Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-05-21, 13:49 Autor: Monika Matuszkiewicz

IV Charytatywny Bieg Śladami Zeflika. Mierzy się ze sobą blisko 300 zawodników [ZDJĘCIA]

IV Charytatywny Bieg Śladami Zeflika [fot. M.Matuszkiewicz]
IV Charytatywny Bieg Śladami Zeflika [fot. M.Matuszkiewicz]
IV Charytatywny Bieg Śladami Zeflika [fot. M.Matuszkiewicz]
IV Charytatywny Bieg Śladami Zeflika [fot. M.Matuszkiewicz]
IV Charytatywny Bieg Śladami Zeflika [fot. M.Matuszkiewicz]
IV Charytatywny Bieg Śladami Zeflika [fot. M.Matuszkiewicz]
Niezdrowice zamieniły się w arenę sportową. Blisko 300 zawodników wystartowało w IV Charytatywnym Biegu Śladami Zeflika. W tym roku rywalizacja odbywa się w dwóch kategoriach - w pierwszej mierzą się ze sobą biegacze, a w drugiej miłośnicy nordic walking. Jednak, to nie jedyna zmiana jaka się podczas tegorocznej edycji pojawiła. Inna jest również trasa biegu.
- Z racji tego, że przez cały weekend gmina Ujazd świętuje swoje 800-lecie istnienia, to postanowiliśmy, że koniec biegu będzie właśnie na tamtejszym rynku - mówi Artur Kijowski, wiceprezes Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Wsi Niezdrowice, organizator biegu.

- Trasa liczy 8 kilometrów. To jest nowe wyzwanie, którego jeszcze nigdy nie mieliśmy, bo zawsze start i meta były w jednym miejscu. Trasa przepiękna, bo lecimy naszymi lasami, wałem Kanału Gliwickiego, trochę asfaltem i na koniec duża górka w Ujeździe na rynek.

Biegaczom dziś nie tylko pogoda dopisywała, ale również humory przed startem. Nasza reporterka Monika Matuszkiewicz pytała ich czy są gotowi do zmierzenia się z 8-kilometrami trasy:

- Oczywiście, całe życie marzyłam o tym biegu i cieszę się, że mogłam się tu znaleźć. Super jest, fajna pogoda, organizatorzy, mega fajnie. - Damy radę jakoś. Dotrwamy, dobiegniemy. - Jako slow, to powolutku, ale do celu dojdziemy, także będzie dobrze. Czwarty rok z rzędu tu jesteśmy, także tradycja musi być, że będziemy na samym końcu. - Teoretycznie do biegu jestem przygotowany, a praktycznie, to się okaże na mecie, ale myślę, że będzie dobrze. - Jesteśmy z Nowej Wsi koło Strzelec Opolskich i idziemy z kijkami. Byłyśmy już w tamtym roku i oceniamy ten bieg bardzo fajnie. Super jest, pogoda piękna, szczytny cel, cieszymy się bardzo, że tutaj jesteśmy.

W tym roku podczas Biegu Śladami Zeflika pieniądze zbierane są na leczenie i rehabilitację 3,5-letniego Marcina Świtlińskiego, który urodził się jako wcześniak w 25. tygodniu ciąży i wymaga specjalnej opieki.

- Ma dziecięce porażenie mózgowe, wadę serca, padaczkę i szereg innych, różnych komplikacji. Nie siedzi, nie mówi, nie chodzi oraz wiele różnych problemów, wynikających z niepełnosprawności. Marcin jest dzieckiem, które zawsze będzie potrzebowało pomocy, więc wieloletnie leczenie, potrzeby są, kosztuje to coraz więcej, także cały czas te pieniądze są wykorzystywane, a my możemy planować i pokrywać koszty.

Co ważne, organizatorzy biegu od samego początku organizują zbiórki na rzecz potrzebujących. 4 lata temu taką osobą był Piotr Kozioł, który potrzebował wtedy pieniędzy na protezę nogi. Dziś wystartował razem z zawodnikami.

- Kontynuuję i teraz pomagam innym potrzebującym. Jak się dowiedziałem, że organizowany jest dla mnie bieg, to było bardzo miłe zaskoczenie. Kolega Artur Kijowski wyszedł z takim pomysłem, zorganizował kolegów z klasy, znajomych swoich, tutejszych mieszkańców i trudno to opisać słowami, ale bardzo byłem tym zaskoczony.

Dodajmy, że Radio Opole patronuje medialnie IV Charytatywnemu Biegowi Śladami Zeflika.
Artur Kijowski
Uczestnicy
Anna Świtlińska
Piotr Kozioł

Wiadomości z regionu

2023-09-29, godz. 21:25 Wybory 2023. "Konfederacja to alternatywa dla złych rządów". Krzysztof Bosak i Sławomir Mentzen w Opolu Liderzy Konfederacji odwiedzili Opole. Krzysztof Bosak i Sławomir Mentzen spotkali się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu ze zwolennikami politycznej… » więcej 2023-09-29, godz. 20:00 Poznajmy naszych południowych sąsiadów. Ruszyły Dni Czeskie w Opolu Na opolskim rynku ruszyły I Dni Czeskie. Wśród atrakcji między innymi projekcie filmowe, quiz wiedzy o naszych sąsiadach, a także prezentacja miast i regionów… » więcej 2023-09-29, godz. 18:40 Komprachcice mają nową drogę. Zakończono przebudowę DW429 Ponad dwa miliony złotych kosztowała przebudową kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej nr 429 w gminie Komprachcice. Wyremontowano ponad 1,7-kilometrowy odcinek… » więcej 2023-09-29, godz. 17:44 Opolska KAS świętuje. "Dzięki ich pracy państwo może realizować ambitne programy" Około 1700 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych opolskich struktur Krajowej Administracji Skarbowej obchodzi swoje święto. To także czas podsumowania dotychczasowych… » więcej 2023-09-29, godz. 17:10 Golfiści zjadą do Kamienia Śląskiego. Turniej o puchar OIG i memoriał im. Jarosława Kozubskiego Przed nami turniej golfowy o Puchar Opolskiej Izby Gospodarczej. W sobotę (30.09) w Kamieniu Śląskim zmierzyć się ze sobą będą mogli zarówno amatorzy… » więcej 2023-09-29, godz. 17:00 Wybuchowe laboratorium zlikwidowane przez CBŚP. Na trop trafili policjanci z Opola [ZDJĘCIA, FILM] Laboratorium materiałów wybuchowych oraz magazyny broni palnej i amunicji zlikwidowali funkcjonariusze w Małopolsce. Znaleźli także milion zł w gotówce… » więcej 2023-09-29, godz. 17:00 Shakespeare na pasach. Uliczny teatr o bezpieczeństwie na drogach 'Hamlet' William’a Shakespeare’a na przejściu dla pieszych w mniej niż 15 sekund? W Opolu takie rzeczy są możliwe. Teatr Ekostudio i opolska policja przygotowali… » więcej 2023-09-29, godz. 16:58 NIK o nieprawidłowościach podczas pandemii koronawirusa. MZ: Priorytetem były działania ratujące życie Utworzenie szpitala tymczasowego w Opolu zostało przepłacone, a izolatoria w naszym regionie wykorzystano w sposób nienależyty. To jedne z głównych ustaleń… » więcej 2023-09-29, godz. 15:34 Prudnicki dworzec nagrodzony w konkursie "Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku" Nowy dworzec autobusowy w Prudniku nagrodzono w ogólnopolskim konkursie 'Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku'. W rywalizacji uczestniczyło 535 projektów. Do… » więcej 2023-09-29, godz. 15:15 EKOpracownia pomoże rozwinąć świadomość ekologiczną uczniom LO2 w Opolu Mikroskopy, menzurki czy interaktywne tablice - to tylko część wyposażenia nowej EKOpracowni Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Opolu. Szkoła przy współpracy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »