Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-11-20, 19:23 Autor: Katarzyna Plewnia

Wybuch butli z gazem w Tłustomostach koło Kietrza. Jedna osoba została ranna

Wybuch butli z gazem fot. OSP Tłustomosty
Wybuch butli z gazem fot. OSP Tłustomosty
Wybuch butli z gazem fot. OSP Tłustomosty
Wybuch butli z gazem fot. OSP Tłustomosty
Wybuch butli z gazem fot. OSP Tłustomosty
Wybuch butli z gazem fot. OSP Tłustomosty
Do wybuchu butli z gazem doszło w budynku wielorodzinnym. Na miejscu działa 8 zastępów straży pożarnej.
Jak informuje asp. sztab. Dariusz Grudzień z KW PSP w Opolu, do wybuchu butli z gazem doszło w budynku wielorodzinnym, zamieszkiwanym przez 4 rodziny. W wyniku tego zdarzenia poszkodowana została 1 osoba, trafiła pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że budynek nie został uszkodzony, potłuczone zostały tylko szyby. - W wyniku wybuchu miał miejsce pożar, który szybko został zlokalizowany i ugaszony - dodaje asp. sztab. Grudzień.

AKTUALIZACJA g. 20:00

Do wybuchu doszło w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego, zamieszkiwanego w sumie przez 14 osób. Poszkodowany został mężczyzna - jego stan określany jest jako ciężki. Z kolei jedna z kobiet zasłabła w wyniku tego zdarzenia - na razie nie wiadomo, czy będzie konieczna jej hospitalizacja. Na miejscu są już przedstawiciele nadzoru budowlanego. Poinformowano też o zdarzeniu gminny zespół zarządzania kryzysowego - przekazała mł. kpt. Elżbieta Zalewska z KW PSP w Opolu.

Na miejscu pracuje nadal 6 zastępów straży pożarnej.

AKTUALIZACJA 21.11 godz.6:00

Policja ustala okoliczności wybuchu butli z gazem. Na miejscu ich działania zabezpiecza jeden zastęp straży pożarnej.

Działania policji i straży pożarnej na miejscu zdarzenia są zakończone.
asp. sztab. Dariusz Grudzień, KW PSP w Opolu

Wiadomości z regionu

2023-12-05, godz. 19:30 "Wolontariat uzależnia". Opole nagrodziło tych, którzy pomagają bezinteresownie Działają, pomagają, wspierają, a dziś (05.12) w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza zostali nagrodzeni. W Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu zorganizowana… » więcej 2023-12-05, godz. 18:30 "Działają i przynosi im to radość". Gala wolontariatu w opolskim ekonomiku Pomagają innym, organizują akcje charytatywne. Wolontariusze, bo o nich mowa, dziś (5.12) obchodzą swoje święto. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Zespole… » więcej 2023-12-05, godz. 18:00 Karpiowe żniwa zakończone. Ryby gotowe do sprzedaży Około 200 ton ryb zostało odłowionych podczas 'karpiowych żniw' w Gospodarstwie Rybackim w Niemodlinie. » więcej 2023-12-05, godz. 18:00 Sezon na choinki otwarty. "Coraz mniej kradzieży drzewek w lasach" Cięte, w doniczkach, a może sztuczne - to coroczny dylemat wybierających choinki na święta. » więcej 2023-12-05, godz. 17:30 Sportowe zmagania osób z niepełnosprawnościami. Mikołajkowe Igrzyska „Bez barier” w Dobrzeniu Wielkim. Występy artystyczne, konkurencje sportowe oraz spotkanie z mikołajem. Takie atrakcje czekały na uczestników Mikołajkowych Igrzysk 'Bez barier'. W hali Zespołu… » więcej 2023-12-05, godz. 17:00 Uczniowie i mieszkańcy będą korzystać z nowej strzelnicy wirtualnej w Dobrodzieniu Kilka funkcji ma pełnić nowo otwarta strzelnica wirtualna w Publicznej Szkole Podstawowej w Dobrodzieniu. » więcej 2023-12-05, godz. 16:30 Posadzono ponad 800 drzew na urodziny Gogolina. A to jeszcze nie koniec akcji Blisko 860 drzew posadzono w tym roku w Gogolinie. To w ramach akcji, którą przygotowano z okazji jubileuszu 800-lecia miasta. Gmina do udziału w niej zaprosiła… » więcej 2023-12-05, godz. 15:00 "Trzeba zważyć korzyści i straty". Dyrektor Polregio w Radiu Opole o kursach Nysa - Wrocław z przesiadką w Brzegu - Wchodzące w życie od niedzieli (10.12) zmiany na linii kolejowej Nysa - Wrocław, zmieniające jeden kurs na przejazd dwuetapowy, z przesiadką w Brzegu, to… » więcej 2023-12-05, godz. 14:06 Gmina odstąpiła od zamiaru budowy hali sportowej w Rozmierce. Rodzice są oburzeni Gmina Strzelce Opolskie odstąpiła od zamiaru budowy hali sportowej przy szkole w Rozmierce w ramach rządowego programu „Olimpia”. Powodów jest kilka, m.in… » więcej 2023-12-05, godz. 14:00 Strażacy interweniują przy soplach i śniegu. "Działamy tam, gdzie chodzi o bezpieczeństwo ludzi" - Reagujemy tam, gdzie istnieje zagrożenie dla ludzi - przypomina kpt. Łukasz Nowak, rzecznik opolskich strażaków pytany o akcje strącania sopli i śnieżnych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »