Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-03-18, 21:36 Autor: Agnieszka Stefaniak

Na początek Nysa! Ruszyły debaty przedwyborcze w Radiu Opole [ZDJĘCIA, FILM]

Na początek Nysa! Ruszyły debaty przedwyborcze w Radiu Opole
Jakie mają pomysły na odkorkowanie miasta, a jakie na walkę z depopulacją? Pięcioro kandydatów na stanowisko burmistrza Nysy stanęło w szranki w pierwszej przedwyborczej debacie Radia Opole.
Do debaty zasiedli: Piotr Fitowski, reprezentujący KWW Trzecia Droga PLS-PL2050 Szymona Hołowni, urzędujący burmistrz Kordian Kolbiarz, który walczy o reelekcję z własnego komitetu, Arkadiusz Kuglarz z KWW Koalicji Obywatelskiej, Celina Lichnowska, która w wyborach samorządowych również startuje ze swojego komitetu oraz Andrzej Stadnik z KWW Tradycja Rozwój i Nowoczesność.

Uczestnicy debaty odpowiadali również na pytania dotyczące płaszczyzn do zagospodarowania w gminie z wykorzystaniem pieniędzy z KPO czy przy unijnym wsparciu. Po części odpowiedzi na pytania prowadzącego, zadawali pytania sobie nawzajem. Dopełnieniem była część pytań od publiczności, która licznie zgromadziła się w sali Nyskiego Domu Kultury.

Debatę poprowadził Daniel Klimczak.

We wtorek (19.03) Radio Opole zagości w Głubczycach. Zaproszenie do udziału w przedwyborczej debacie przyjęli wszyscy kandydaci do fotela burmistrza. To walczący o reelekcję Adam Krupa, startujący z KWW OKOG oraz Elżbieta Słodkowska z KWW Elżbieta Słodkowska Aktywny Samorząd i Justyna Zielińska z KW Prawo i Sprawiedliwość. Wtorkowa (19.03) przedwyborcza debata Radia Opole startuje o 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głubczycach.

Przypomnijmy, w ostatnich tygodniach kampanii wyborczej dziennikarze Radia Opole odwiedzą wszystkie miasta powiatowe w regionie, by sprawdzić, co kandydaci na burmistrzów mają do zaoferowania mieszkańcom. Spotkania będą otwarte dla publiczności, dzięki czemu oprócz prowadzących, pytania będą mogli zadawać także sami mieszkańcy.

Dodajmy, że przedwyborcze debaty Radia Opole transmitujemy w Radiu Opole a także za pośrednictwem strony internetowej www.radio.opole.pl oraz na radiowym kanale w serwisie YouTube.
Debata przedwyborcza Radia Opole w Nysie 18.03 [fot. Jarosław Madzia]
Debata przedwyborcza Radia Opole w Nysie 18.03 [fot. Jarosław Madzia]
Debata przedwyborcza Radia Opole w Nysie 18.03 [fot. Jarosław Madzia]
Debata przedwyborcza Radia Opole w Nysie 18.03 [fot. Jarosław Madzia]

Wiadomości z regionu

2024-06-17, godz. 16:25 "Ten pies gnił za życia". Wolontariusze TOZ interweniowali w Opolu 90-letni mężczyzna wykopał dół w ogródku i czekał aż jego schorowany pies sam skona. Czworonóg miał gnić żywcem. Wszystko działo się w Opolu. O takim… » więcej 2024-06-17, godz. 15:45 Wypadek na krajowej 45, koło Zimnic Wielkich. Droga zablokowana [AKTUALIZACJA] Do groźnego wypadku doszło na DK 45 na wysokości Zimnic Wielkich. Zderzyły się tam 3 samochody. » więcej 2024-06-17, godz. 15:35 Nowy DPS w Opolu oficjalnie otwarty Funkcjonalny i w pełni dostosowany do potrzeb osób starszych. Tak prezentuje się nowy Dom Pomocy Społecznej przy ul. Chmielowickiej w Opolu. Blisko setka podopiecznych… » więcej 2024-06-17, godz. 14:51 "Zmiany w szkolnictwie muszą nastąpić". Minister nauki w Opolu [ZDJĘCIA] Rozmowy na temat projektu nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym, kwestia finansowania badań naukowych i wynagrodzeń pracowników - to główne tematy, jakie… » więcej 2024-06-17, godz. 13:06 Stop "drifterom" w mieście. Akcja w Nysie Miejskich drifterów wzięli pod lupę nysy policjanci. W sobotni wieczór przeprowadzili zmasowaną akcję kontroli aut. Skupili się na tych, które w znaczący… » więcej 2024-06-17, godz. 12:45 Kierowca-recydywista poszedł na rekord. Na razie nie pojeździ Mandat na 5 tysięcy złotych dostał kierowca, który znacząco przekroczył dozwoloną prędkość w miejscowości Rzepcze, w gminie Głogówek. Mężczyzna… » więcej 2024-06-17, godz. 11:28 Nyscy ratownicy przygotowani do wakacyjnych zajęć. Na wyposażeniu między innymi podwodny dron Ratownicy z nyskiego WOPR działający na tamtejszym akwenie gotowi do sezonu. Już od początku czerwca pełnią 24-godzinne dyżury na stanicy. Uzupełniają… » więcej 2024-06-17, godz. 11:15 Daria Pawlak zastąpi tymczasowo Floriana Cieciora na stanowisku wójta Chrząstowic W gminie Chrząstowice nastąpiła czasowa zmiana na stanowisku wójta. W wyborach samorządowych 7 kwietnia zwyciężył tam Florian Ciecior, jednak 27 kwietnia… » więcej 2024-06-17, godz. 09:30 Minister nauki i szkolnictwa wyższego wizytuje opolskie uczelnie. Będzie namawiał do łączenia uczelni - Chcemy odwiedzić wszystkie 16 województw. Rozmawiamy z rektorami uczelni państwowych i prywatnych. Celem tych wizyt jest przekazanie planów ministerstwa… » więcej 2024-06-16, godz. 20:00 Stypendium za pracę w szpitalu w Kluczborku. Ruszył nabór wniosków Studenci kierunków medycznych czwarty raz mogą wnioskować o stypendium w programie gminy Kluczbork. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »