Radio Opole » Wszystko o literaturze » Posłuchaj rozmów z gośćmi audycji » 'Wilki. Historie prawdziwe'
2024-07-09, 14:50 Autor: Witold Sułek

"Wilki. Historie prawdziwe"

Michał Figura gościem audycji Witolda Sułka [fot. archiwum prywatne]
Michał Figura gościem audycji Witolda Sułka [fot. archiwum prywatne]
Z Michałem Figurą (po prawej) rozmawia Witold Sułek [fot. archiwum prywatne]
Z Michałem Figurą (po prawej) rozmawia Witold Sułek [fot. archiwum prywatne]
michał Figura ze swoją książką "Wilki. Historie prawdziwe" [fot. archiwum prywatne]
michał Figura ze swoją książką "Wilki. Historie prawdziwe" [fot. archiwum prywatne]
Gościem audycji był Michał Figura, przyrodnik od kilkudziesięciu lat badający polskie drapieżniki, a szczególnie wilki, którym poświęcił swoją książkę.

Chociaż w pierwszym odruchu, poprzez ilustracje (wykonane przez Aleksandrę i Daniela Mizielińskich) i komiksową formę, wydaje się być kierowana do młodszego czytelnika, to ze względu na naukowy i dokumentalny charakter treści, staje się atrakcyjna dla wszystkich. Autor ukazuje w niej nie tylko życie wilków (rozprawiając się z wieloma fałszywymi mitami), ale także pracę badających ich ludzi, co sprawia, że całość zyskuje na emocjonalności i układa się we wciągającą fabularnie przygodę.

Zobacz także

2024-07-12, godz. 15:17 Czy literaturą można wykrywać kłamstwa? Tytuł debiutanckiego zbioru opowiadań Tomasza Krakowiaka to "Wariograf. Opowiadania". Czy zebrane w nim prozy to próba dojścia do jakiejś obiektywnej, czy… » więcej 2024-07-11, godz. 08:15 Rozmowa z "mamą" Felusia i Gucia Od siedmiu lat Feluś i Gucio pomagają przedszkolakom rozumieć świat wokół nich, a także siebie samych, no i tych często "dziwnych" dorosłych. Obok klasycznych… » więcej 2024-07-08, godz. 12:41 Ziemianie okiem kosmicznych turystów Nie zawsze kosmici przybywają do nas (czy na inne planety), aby podbijać. Tak jest w przypadku bohaterów komiksu "Bepa i Ziemianin. Tom 1 Misja profesora" Nikoli… » więcej 2024-07-04, godz. 08:34 Niematerialne i materialne ślady po pegeerach w reportażowej książce Bartosza Panka Tytuł najnowszej książki Bartosza Panka, który był gościem audycji, to "Zboże rosło jak las. Pamięć o pegeerach". Z właściwą reportażyście skrupulatnością… » więcej 2024-06-28, godz. 14:02 Nieprzewidywalna twórczości Agnieszki Lis Chociaż początki twórczości Agnieszki Lis to głównie powieści obyczajowe, czy romantyczna seria świątecznych opowieści, coraz chętniej i jak podkreśla… » więcej 2024-06-25, godz. 15:00 Prawda, która kryje się w kłamstwach Gościnią audycji była Izabela Janiszewska, autorka wielu książek kryminalnych, z którą rozmawialiśmy nie tylko o najnowszej "Nocy kłamstw", ale również… » więcej 2024-06-24, godz. 12:58 Osobista opowieść o Tokio Piotra Milewskiego Obok tego, co zazwyczaj interesuje turystów, ma również Tokio to codzienne, pozornie zwyczajne oblicze. Aby je poznać z tej prywatnej strony, trzeba nie tylko… » więcej 2024-06-20, godz. 14:16 Wiersze prosto z serca Poezja, którą pisze Justyna Leja, to nieustanne powroty do podstawowych i najważniejszych (zapewne nie tylko) dla poetki tematów, jak przyjaźń, nadzieją… » więcej 2024-06-18, godz. 13:54 Kiedy wszystko idzie nie tak, zaczyna się prawdziwa przygoda Wakacje bohaterki najnowszej książki Katarzyny Wasilkowskiej miały wyglądać inaczej niż wyszło, ale gdyby tak zostało, pewnie mało kto chciałby o nich… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »