Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-05-21, 13:49 Autor: Monika Matuszkiewicz

IV Charytatywny Bieg Śladami Zeflika. Mierzy się ze sobą blisko 300 zawodników [ZDJĘCIA]

IV Charytatywny Bieg Śladami Zeflika [fot. M.Matuszkiewicz]
IV Charytatywny Bieg Śladami Zeflika [fot. M.Matuszkiewicz]
IV Charytatywny Bieg Śladami Zeflika [fot. M.Matuszkiewicz]
IV Charytatywny Bieg Śladami Zeflika [fot. M.Matuszkiewicz]
IV Charytatywny Bieg Śladami Zeflika [fot. M.Matuszkiewicz]
IV Charytatywny Bieg Śladami Zeflika [fot. M.Matuszkiewicz]
Niezdrowice zamieniły się w arenę sportową. Blisko 300 zawodników wystartowało w IV Charytatywnym Biegu Śladami Zeflika. W tym roku rywalizacja odbywa się w dwóch kategoriach - w pierwszej mierzą się ze sobą biegacze, a w drugiej miłośnicy nordic walking. Jednak, to nie jedyna zmiana jaka się podczas tegorocznej edycji pojawiła. Inna jest również trasa biegu.
- Z racji tego, że przez cały weekend gmina Ujazd świętuje swoje 800-lecie istnienia, to postanowiliśmy, że koniec biegu będzie właśnie na tamtejszym rynku - mówi Artur Kijowski, wiceprezes Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Wsi Niezdrowice, organizator biegu.

- Trasa liczy 8 kilometrów. To jest nowe wyzwanie, którego jeszcze nigdy nie mieliśmy, bo zawsze start i meta były w jednym miejscu. Trasa przepiękna, bo lecimy naszymi lasami, wałem Kanału Gliwickiego, trochę asfaltem i na koniec duża górka w Ujeździe na rynek.

Biegaczom dziś nie tylko pogoda dopisywała, ale również humory przed startem. Nasza reporterka Monika Matuszkiewicz pytała ich czy są gotowi do zmierzenia się z 8-kilometrami trasy:

- Oczywiście, całe życie marzyłam o tym biegu i cieszę się, że mogłam się tu znaleźć. Super jest, fajna pogoda, organizatorzy, mega fajnie. - Damy radę jakoś. Dotrwamy, dobiegniemy. - Jako slow, to powolutku, ale do celu dojdziemy, także będzie dobrze. Czwarty rok z rzędu tu jesteśmy, także tradycja musi być, że będziemy na samym końcu. - Teoretycznie do biegu jestem przygotowany, a praktycznie, to się okaże na mecie, ale myślę, że będzie dobrze. - Jesteśmy z Nowej Wsi koło Strzelec Opolskich i idziemy z kijkami. Byłyśmy już w tamtym roku i oceniamy ten bieg bardzo fajnie. Super jest, pogoda piękna, szczytny cel, cieszymy się bardzo, że tutaj jesteśmy.

W tym roku podczas Biegu Śladami Zeflika pieniądze zbierane są na leczenie i rehabilitację 3,5-letniego Marcina Świtlińskiego, który urodził się jako wcześniak w 25. tygodniu ciąży i wymaga specjalnej opieki.

- Ma dziecięce porażenie mózgowe, wadę serca, padaczkę i szereg innych, różnych komplikacji. Nie siedzi, nie mówi, nie chodzi oraz wiele różnych problemów, wynikających z niepełnosprawności. Marcin jest dzieckiem, które zawsze będzie potrzebowało pomocy, więc wieloletnie leczenie, potrzeby są, kosztuje to coraz więcej, także cały czas te pieniądze są wykorzystywane, a my możemy planować i pokrywać koszty.

Co ważne, organizatorzy biegu od samego początku organizują zbiórki na rzecz potrzebujących. 4 lata temu taką osobą był Piotr Kozioł, który potrzebował wtedy pieniędzy na protezę nogi. Dziś wystartował razem z zawodnikami.

- Kontynuuję i teraz pomagam innym potrzebującym. Jak się dowiedziałem, że organizowany jest dla mnie bieg, to było bardzo miłe zaskoczenie. Kolega Artur Kijowski wyszedł z takim pomysłem, zorganizował kolegów z klasy, znajomych swoich, tutejszych mieszkańców i trudno to opisać słowami, ale bardzo byłem tym zaskoczony.

Dodajmy, że Radio Opole patronuje medialnie IV Charytatywnemu Biegowi Śladami Zeflika.
Artur Kijowski
Uczestnicy
Anna Świtlińska
Piotr Kozioł

Wiadomości z regionu

2023-06-08, godz. 14:23 Przez wsie, miasta i miasteczka przeszły procesje. W kościele katolickim obchodzone jest Boże Ciało Procesja do czterech ołtarzy, sypanie kwiatów i wspólna modlitwa. W kościele katolickim obchodzone jest Boże Ciało, czyli uroczystość liturgiczna ku czci… » więcej 2023-06-08, godz. 14:13 Rośnie bilans ofiar wczorajszego wypadku. 49-latka zmarła w szpitalu Lekarzom nie udało się uratować życia 49-latki, która odniosła obrażenia we wczorajszym wypadku na DK 40 między Pokrzywinicą a Twardawą. » więcej 2023-06-08, godz. 13:15 Duże koła i odpowiedni silnik. Druhowie z Gorzowa Śląskiego mają prawie nowy samochód Prawie nowy samochód typu pickup otrzymali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gorzowie Śląskim od magistratu. » więcej 2023-06-08, godz. 10:27 Działasz w Korpusie Solidarności? Zgłoś się na bezpłatny campus wolontariat Opolscy wolontariusze działający w ramach Korpusu Solidarności mogą wciąć udział w bezpłatnym obozie wakacyjnym. Przypomnijmy, to rządowy program wspierania… » więcej 2023-06-08, godz. 10:25 Mieszkańcy od rana układają kwietne dywany. "Boże Ciało to dla nas sama radość" [ZDJĘCIA] Uroczystość Bożego Ciała wyjątkowo jest obchodzona w Zalesiu Śląskim, Olszowej, Kluczu i Zimnej Wódce (powiat strzelecki). Mieszkańcy od lat pielęgnują… » więcej 2023-06-08, godz. 08:30 Śmieci w lasach to nadal problem. Leśnicy apelują i karzą Wywózka śmieci do lasów to nadal problem, alarmują leśnicy. Tylko w ciągu ostatnich kilku tygodni strażnicy namierzyli i ukarali 500-złotowymi mandatami… » więcej 2023-06-08, godz. 08:00 Za kierownicą na trzeźwo, przed wyjazdem zabezpieczmy mieszkanie. Rady policji na długi weekend Na zachowanie ostrożności przed i podczas wyjazdów na długi weekend zwracają uwagę opolscy policjanci. Do niedzieli (11.06) funkcjonariusze będą mieć… » więcej 2023-06-07, godz. 21:00 Trwają przygotowania do Bożego Ciała. O świcie mieszkańcy ułożą tradycyjne kwietne dywany Mieszkańcy Zalesia Śląskiego, Olszowej, Zimnej Wódki i Klucza szykują się do Bożego Ciała. To właśnie te cztery wioski w powiecie strzeleckim słyną… » więcej 2023-06-07, godz. 19:30 Lista potrzeb jest długa. Ruszyła pomoc dla pogorzelców z Niwnicy W jednej chwili stracili cały dorobek życia, a 70 osób z dnia na dzień zostało bez pracy. Wracamy do tematu pogorzelców z Niwnicy i firmy meblarskiej, która… » więcej 2023-06-07, godz. 19:06 Bezpłatne leczenie bezpłodności na Opolszczyźnie. Ruszył program UMWO Rusza bezpłatny program leczenia bezpłodności w regionie 'Szansa na rodzicielstwo'. Przez dwa lata skorzystać z niego będzie mogło 260 par z Opolszczyzny… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »