Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-09-19, 14:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Głogówek: Agata Szymczewska powraca na Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena!

Agata Szymczewska [fot. materiały nadesłane przez Filharmonię Opolską]
Agata Szymczewska [fot. materiały nadesłane przez Filharmonię Opolską]
28. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena - plakat wydarzenia [fot. materiały organizatora]
28. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena - plakat wydarzenia [fot. materiały organizatora]
Wiolonczelista Bartosz Koziak wspólnie z pianistką Agnieszką Kozło wystąpili w drugim dniu 28. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena. Artyści zaprezentowali m.in. dwie sonaty, zarówno Karola Szymanowskiego, jak i patrona festiwalu. W programie pojawiła się także kompozycja Sergieja Rachmaninowa. Dziś (19.09) natomiast na festiwalu, oprócz dzieł Ludwiga van Beethovena i Karola Szymanowskiego usłyszymy także utwór Stanisława Moniuszki. Tym razem jednak w programie znajdą się wyłącznie kwartety smyczkowe.
- To będzie jeden z najbardziej oczekiwanych koncertów tego festiwalu - przyznaje Kinga Markowska z Muzeum Regionalnego w Głogówku. - Wystąpi Agata Szymczewska, która już miała już okazję grać w Głogówku. To było dwa lata temu, kiedy występowała z Filharmonią Opolską i odegrany był wtedy koncert skrzypcowy Beethovena. Natomiast tym razem Agata Szymczewska pojawi się w swoim składzie kwartetowym pod nazwą Szymanowski Quartet. Oczywiście my się na ten koncert bardzo cieszymy, ja osobiście chyba najbardziej na ten Kwartet smyczkowy C-dur op. 37 Karola Szymanowskiego, o którym Jarosław Iwaszkiewicz powiedział, że tam jest największy żar południa, jaki Szymanowskiemu w ogóle mógł się przytrafić. Myślę, że na te przedjesienne czasy, na takie rzeczy warto przyjść.

Dodajmy, że koncert ten odbędzie się w Kościele parafialnym pw. Św. Bartłomieja w Głogówku. Początek dzisiejszego (19.09) wydarzenia, objętego patronatem Radia Opole, o godzinie 19:00. Wstęp jest bezpłatny, należy jednak pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego i konieczności zakrywania ust oraz nosa podczas koncertu.
Kinga Markowska

Kultura i rozrywka

2021-12-08, godz. 18:00 Koncert Krzysztofa Kiljańskiego w NCPP w Opolu odwołany Z przyczyn niezależnych od organizatora i artysty został odwołany jutrzejszy (09.12) koncert Krzysztofa Kiljańskiego i Witolda Cisło. Panowie po ponad 15… » więcej 2021-12-08, godz. 08:30 "Badania ściśle tajne". Przed nami premiera sztuki z Katarzyną Herman w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu Czy kodeks etyczny jest do stworzenia? I do czego zdolny jest człowiek? M.in. na te i inne pytania będą starali się odpowiedzieć bohaterowie nowego spektaklu… » więcej 2021-12-07, godz. 16:27 Studenci Uniwersytetu Opolskiego mają w czym wybierać. Trwają COOLturalia 2021 Seanse filmowe, koncerty, stand-upy, czy przeróżnego rodzaju warsztaty. To tylko część atrakcji, jakie czekają na studentów Uniwersytetu Opolskiego w ramach… » więcej 2021-12-07, godz. 11:41 Wystawa: o tradycjach dywanów kwietnych na Boże Ciało w środku zimy w Opolu Muzeum Wsi Opolskiej przygotowało plenerową wystawę mówiącą o 'Tradycjach dywanów kwietnych na procesje Bożego Ciała'. Wystawa fotograficzna stanie na… » więcej 2021-12-07, godz. 08:00 Opolski oddział TVP przygotuje film o historii diecezji opolskiej. "Będzie to produkcja na wysokim poziomie" Opolski oddział TVP w 2022 roku przygotuje film o historii diecezji opolskiej. Diecezja będzie wówczas obchodzić jubileusz 50-lecia. Po raz pierwszy w rolę… » więcej 2021-12-06, godz. 17:15 Ukazała się książka Józefa Chyżego zatytułowana "Krecha" [ZDJĘCIA] W Galerii Sztuki Współczesnej odbyło się podsumowanie projektu Krecha. Projekt rozpoczął się na początku pandemii, był odpowiedzią na potrzebę utrzymania… » więcej 2021-12-05, godz. 16:00 "Koncert na 17. głosów" powraca po dwóch latach Filharmonia Opolska przez kilka lat organizowała koncerty 'Na dwa głosy' w Klubie Muzycznym. W grudniu muzyczne duety przygotowywały specjalny świąteczny… » więcej 2021-12-05, godz. 12:00 Wydali książkę ze starymi pocztówkami. Brakuje dwóch miejscowości. Może słuchacze pomogą? Charakterystyczne miejsca, budynki, z których część już nie istnieje czy ludzie, którzy już odeszli - to wszystko zachowało się na starych pocztówkach… » więcej 2021-12-05, godz. 09:00 Będzie mikołajkowy koncert w Oleśnie dzięki współpracy szkoły muzycznej i domu kultury Koncert z okazji mikołajek zaplanowano na jutro (06.12) w Oleśnie. To inicjatywa Państwowej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia oraz Młodzieżowego Studium… » więcej 2021-12-04, godz. 18:10 ''Skupiamy się na tym, jak tworzyć ozdoby samodzielnie". W Reużytkowni warsztaty w duchu ''zero waste'' Wykonywanie drobnych ozdób świątecznych, prezentów czy nauka pakowania upominków niewielkim kosztem. W Reużytkowni w Opolu zorganizowano warsztaty ''zero… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »