Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-03-21, 19:57 Autor: Marzena Śmierciak

Przedwyborcza debata Radia Opole w Krapkowicach. W szranki stanęło 3 kandydatów [ZDJĘCIA, FILM]

Przedwyborcza debata Radia Opole w Krapkowicach [fot. Adam Dubiński]
Przedwyborcza debata Radia Opole w Krapkowicach [fot. Adam Dubiński]
Urzędujący burmistrz Andrzej Kasiura i jego kontrkandydaci - Denis Opioła oraz Maciej Sonik zmierzyli się w kolejnej przedwyborczej debacie Radia Opole, organizowanej tym razem w Krapkowicach.
Prowadzący dyskusję dziennikarz Daniel Klimczak pytał m.in. o budowę Mostu Południowego, strategiczną inwestycję, o którą od wielu lat trwają starania. Padły też pytania m.in. o wsparcie małego biznesu czy rozbudowę kanalizacji.

Po serii pytań od prowadzącego, kandydaci na burmistrza wzajemnie mogli zadać sobie pytania, mieli też czas na swobodną wypowiedź. Pytania do startujących w wyborach samorządowych zadawali też licznie zgromadzeni w Krapkowickim Domu Kultury mieszkańcy powiatu.

W piątek (22.03) z przedwyborczą debatą Radia Opole zagościmy w Brzegu. Do dyskusji stanie 6 kandydatów: Grzegorz Chrzanowski z KWW Łączy nas Brzeg - Grzegorz Chrzanowski, Krzysztof Grabowiecki z KWW Krzysztofa Grabowieckiego, Violetta Jaskólska-Palus z KW TRZB, Tomasz Kubiak z KWW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni, obecny burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak z KW Prawo i Sprawiedliwość i Waldemar Wysocki z KKW Koalicja Obywatelska.

Przypominamy, Radio Opole odwiedzi wszystkie miasta powiatowe w regionie, by sprawdzić, co kandydaci na burmistrzów i prezydentów mają do zaoferowania swoim mieszkańcom. Spotkania są otwarte dla publiczności. Do tej pory byliśmy w Nysie, Głubczycach, Strzelcach Opolskich i dziś w Krapkowicach.

Dodajmy, że przedwyborcze debaty Radia Opole transmitujemy w Radiu Opole, a także za pośrednictwem strony internetowej www.radio.opole.pl, na radiowym kanale w serwisie YouTube oraz na facebooku Radia Opole. Start - po 18:00, po wiadomościach Radia Opole.
Przedwyborcza debata Radia Opole w Krapkowicach. W szranki stanęło 3 kandydatów

Wiadomości z regionu

2024-05-24, godz. 11:46 Głogówek: globtroterzy opowiedzą o swoich niecodziennych podróżach po świecie W Głogówku usłyszymy barwne opowieści o egzotycznych wyprawach, niezwykłych przygodach i odległych zakątkach naszej planety. O godzinie 16:00 rozpoczyna… » więcej 2024-05-24, godz. 11:41 Organy w roli głównej. W Opolu trwa Międzynarodowy Festiwal Młodych Organistów Młodzi organiści z całej Polski zjechali do Opola. W kościele pod wezwaniem Matki Boski Nieustającej Pomocy trwa IX Międzynarodowy Festiwal Młodych Organistów… » więcej 2024-05-24, godz. 10:41 48. OKT: za nami oficjalna inauguracja. "Konkurs to bardzo ważne wydarzenie" 48. Opolskie Konfrontacje Teatralne 'Klasyka Żywa' w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu zostały oficjalnie otwarte. W konkursie bierze udział 6 spektakli… » więcej 2024-05-24, godz. 10:24 Przejazd pod wiaduktem na opolskiej Pasiece już możliwy. Wróciła stara organizacja ruchu! Wiadukt kolejowy na Powstańców Śląskich w Opolu otwarty. A to oznacza, że można już poruszać się tą drogą w stronę wyspy Bolko i ul. 11 listopada. » więcej 2024-05-24, godz. 10:18 INTERWENCJA: system miał odstraszać ptaki, "odstrasza" mieszkańców Na problemy z hałasem skarżą się mieszkańcy ulicy Fabrycznej w Lewinie Brzeskim. Firma, z którą graniczą ich posesje, zamontowała instalację odstraszającą… » więcej 2024-05-24, godz. 08:08 Piątek z niebezpieczną pogodą. Jest ostrzeżenie IMGW Kolejne ostrzeżenie synoptyków przed burzami, ale już nie pierwszego, a drugiego stopnia. Alert meteorologiczny dotyczy wszystkich powiatów regionu opolsk… » więcej 2024-05-24, godz. 08:00 Motocykliści najadą średniowieczny gród w Biskupicach. Będzie parada i pokaz zabytkowych pojazdów Motocykliści z weekendową wizytą u rycerzy. Od piątku (24.05) do niedzieli (26.05) potrwa 'Zlot motocyklowy szlakiem Hetmana Zamoyskiego' w średniowiecznym… » więcej 2024-05-24, godz. 06:54 61. KFPP: "Opole znów łączy". Święto polskiej piosenki startuje już za tydzień Gwiazdy, realizatorzy i prowadzący poszczególne koncerty spotkali się na konferencji prasowej 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w siedzibie Telewizji… » więcej 2024-05-24, godz. 06:47 „Społeczność romska w Prudniku zwiększa się”. Mają tam lepiej niż w innych miastach Dzień Kultury i Tradycji Romskiej po raz 16. obchodzono w Prudniku. Podczas imprezy plenerowej w ogrodzie ośrodka kultury prezentowano folklor tej mniejszości… » więcej 2024-05-23, godz. 20:30 "Ten deficyt jest bardzo duży”. Środowiskowe Domy Samopomocy są niedofinansowane „Piknik majowy” zorganizował Środowiskowy Dom Samopomocy w Prudniku. Impreza miała charakter integracyjny. Zgromadziła też niepełnosprawnych umysłowo… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »