koziołek Goetz i Aleksander Devosges Cuber w rozmowie o wydarzeniu "Beethoven na zachętę" (fragm. audycji)

Kultura i rozrywka

2021-06-21, godz. 12:15 Kwartet saksofonowy wystąpi dziś (21.06) w Opolu Austriacki kwartet saksofonowy AUREUM wystąpi dziś (21.06) w ogrodzie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu. » więcej 2021-06-21, godz. 10:00 To pierwsze tego typu muzeum w Opolu. Można w nim zobaczyć komputery i gry z ubiegłego wieku 'River Raid', 'Cybernoid' czy 'Commando' - to tylko część starych, kultowych gier komputerowych, w jakie można pograć w stolicy regionu. Przy ul. Łangowskiego… » więcej 2021-06-20, godz. 19:00 Młodzi wokaliści z całej Polski mieli szansę zaśpiewać na scenie opolskiego amfiteatru. Takie było Piosenkobranie… 64 wokalistów w różnym wieku wzięło udział w Piosenkobraniu 2021 na deskach Amfiteatru Tysiąclecia w Opolu. » więcej 2021-06-20, godz. 16:22 Fotograficzno-malarskie ujęcia Włoch: ekspozycja opolskich artystów trafiła do Muzeum UO Po długim wyczekiwaniu wspólna wystawa malarki Krystyny Sojki i fotografa Jerzego Stemplewskiego trafiła jako ekspozycja czasowa do Muzeum Uniwersytetu Opolskiego… » więcej 2021-06-20, godz. 06:00 Piosenkobranie w opolskim amfiteatrze. Wystąpi 64 wykonawców Przed nami 28. Ogólnopolski Festiwal Piosenki 'Piosenkobranie'. W niedzielę (20.06) w opolskim amfiteatrze młodzi artyści z całej Polski zaprezentują swoje… » więcej 2021-06-19, godz. 17:20 Aneta Barglik Gallery. Nowa przestrzeń sztuki w Opolu Aneta Barglik otworzyła nowe miejsce na artystycznej mapie Opola. To autorska galeria sztuki zlokalizowana w centrum miasta, gdzie artystka prezentuje swoje prace… » więcej 2021-06-19, godz. 12:54 Filharmonia Opolska: kilkuminutowy aplauz na finał "dziwnego" sezonu artystycznego Dźwiękami IX symfonii Ludwiga van Beethovena, przy zachowaniu reżimu sanitarnego i z ponad pięciominutowymi owacjami na stojąco - tak zakończył się (18.06)… » więcej 2021-06-19, godz. 11:18 Opole-Grudzice: z orkiestrami dętymi w plenerze Połączone siły trzech orkiestr dętych prowadzonych przez Przemysława Ślusarczyka będzie można dziś (19.06) usłyszeć w plenerze. » więcej 2021-06-18, godz. 15:00 Bogaty program tegorocznej Nocy Kultury w stolicy regionu. Przedsięwzięcie jest połączone z Dniami Opola Wystawy, warsztaty, gry, koncerty, recitale i wiele innych. Taka będzie Noc Kultury 2021 w Opolu. Szereg wydarzeń zaplanowano na następny piątek (25.06). » więcej 2021-06-18, godz. 12:45 Filharmonia Opolska: długo wyczekiwana prezentacja IX symfonii Beethovena zwieńczy 69. sezon artystyczny Słynna IX symfonia Ludwiga van Beethovena zabrzmi dziś (18.06) na finale 69. sezonu artystycznego w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. Dzieło wykonają… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »