Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-09-26, 09:00 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Już tylko 2 koncerty dzielą nas od zakończenia 28. Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku

Fortepian [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Fortepian [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Głogówku © Małgorzata Ślusarczyk
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Głogówku © Małgorzata Ślusarczyk
Drugą serię koncertów festiwalowych otworzył piątkowy (25.09) występ opolskich filharmoników pod dyrekcją Przemysława Neumanna w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Bartłomieja w Głogówku. Jako solista zaprezentował się natomiast koncertmistrz orkiestry Andrzej Krawiec.
Jak wyjaśnia dyrektor festiwalu Aleksander Devosges Cuber, było to szczególne wydarzenie, także dlatego, że w roku 250. rocznicy urodzin patrona festiwalu, pojawił się wyłącznie program beethovenowski, obejmujący Uwerturę "Die Weihe des Hauses" op. 124, Romans F-dur op. 50 na skrzypce i orkiestrę oraz VII symfonię A-dur, która po raz pierwszy zabrzmiała w Głogówku

- Jest dla nas bardzo ważne wydarzenie - mówi Aleksander Devosges Cuber. - I tylko wspomnę, że ten koncert z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Opolskiej odbywa się każdego roku we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego i również dzięki stałej współpracy z panem marszałkiem Andrzejem Bułą, więc jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zawsze orkiestra gości na naszym festiwalu i nadaje temu taki bardzo odświętny wymiar.

Dodajmy, że najbliższy, czyli przedostatni koncert festiwalu upamiętniającego pobyt Ludwiga van Beethovena na głogóweckim zamku, odbędzie się dziś (26.09) wieczorem. Będzie to recital fortepianowy Radosława Sobczaka, podczas którego zabrzmią dzieła solowe patrona festiwalu oraz kompozycje Fryderyka Chopina. Początek koncertu objętego patronatem Radia Opole o godzinie 19:00 w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Głogówku.
Aleksander Devosges Cuber

Kultura i rozrywka

2020-11-28, godz. 20:30 Losy Wokulskiego i Łęckiej w nowoczesnej formie. W poniedziałek premiera nowego serialu audio na antenie Radia Opole Już w najbliższy poniedziałek (30.11) na antenie Radia Opole premiera nowego serialu audio 'Lalka' w reżyserii Krzysztofa Czeczota i Macieja Zycha. To 158-odcinkowa… » więcej 2020-11-28, godz. 12:00 Wirtualny spacer po kluczborskim Muzeum im. Dzierżona. Można zwiedzać wystawy przez całą dobę Wirtualny spacer proponuje Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku. Tę formę zwiedzania uruchomiono z powodu epidemii. » więcej 2020-11-28, godz. 11:51 Przyspieszone Andrzejki w Branicach po raz pierwszy w formule online Centrum Kultury 'Wersalka’' w Branicach w powiecie głubczyckim zaprasza już dziś (28.11) wieczorem na Andrzejki online. O godz.19:00 na profilu społecznościowym… » więcej 2020-11-28, godz. 07:32 Bez publiczności, ale z ogromnym ładunkiem energii. GOCH. w Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA] Duet GOCH. wystąpił w legendarnym Studiu M. prezentując słuchaczom debiutancką płytę zatytułowaną po prostu 'GOCH'. Koncert odbył się bez publiczności… » więcej 2020-11-27, godz. 21:49 Kazimierz Michlik we wspomnieniach. "Imponowało nam, że zwiedzał świat" Znany w Opolu miłośnik i propagator tańca Kazimierz Michlik spoczął na cmentarzu w Opolu-Półwsi. Nauczył tańczyć wiele pokoleń Opolan. Rozpoczął pracę… » więcej 2020-11-27, godz. 12:00 Opole: tancerki z Ramady polecą na mistrzostwa świata Opolskie tancerki wywalczyły awans na mistrzostwa świata w cheerleadingu. Zawodniczki z Ramady w miniony weekend zdobyły pierwsze miejsce oraz tytuł mistrza… » więcej 2020-11-26, godz. 21:10 Stajemy się coraz bardziej zdigitalizowani. Debata "Nowe media, czy nowe technologie?" Nowe sposoby komunikowania się, nowoczesne technologie, ewolucja mediów społecznościowych i ich ekspansja - o tym wszystkim rozmawiano podczas debaty zorganizowanej… » więcej 2020-11-26, godz. 20:30 Politechnika Opolska wydała... książkę kucharską „Smaki świata z Politechniką Opolską' to zbiór przepisów na potrawy, których do tej pory można było skosztować w ramach Międzynarodowego Dnia Gotowania… » więcej 2020-11-26, godz. 19:00 Ada Jarosz wspomina Władysława Żołnowskiego Opolski literat i poeta Władysław Żołnowski odszedł w wieku 90 lat. Należał do Związku Literatów Polskich, którego był także wcześniej prezesem. W… » więcej 2020-11-26, godz. 16:00 Biblioteka w Kietrzu w nowej odsłonie będzie gotowa z końcem roku Biblioteka w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kietrzu przechodzi gruntowny remont i modernizację. Prace mają potrwać do końca roku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »