Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-09-19, 14:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Głogówek: Agata Szymczewska powraca na Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena!

Agata Szymczewska [fot. materiały nadesłane przez Filharmonię Opolską]
Agata Szymczewska [fot. materiały nadesłane przez Filharmonię Opolską]
28. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena - plakat wydarzenia [fot. materiały organizatora]
28. Śląski Festiwal im. Ludwiga van Beethovena - plakat wydarzenia [fot. materiały organizatora]
Wiolonczelista Bartosz Koziak wspólnie z pianistką Agnieszką Kozło wystąpili w drugim dniu 28. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena. Artyści zaprezentowali m.in. dwie sonaty, zarówno Karola Szymanowskiego, jak i patrona festiwalu. W programie pojawiła się także kompozycja Sergieja Rachmaninowa. Dziś (19.09) natomiast na festiwalu, oprócz dzieł Ludwiga van Beethovena i Karola Szymanowskiego usłyszymy także utwór Stanisława Moniuszki. Tym razem jednak w programie znajdą się wyłącznie kwartety smyczkowe.
- To będzie jeden z najbardziej oczekiwanych koncertów tego festiwalu - przyznaje Kinga Markowska z Muzeum Regionalnego w Głogówku. - Wystąpi Agata Szymczewska, która już miała już okazję grać w Głogówku. To było dwa lata temu, kiedy występowała z Filharmonią Opolską i odegrany był wtedy koncert skrzypcowy Beethovena. Natomiast tym razem Agata Szymczewska pojawi się w swoim składzie kwartetowym pod nazwą Szymanowski Quartet. Oczywiście my się na ten koncert bardzo cieszymy, ja osobiście chyba najbardziej na ten Kwartet smyczkowy C-dur op. 37 Karola Szymanowskiego, o którym Jarosław Iwaszkiewicz powiedział, że tam jest największy żar południa, jaki Szymanowskiemu w ogóle mógł się przytrafić. Myślę, że na te przedjesienne czasy, na takie rzeczy warto przyjść.

Dodajmy, że koncert ten odbędzie się w Kościele parafialnym pw. Św. Bartłomieja w Głogówku. Początek dzisiejszego (19.09) wydarzenia, objętego patronatem Radia Opole, o godzinie 19:00. Wstęp jest bezpłatny, należy jednak pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego i konieczności zakrywania ust oraz nosa podczas koncertu.
Kinga Markowska

Kultura i rozrywka

2020-11-28, godz. 20:30 Losy Wokulskiego i Łęckiej w nowoczesnej formie. W poniedziałek premiera nowego serialu audio na antenie Radia Opole Już w najbliższy poniedziałek (30.11) na antenie Radia Opole premiera nowego serialu audio 'Lalka' w reżyserii Krzysztofa Czeczota i Macieja Zycha. To 158-odcinkowa… » więcej 2020-11-28, godz. 12:00 Wirtualny spacer po kluczborskim Muzeum im. Dzierżona. Można zwiedzać wystawy przez całą dobę Wirtualny spacer proponuje Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku. Tę formę zwiedzania uruchomiono z powodu epidemii. » więcej 2020-11-28, godz. 11:51 Przyspieszone Andrzejki w Branicach po raz pierwszy w formule online Centrum Kultury 'Wersalka’' w Branicach w powiecie głubczyckim zaprasza już dziś (28.11) wieczorem na Andrzejki online. O godz.19:00 na profilu społecznościowym… » więcej 2020-11-28, godz. 07:32 Bez publiczności, ale z ogromnym ładunkiem energii. GOCH. w Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA] Duet GOCH. wystąpił w legendarnym Studiu M. prezentując słuchaczom debiutancką płytę zatytułowaną po prostu 'GOCH'. Koncert odbył się bez publiczności… » więcej 2020-11-27, godz. 21:49 Kazimierz Michlik we wspomnieniach. "Imponowało nam, że zwiedzał świat" Znany w Opolu miłośnik i propagator tańca Kazimierz Michlik spoczął na cmentarzu w Opolu-Półwsi. Nauczył tańczyć wiele pokoleń Opolan. Rozpoczął pracę… » więcej 2020-11-27, godz. 12:00 Opole: tancerki z Ramady polecą na mistrzostwa świata Opolskie tancerki wywalczyły awans na mistrzostwa świata w cheerleadingu. Zawodniczki z Ramady w miniony weekend zdobyły pierwsze miejsce oraz tytuł mistrza… » więcej 2020-11-26, godz. 21:10 Stajemy się coraz bardziej zdigitalizowani. Debata "Nowe media, czy nowe technologie?" Nowe sposoby komunikowania się, nowoczesne technologie, ewolucja mediów społecznościowych i ich ekspansja - o tym wszystkim rozmawiano podczas debaty zorganizowanej… » więcej 2020-11-26, godz. 20:30 Politechnika Opolska wydała... książkę kucharską „Smaki świata z Politechniką Opolską' to zbiór przepisów na potrawy, których do tej pory można było skosztować w ramach Międzynarodowego Dnia Gotowania… » więcej 2020-11-26, godz. 19:00 Ada Jarosz wspomina Władysława Żołnowskiego Opolski literat i poeta Władysław Żołnowski odszedł w wieku 90 lat. Należał do Związku Literatów Polskich, którego był także wcześniej prezesem. W… » więcej 2020-11-26, godz. 16:00 Biblioteka w Kietrzu w nowej odsłonie będzie gotowa z końcem roku Biblioteka w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kietrzu przechodzi gruntowny remont i modernizację. Prace mają potrwać do końca roku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »