Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-01-16, 15:32 Autor: Agnieszka Stefaniak

"Choćbym miał to robić w nocy". Poseł Janusz Kowalski chce sprawdzić wszystkie miejskie spółki Opola

Konferencja posła Janusza Kowalskiego [fot. Agnieszka Stefaniak]
Konferencja posła Janusza Kowalskiego [fot. Agnieszka Stefaniak]
Konferencja posła Janusza Kowalskiego [fot. Agnieszka Stefaniak]
Konferencja posła Janusza Kowalskiego [fot. Agnieszka Stefaniak]
Konferencja posła Janusza Kowalskiego [fot. Agnieszka Stefaniak]
Konferencja posła Janusza Kowalskiego [fot. Agnieszka Stefaniak]
- Obalimy układ prezydenta Wiśniewskiego i wygramy wybory - zapowiada poseł Janusz Kowalski i rusza z kontrolami.
21 dodatkowych pytań skierował dziś (16.01) w ramach kontroli poselskiej do Zakładu Komunalnego w Opolu poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski. To zapowiedź całej serii działań kontrolnych, jakie Janusz Kowalski chce przeprowadzić we wszystkich spółkach miejskich. Poseł skupia się na redagowanym przez Zakład Komunalny "Czasie na Opole".

- Nie może być tak, że opolanie dostają podwyżki, opolanie czekają na mieszkania, a Arkadiusz Wiśniewski tworzy sobie jakąś PR-ową gazetkę w Zakładzie Komunalnym z pracownikami, którzy udają dziennikarzy - mówi Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski, dodając, że stawia sobie za cel wygranie wyborów i obalenie układu obecnego prezydenta.

- Odsuniemy go od władzy, tak jak 21 temu odsunęliśmy od władzy SLD - mówi Janusz Kowalski. - Każdą z tych spółek skontrolujemy, każdą z tych spółek rozliczymy, jak i rozliczamy WiK, tak jak rozliczamy TBS. Dziś najwyższy czas na rozliczenie Zakładu Komunalnego. Choćbym miał to robić w nocy, to rozliczę Zakład Komunalny.

Wiceprezes Zakładu Komunalnego w Opolu Katarzyna Oborska-Marciniak odpowiada, że poseł nie musi nic robić w nocy. Segregatory z dokumentami dot. przetargów, o które wnioskował 10 miesięcy temu, czekają, a poseł do dziś nie wykazał nimi zainteresowania. - Interesuje go za to, jak to jest, że spółka miejska wydaje miejską gazetę - dodaje.

- Równie dobrze może zadawać pytania, jak to jest, że spółka skarbu państwa Orlen za 200 milionów złotych wykupiła dzienniki regionalne i wydaje gazety, w tym również opolską: Nowa Trybuna Opolska - mówi Katarzyna Oborska- Marciniak.

- Czy równie skrupulatnie poseł sprawdzi finanse Nowej Trybuny Opolskiej? - pyta wiceprezes, informując jednocześnie, że Zakład Komunalny nie ma nic do ukrycia i przygotuje wszystkie niezbędne dokumenty.

Dodajmy, że na początek konferencji prasowej posła przyszedł prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. Wręczył parlamentarzyście "kolorową" - jak nazwał ją - płytę, co miało stanowić nawiązanie do styczniowej wypowiedzi posła ws. tegorocznego festiwalu w Opolu, który - po sprawie Sylwestra Marzeń miałby stać się - tu cytat - "otwartą manifestację tęczowych aktywistów". Prezydent zaapelował, by Janusz Kowalski nie atakował TVP za organizację festiwalu. Poseł odpowiedział, że przed nami ostatni festiwal polskiej piosenki, gdy pan Arkadiusz Wiśniewski będzie prezydentem. - Nie mam co do tego żadnych wątpliwości - dodał poseł Kowalski.

AKTUALIZACJA godz. 16:20

Swoje oświadczenie przesłał do nas rzecznik ratusza Adam Leszczyński. Rzecznik przekazuje: "Janusz Kowalski po długiej przerwie wrócił do Opola. Od razu zaczął atakować i pouczać wszystkich wokół oraz uciszać niezależne media. Zapowiada, również że będzie kontrolował miejskie spółki. Przypominam, że od 10 miesięcy poseł Kowalski nie jest w stanie przeczytać zawartości kilku segregatorów w Zakładzie Komunalnym. A chce czytać dokumenty innych miejskich spółek. W tym tempie poseł Kowalski skończy za kilka lat".

Rzecznik zaapelował do posła o kontrolę spółek skarbu państwa.
Janusz Kowalski 1
Janusz Kowalski 2
Katarzyna Oborska-Marciniak

Wiadomości z regionu

2023-03-26, godz. 19:15 Opony, lodówki, telewizory to częste śmieci sprzątane nad jeziorami Mimo regularnych akcji sprzątania wałów przy jeziorach turawskich, co roku opolscy wędkarze zbierają tam kilka ton śmieci. Jakub Roszuk ichtiolog i dyrektor… » więcej 2023-03-26, godz. 15:45 Dotlenieni RUN - zawody biegowe w strefie przemysłowej Skarbimierza i sadzenie drzew Strefa przemysłowa w Skarbimierzu już po raz drugi stała się areną zmagań sportowców. Jej ulicami przebiegli dziś (26.03) uczestnicy imprezy DotlenieniRUN… » więcej 2023-03-26, godz. 15:03 Coś dla siebie i dla innych, czyli mnóstwo ozdób oraz smakołyków w Betanii Pierwszy charytatywny kiermasz wielkanocny dla hospicjum Betania w Opolu za nami. » więcej 2023-03-26, godz. 13:29 Kolorowo i różnorodnie na jarmarku wielkanocnym w Tułowicach Zajączki, pisanki, baranki czy bazie można było kupić dzisiaj (26.03) przy Tułowickim Ośrodku Kultury na jarmarku wielkanocnym. Impreza była połączona… » więcej 2023-03-26, godz. 13:15 Opole: Co z byłymi kortami? Miasto zapowiada konsultacje, a rada dzielnicy chce, żeby zapłaciło za sprzątanie Nie ma jednoznacznej odpowiedzi ratusza co dalej z terenami po byłych kortach przy ul. Katowickiej w Opolu, za dawnym kinem Kraków. Adam Leszczyński, rzecznik… » więcej 2023-03-26, godz. 13:00 Collegium Nobilium Opoliense czeka na nowych liderów Do końca marca trwa rekrutacja do szkoły liderów Collegium Nobilium Opoliense. Została ona założona w 2012 roku w Opolu przez Stowarzyszenie Horyzonty, w… » więcej 2023-03-26, godz. 11:45 Rekordowy rok dla Banku Żywności w Opolu. Prawie 1400 ton żywności Blisko 1400 ton produktów spożywczych wydał Bank Żywności w Opolu osobom potrzebującym z całego województwa przez cały ubiegły rok. » więcej 2023-03-26, godz. 06:00 Będą rzuty granatem i grochówka! Znów będzie można poćwiczyć z wojskiem Ruszyły zapisy na kolejną edycję akcji 'Trenuj z wojskiem' u opolskich logistyków. To inicjatywa ogólnopolska w ramach której chętni mogą spędzić pełny… » więcej 2023-03-25, godz. 23:00 Najmłodsi poznali sekrety pszczół. Otwarcie sezonu w pasiece Miodowy ZAKątek Mimo kapryśnej pogody udało się dzisiaj (25.03) oficjalnie otworzyć sezon w pasiece Miodowy ZAKątek, która znajduje się przy oczyszczalni Piskorzowiec Grupy… » więcej 2023-03-25, godz. 20:00 Cała gmina wysprzątana. Tak Dąbrowa szykuje się do święta Przyjmij wyzwanie - wspólne sprzątanie. Mieszkańcy 13 miejscowości gminy Dąbrowa stanęli ramię w ramię i posprzątali okolice. Inicjatywa to wstęp do… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »