Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-03-22, 19:45 Autor: Bogusław Kalisz

6 kandydatów walczy o fotel burmistrza Brzegu. Przedwyborcza debata Radia Opole [ZDJĘCIA, FILM]

Debata w Brzegu [fot. Sławomir Mielnik]
Debata w Brzegu [fot. Sławomir Mielnik]
Debata w Brzegu [fot. Sławomir Mielnik]
Debata w Brzegu [fot. Sławomir Mielnik]
Za nami ostatnia w tym tygodniu przedwyborcza debata w Radiu Opole. W auli Zespołu Szkół Medycznych w Brzegu spotkało się sześcioro kandydatów ubiegających się o fotel burmistrza Brzegu.
To Grzegorz Chrzanowski z KWW Łączy nas Brzeg - Grzegorz Chrzanowski, Krzysztof Grabowiecki z KWW Krzysztofa Grabowieckiego, Violetta Jaskólska-Palus z KW TRZB, Tomasz Kubiak z KWW Trzecia Droga PSL-PL2050 Szymona Hołowni, obecny burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak z KW Prawo i Sprawiedliwość i Waldemar Wysocki z KKW Koalicja Obywatelska.

Ubiegający się o urząd burmistrza Brzegu zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi budowy obwodnicy miasta, rewitalizacji krytego basenu oraz tego, jak wykorzystać wielokulturowość miasta.

Debatę poprowadził Daniel Klimczak.

W przyszłym tygodniu zaplanowaliśmy trzy przedwyborcze debaty. Będziemy w Oleśnie, Kluczborku oraz Prudniku. Po świętach wielkanocnych odwiedzimy jeszcze Namysłów i Kędzierzyn-Koźle. W Opolu odbędą się dwie debaty: jedna będzie poświęcona wyborom prezydenta, druga wyborom do Sejmiku Województwa Opolskiego.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia, ewentualna druga tura wyborów dwa tygodnie później.

Dodajmy, że przedwyborcze debaty Radia Opole transmitujemy w Radiu Opole między, a także za pośrednictwem strony internetowej www.radio.opole.pl, na radiowym kanale w serwisie YouTube oraz na facebooku Radia Opole. Start - po 18:00, po wiadomościach Radia Opole.
6 kandydatów walczy o fotel burmistrza Brzegu. Przedwyborcza debata Radia Opole

Wiadomości z regionu

2024-05-24, godz. 12:34 Przetarg na budowę spalarni w Opolu nadal nierozstrzygnięty. Zakład Komunalny wydłuża czas Nadal nie wiadomo, kto wybuduje spalarnię opadów na terenie Zakładu Komunalnego w Opolu. Miejska spółka po raz drugi przedłużyła przetarg, a tym samym… » więcej 2024-05-24, godz. 12:30 "Tramwaj zwany pożądaniem". Akcja edukacyjna studentów medycyny Edukacja i uświadamianie młodym ludziom zagrożeń płynących z chorób przenoszonych drogą płciową - to cel ogólnopolskiej akcji pod nazwą 'Tramwaj zwany… » więcej 2024-05-24, godz. 11:46 Głogówek: globtroterzy opowiedzą o egzotycznych podróżach po świecie W Głogówku usłyszymy barwne opowieści o egzotycznych wyprawach, niezwykłych przygodach i odległych zakątkach naszej planety. O godzinie 16:00 rozpoczyna… » więcej 2024-05-24, godz. 11:41 Organy w roli głównej. W Opolu trwa Międzynarodowy Festiwal Młodych Organistów Młodzi organiści z całej Polski zjechali do Opola. W kościele pod wezwaniem Matki Boski Nieustającej Pomocy trwa IX Międzynarodowy Festiwal Młodych Organistów… » więcej 2024-05-24, godz. 10:24 Przejazd pod wiaduktem na opolskiej Pasiece już możliwy. Wróciła stara organizacja ruchu! Wiadukt kolejowy na Powstańców Śląskich w Opolu otwarty. A to oznacza, że można już poruszać się tą drogą w stronę wyspy Bolko i ul. 11 listopada. » więcej 2024-05-24, godz. 10:18 INTERWENCJA: system miał odstraszać ptaki, "odstrasza" mieszkańców Na problemy z hałasem skarżą się mieszkańcy ulicy Fabrycznej w Lewinie Brzeskim. Firma, z którą graniczą ich posesje, zamontowała instalację odstraszającą… » więcej 2024-05-24, godz. 08:08 Piątek z niebezpieczną pogodą. Jest ostrzeżenie IMGW Kolejne ostrzeżenie synoptyków przed burzami, ale już nie pierwszego, a drugiego stopnia. Alert meteorologiczny dotyczy wszystkich powiatów regionu opolsk… » więcej 2024-05-24, godz. 08:00 Motocykliści najadą średniowieczny gród w Biskupicach. Będzie parada i pokaz zabytkowych pojazdów Motocykliści z weekendową wizytą u rycerzy. Od piątku (24.05) do niedzieli (26.05) potrwa 'Zlot motocyklowy szlakiem Hetmana Zamoyskiego' w średniowiecznym… » więcej 2024-05-24, godz. 06:54 61. KFPP: "Opole znów łączy". Święto polskiej piosenki startuje już za tydzień Gwiazdy, realizatorzy i prowadzący poszczególne koncerty spotkali się na konferencji prasowej 61. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w siedzibie Telewizji… » więcej 2024-05-24, godz. 06:47 „Społeczność romska w Prudniku zwiększa się”. Mają tam lepiej niż w innych miastach Dzień Kultury i Tradycji Romskiej po raz 16. obchodzono w Prudniku. Podczas imprezy plenerowej w ogrodzie ośrodka kultury prezentowano folklor tej mniejszości… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »