Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-03-20, 19:25 Autor: Marzena Śmierciak

Trzecia przedwyborcza debata Radia Opole. Tu zmiana burmistrza jest pewna [ZDJĘCIA, FILM]

Przedwyborcza debata Radia Opole. W ogniu pytań kandydaci na burmistrza Strzelec Opolskich [fot. Jędrzej Łuczak]
Przedwyborcza debata Radia Opole. W ogniu pytań kandydaci na burmistrza Strzelec Opolskich [fot. Jędrzej Łuczak]
Przedwyborcza debata Radia Opole. W ogniu pytań kandydaci na burmistrza Strzelec Opolskich [fot. Jędrzej Łuczak]
Przedwyborcza debata Radia Opole. W ogniu pytań kandydaci na burmistrza Strzelec Opolskich [fot. Jędrzej Łuczak]
Strzelce Opolskie - to był kolejny przystanek na trasie przedwyborczych debat Radia Opole. Po raz pierwszy jednak w dyskusji nie zobaczyliśmy urzędującego burmistrza. Tadeusz Goc nie ubiega się bowiem o reelekcję. Jego miejsce chce zająć trzech kandydatów - Henryk Rudner z KWW Śląscy Samorządowcy, Waldemar Piontek z KWW Ziemia Strzelecka i Jan Wróblewski z KWW Koalicja Obywatelska.
I to oni uczestniczyli dzisiejszej debacie organizowanej przez Radio Opole w Strzeleckim Ośrodku Kultury.

Wśród pytań, jakie zadał prowadzący spotkanie dziennikarz Radia Opole Daniel Klimczak, była nierozwiązana sprawa przyszłości szkoły w Rozmierce. Kandydaci na burmistrza odnieśli się także do kwestii budowy obwodnicy Strzelec Opolskich, na którą gmina czeka 20 lat. Padło też pytanie o ofertę dla strzeleckich terenów wiejskich.

Po serii pytań od prowadzącego kandydaci na burmistrza wzajemnie zadawali sobie pytania, mieli też czas na swobodną wypowiedź. Pytania do startujących w wyborach samorządowych mogli zadawać także mieszkańcy powiatu.

W czwartek (21.03) Radio Opole będzie w Krapkowicach, a dokładniej w Krapkowickim Domu Kultury. O fotel burmistrza walczą tam Andrzej Kasiura z KWW dla Krapkowic, Denis Opioła z KWW Denisa Opoły i Maciej Sonik z KWW Macieja Sonika.

Radio Opole odwiedzi wszystkie miasta powiatowe w regionie, by sprawdzić, co kandydaci na burmistrzów i prezydentów mają do zaoferowania swoim mieszkańcom. Spotkania są otwarte dla publiczności.

Dodajmy, że przedwyborcze debaty Radia Opole transmitujemy w Radiu Opole, a także za pośrednictwem strony internetowej www.radio.opole.pl, na radiowym kanale w serwisie YouTube oraz na facebooku Radia Opole.
Przedwyborcza debata Radia Opole w Strzelcach Opolskich. Tu zmiana burmistrza jest pewna

Wiadomości z regionu

2024-05-21, godz. 20:00 Będzie bezpieczniej. Gmina Lewin Brzeski buduje ścieżki pieszo-rowerowe Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej ze Strzelnik do Łosiowa. Ma być gotowa jeszcze w tym roku. » więcej 2024-05-21, godz. 19:30 Prudnik: coraz mniej osób korzysta z funduszu alimentacyjnego W gminie Prudnik zmniejsza się liczba osób kwalifikujących się do korzystania z funduszu alimentacyjnego. Maksymalna wysokość tego świadczenia nie zmieniła… » więcej 2024-05-21, godz. 18:49 Dachowanie na Oświęcimskiej w Opolu. Jedna osoba jest ranna Są utrudnienia na ulicy Oświęcimskiej w Opolu. Zderzyły się tam dwie osobówki. » więcej 2024-05-21, godz. 18:00 Na Opolszczyźnie powstanie park narodowy? Chce tego Róża Thun Przedstawiciele Polski 2050 chcą utworzenia Parku Narodowego Puszczy Śląskiej na terenie Stobrawskiego Parku Krajobrazowego. Jak mówiła dziś (21.05) podczas… » więcej 2024-05-21, godz. 18:00 Kolumna Maryjna w Głogówku odzyska dawny blask. Gmina pozyskała dofinansowanie Kolumna Maryjna w Głogówku odzyska dawny blask. Na prace konserwatorskie gmina otrzymała 80 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. » więcej 2024-05-21, godz. 17:30 Jazdę quadem zakończyli na murze. Byli nietrzeźwi Do tego zdarzenia doszło na polnej drodze w powiecie strzeleckim. Tamtejsza policja została powiadomiona o wypadku dwóch mężczyzn, którzy jechali quadem. » więcej 2024-05-21, godz. 17:30 Przyszli żołnierze uczcili Dzień Kadeta. Uroczystości przed pomnikiem na Górze św. Anny Przed Pomnikiem Czynu Powstańczego na Górze Świętej Anny odbyły się centralne obchody Dnia Kadeta. Uczniowie klas wojskowych z całego kraju oddali hołd… » więcej 2024-05-21, godz. 17:00 Co dalej z niedokończoną budową w centrum Kluczborka? Magistrat wystąpił na drogę sądową Na drogę sądową wystąpiła gmina Kluczbork przeciwko właścicielom niedokończonego od wielu lat budynku przy ulicy Ściegiennego w centrum miasta. » więcej 2024-05-21, godz. 16:00 Opolscy policjanci na hybrydowym kursie podoficerskim. To szansa na awans Pilotażowy kurs podoficerski rozpoczęło w Opolu 24 policjantów. Organizatorem jest Szkoła Policji w Katowicach, ale swój udział w tej inicjatywie ma Komenda… » więcej 2024-05-21, godz. 15:15 Ponad 400 pracowników walcowni w Zawadzkiem może stracić pracę. "Nikt tego się nie spodziewał" Ponad 400 pracowników Walcowni Rur Andrzej w Zawadzkiem może stracić pracę. Zarząd spółki Alchemia S.A. podjął decyzję w sprawie rozpoczęcia procesu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »