Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-03-26, 19:15 Autor: Marzena Śmierciak

Kandydaci na burmistrza Kluczborka w ogniu pytań w przedwyborczej debacie Radia Opole [ZDJĘCIA, FILM]

Kandydaci na burmistrza Kluczborka w ogniu pytań w Przedwyborczej Debacie Radia Opole [fot Jarosław Madzia]
Kandydaci na burmistrza Kluczborka w ogniu pytań w Przedwyborczej Debacie Radia Opole [fot Jarosław Madzia]
I tym razem nie brakowało emocji. Kluczbork - to kolejne miasto na mapie regionu, gdzie zorganizowaliśmy przedwyborczą debatę Radia Opole. Uczestniczyli w niej obecny burmistrz Jarosław Kielar z KWW Ziemia Kluczborska oraz wicewojewoda opolski Piotr Pośpiech z KWW Stąd Jesteśmy.
Widownia kina Bajka, gdzie odbyło się spotkanie, była wypełniona do ostatniego miejsca. Debatę poprowadził redaktor Ireneusz Prochera. A pytania, jakie padły dotyczyły m.in. sytuacji demograficznej Kluczborka, który jest najszybciej wyludniającym się miastem powiatowym w regionie. Kandydaci odnieśli się także do kwestii organizacji komunikacji gminnej, jak i spraw gospodarczych - jak godzić interesy inwestorów i mieszkańców na przykładzie spalarni, która ostatecznie, po protestach, nie powstanie.

Po serii pytań od prowadzącego kandydaci na burmistrza wzajemnie mogli zadać sobie pytania, mieli też czas na swobodną wypowiedź. Były też pytania do startujących w wyborach samorządowych od publiczności.

Jutro (27.03) Przedwyborcza Debata Radia Opole odbędzie się w Prudniku, a dokładniej w Prudnickim Ośrodku Kultury. W wyborach na burmistrza startują tam: Leszek Czereba z KWW Platforma PL2050 Ludowcy Lewica P.Prudnik, Katarzyna Czochara z KW Prawo i Sprawiedliwość, Stanisław Mięczakowski z KWW Tak!Dla Ziemi Prudnickiej, Grzegorz Zawiślak z KWW Grzegorza Zawiślaka - PS.

Potem nastąpi świąteczna przerwa. Po niej odwiedzimy Namysłów i Kędzierzyn-Koźle. W Opolu odbędą się dwie debaty: jedna będzie poświęcona wyborom prezydenta, druga wyborom do sejmiku województwa opolskiego.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia, ewentualna druga tura wyborów dwa tygodnie później.

Dodajmy, że przedwyborcze debaty Radia Opole transmitujemy w Radiu Opole, a także za pośrednictwem strony internetowej www.radio.opole.pl, na radiowym kanale w serwisie YouTube oraz na facebooku Radia Opole. Zaczynamy po 18:00, po wiadomościach Radia Opole.
Kandydaci na burmistrza Kluczborka w ogniu pytań w Przedwyborczej Debacie Radia Opole

Wiadomości z regionu

2024-04-23, godz. 20:00 Powstaje filmowy komediodramat o życiu w czasach PRL-u. "Problem alkoholowy był wtedy dość spory" W Prudniku trwają zdjęcia do filmu 'Kiedyś to było'. Komediodramat kręcony będzie głównie w pobliskiej Rudziczce i opowiada o czasach PRL-u. Kanwą są… » więcej 2024-04-23, godz. 18:45 Zmiana warty w Praszce. Burmistrz Tkaczyński ustępuje Włodzimierzowi Stochniałkowi Po niemal 18 latach zmienia się włodarz gminy Praszka. W niedzielnej drugiej turze wyborów samorządowych Włodzimierz Stochniałek (Trzecia Droga) wygrał… » więcej 2024-04-23, godz. 17:15 Są szanse na dużą przebudowę ulicy Łąkowej w Opolu. Trzeba będzie wystąpić o ZRID [INTERWENCJA] Są plany przebudowy ulicy Łąkowej na Nadodrzu w Opolu. Powracamy do tematu poruszanego w dzisiejszym (23.04) magazynie interwencyjnym. » więcej 2024-04-23, godz. 17:00 Kolejne utrudnienia na DK45. Będzie kilka zmian w organizacji ruchu Kolejne zmiany czekają kierowców na remontowanym odcinku DK45 pomiędzy Rogowem Opolskim a Krapkowicami. » więcej 2024-04-23, godz. 16:15 Sadzonki za makulaturę oferuje ReUżytkownia w Opolu z okazji Światowego Dnia Ziemi 10 kilogramów makulatury za sadzonkę ziół, kwiatów lub materiałową torbę. To dzisiejsza propozycja ReUżytkowni w Opolu z okazji Światowego Dnia Ziem… » więcej 2024-04-23, godz. 16:15 Praktyki prudnickich uczniów we Włoszech i Hiszpanii. Zwiększają swoje kompetencje i poznają system pracy w UE We włoskim Reggio Emilia kwalifikacje podnoszą uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku. Kolejna grupa młodzieży odbędzie praktyki zawodowe na Wyspach… » więcej 2024-04-23, godz. 16:00 Gwizdek "bohaterem" porodu cesarskiego. "Pacjentka bierze czynny udział w urodzeniu się dziecka" Trzeba nauczyć się gwizdać i oddychać z przepony. To część wymogów, które musi spełnić przyszła mama, aby móc urodzić dziecko poprzez poród francuski… » więcej 2024-04-23, godz. 14:39 31 głosów zdecydowało o wygranej Andrzeja Wesołowskiego w Tułowicach 31 głosów zadecydowało o tym, że Andrzej Wesołowski będzie pełnił funkcję burmistrza Tułowic przez kolejnych 5 lat. W wyborczej „dogrywce” zmierzył… » więcej 2024-04-23, godz. 14:15 Zakasają rękawy i będą sprzątać rzeki. Rusza międzynarodowa akcja "Czysta Odra" Opony, butelki, niedopałki papierosów, a nawet elementy sprzętu domowego czy wanny. To wszystko można znaleźć w Odrze, dlatego trzeba ją sprzątać. Niebawem… » więcej 2024-04-23, godz. 12:15 Nielegalne składowisko odpadów w Krapkowicach. Policja zatrzymała dwie osoby 45-letni mężczyzna i jego o 9 lat starszy kolega zostali zatrzymani przez opolskich policjantów w związku z kolejnym wątkiem śledztwa w sprawie 'mafii … » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »