Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-05-09, 20:30 Autor: Jakub Biel

"Ten wieczór będzie wyjątkowy". Próby do koncertu "Wolność jest w nas" [ZDJĘCIA]

Sonia Hornatkiewicz, próby do koncertu "Wolność jest w nas" [fot. Adam Dubiński]
Sonia Hornatkiewicz, próby do koncertu "Wolność jest w nas" [fot. Adam Dubiński]
Rozpoczęły się próby do koncertu „Wolność jest w nas” z okazji 20-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej. Wielkie muzyczne wydarzenie odbędzie się w piątkowy wieczór (10.05) w opolskim amfiteatrze. W koncercie oprócz gwiazd polskiej estrady i gwiazdy wieczoru – zespołu Varius Manx, wystąpią także młodzi artyści, laureaci Marszałkowskich Talentów.
- Chcemy dopracować wydarzenie w najdrobniejszych detalach – podkreśla Magdalena MEG Krzemień, która wspólnie z innymi, młodymi artystami zaprezentuje się podczas koncertu „Wolność jest w nas”.

- Emocje jak co roku sięgają zenitu, ponieważ jest to bardzo ważne wydarzenie na mapie Opola. Naprawdę bardzo się cieszę, że mogę wziąć w tym udział. Zaśpiewać wśród tak wyjątkowej plejady gwiazd. W tym roku zaśpiewamy ze stypendystami wspólnie. Mało będzie solówek, ale szykujemy naprawdę mocne utwory, które będą idealnie dopasowane do naszych wokali. To zróżnicowanie będzie dość mocno uwydatnione i myślę, że ten koncert będzie naprawdę wyjątkowy.

Wśród gwiazd tegorocznego koncertu znaleźli się Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Ania Karwan, Piotr Cugowski, Natalia Przybysz czy Baranovski.

Koncert "Wolność jest w nas” to propozycja marszałka województwa opolskiego Andrzeja Buły dla mieszkańców regionu. Tego typu koncerty stały się już małą tradycją i są organizowane przy okazji obchodów ważnych rocznic.

Start piątkowego wydarzenia o godzinie 20:00.
Magdalena MEG Krzemień

Wiadomości z regionu

2024-06-17, godz. 14:51 "Zmiany w szkolnictwie muszą nastąpić". Minister nauki w Opolu [ZDJĘCIA] Rozmowy na temat projektu nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym, kwestia finansowania badań naukowych i wynagrodzeń pracowników - to główne tematy, jakie… » więcej 2024-06-17, godz. 13:06 Stop "drifterom" w mieście. Akcja w Nysie Miejskich drifterów wzięli pod lupę nysy policjanci. W sobotni wieczór przeprowadzili zmasowaną akcję kontroli aut. Skupili się na tych, które w znaczący… » więcej 2024-06-17, godz. 12:45 Kierowca-recydywista poszedł na rekord. Na razie nie pojeździ Mandat na 5 tysięcy złotych dostał kierowca, który znacząco przekroczył dozwoloną prędkość w miejscowości Rzepcze, w gminie Głogówek. Mężczyzna… » więcej 2024-06-17, godz. 11:28 Nyscy ratownicy przygotowani do wakacyjnych zajęć. Na wyposażeniu między innymi podwodny dron Ratownicy z nyskiego WOPR działający na tamtejszym akwenie gotowi do sezonu. Już od początku czerwca pełnią 24-godzinne dyżury na stanicy. Uzupełniają… » więcej 2024-06-17, godz. 11:15 Daria Pawlak zastąpi tymczasowo Floriana Cieciora na stanowisku wójta Chrząstowic W gminie Chrząstowice nastąpiła czasowa zmiana na stanowisku wójta. W wyborach samorządowych 7 kwietnia zwyciężył tam Florian Ciecior, jednak 27 kwietnia… » więcej 2024-06-17, godz. 09:30 Minister nauki i szkolnictwa wyższego wizytuje opolskie uczelnie. Będzie namawiał do łączenia uczelni - Chcemy odwiedzić wszystkie 16 województw. Rozmawiamy z rektorami uczelni państwowych i prywatnych. Celem tych wizyt jest przekazanie planów ministerstwa… » więcej 2024-06-16, godz. 20:00 Stypendium za pracę w szpitalu w Kluczborku. Ruszył nabór wniosków Studenci kierunków medycznych czwarty raz mogą wnioskować o stypendium w programie gminy Kluczbork. » więcej 2024-06-16, godz. 17:16 "To był wymagający turniej". W Opolu tenisiści rywalizowali o puchar prezydenta Dwa dni, cztery ośrodki tenisowe i kilka kategorii - w Opolu zorganizowano weekendowy turniej o puchar prezydenta. » więcej 2024-06-16, godz. 16:00 Strefa kibica pełna nadziei. Tłumy oglądają mecz Polski z Holandią w STEGU Arenie [ZDJĘCIA] Tłumy opolan zawitały dziś (16.06) do strefy kibica usytuowanej w STEGU Arenie w Opolu. » więcej 2024-06-16, godz. 15:45 Efektowny mural Odry Opole przy Oleskiej. To inicjatywa kibiców klubu Legendy Odry Opole. takie jak m.in. Antoni Piechniczek, Józef Młynarczyk czy Wojciech Tyc zostały uhonorowane. Mural z ich podobiznami został odsłonięty… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »