Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-11-20, 21:11 Autor: Joanna Matlak

Jarosław Kaczyński w Kędzierzynie-Koźlu: każdy głos jest na wagę złota, niezdecydowanych da się przekonać

Spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim w Kędzierzynie-Koźlu [fot. M. Boczek]
Spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim w Kędzierzynie-Koźlu [fot. M. Boczek]
Kędzierzyn-Koźle to kolejne po Nysie i Opolu miasto, które odwiedził w ostatnim czasie Jarosław Kaczyński. Prezes PiS mówił o inflacji, sposobach na jej powstrzymanie, wojnie na Ukrainie i bezpieczeństwie Polski, ale spotkanie w Kędzierzynie rozpoczął od kwestii praw mniejszości narodowych.
- Kiedy tworzyliśmy niepodległe państwo polskie, to zawsze byliśmy przekonani, że potrzebne jest uznanie praw mniejszości narodowych. Liczyliśmy na wzajemność – mówił Kaczyński. - Liczyliśmy na wzajemność z nowo zjednoczonymi Niemcami. Niestety, nastąpił zawód. Pierwszy dotyczy tego, że Niemcy otrzymali status mniejszości narodowej, a Polacy, którzy są tam liczni, tego prawa nie otrzymali - mówił.

Z sali padło pytanie m.in. o fiasko programu Mieszkanie Plus. – Muszę uderzyć się w piersi, to jedyna poważna zapowiedź, której nie wykonaliśmy – mówił Kaczyński.

- Mieszkanie Plus przyniosło tylko 40 tys. mieszkań licząc te, które są jeszcze w budowie. Opór deweloperów w przekazywaniu działek to była główna przeszkoda. Samorządy też miały opory i to zahamowało ten program. Musimy znaleźć nowy model tego programu, zrobimy to tylko musimy mieć władzę po raz trzeci – dodał.

Jarosław Kaczyński namawiał zgromadzonych, by przekonywali do Prawa i Sprawiedliwości. Każdy głos jest na wagę złota - podkreślał. - Tych niezdecydowanych jest bardzo dużo i to ludzie, którzy odeszli od nas pod wpływem propagandy, że wszystko jest źle, ale oni nie przeszli gdzie indziej. I ich da się przekonać. Choć to rzadsze, to niektórych z tamtej strony też da się przekonać - dodał.

- Druga strona z góry twierdzi, że jeśli wygramy, to wybory będą sfałszowane - dodaje prezes. - Musimy mieć w każdym lokalu obwodowej komisji wyborczej przynajmniej dwie osoby. Musimy mieć biura okręgowe, mówię o okręgach do wyborów sejmowych, czyli takie biuro kontroli wyborów, które będzie podbierać sygnały i przekazywać je do wojewódzkiej komisji wyborczej, jeśli będą jakieś nieprawidłowości - mówił prezes PiS.

- Bardzo się staraliśmy, by ta wizyta w Kędzierzynie Koźlu doszła do skutku - mówi Katarzyna Kukolka-Bogocz, szefowa PiS w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. - Pierwsza, wyczekiwana wizyta, więc historyczna chwila dzisiaj. Każdy na nią czekał, zabiegaliśmy o nią nie tyle przez miesiące, ale i lata, bo nasza struktura istnieje kilka lat i wciąż się rozwija.

- Potrzeba spotkania z liderem Prawa i Sprawiedliwości. Wszyscy chcą rozmawiać z prezesem Kaczyński, dlatego że on rozmawia w sposób absolutnie otwarty - dodaje poseł Violetta Porowska.

Prezes PiS na koniec spotkania otrzymał siatkarką koszulkę z numerem jeden.

Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński
Katarzyna Kukolka-Bogocz, Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2023-01-27, godz. 07:45 Zmarł dziennikarz Adam Barański. Przed laty był związany z Radiem Opole Zmarł Adam Barański, dziennikarz Radia Wrocław, przed laty pracował w Radiu Opole. Miał 44 lata. » więcej 2023-01-27, godz. 07:30 Opole: z budżetu miasta wykreślono pomysł budowy szkoły dla dzieci z autyzmem Ośrodka szkolno-wychowawczego dla dzieci ze spektrum autyzmu w Opolu nie będzie. Przynajmniej nie w tym roku. Podczas czwartkowej (26.01) sesji zabezpieczona… » więcej 2023-01-27, godz. 07:26 CBŚP zlikwidowało laboratorium narkotyków syntetycznych. Ukryte było w gminie Turawa Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji pod nadzorem śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej zlikwidowali duże laboratorium narkotyków syntetycznych… » więcej 2023-01-27, godz. 06:40 Każdy może przygotować "Paczkę dla Ukrainy". Akcję koordynuje Caritas Caritas Diecezji Opolskiej przekazała do Ukrainy już ponad 5400 paczek o łącznej wadze 82 ton przygotowanych przez parafie, instytucje i firmy. Opolska Caritas… » więcej 2023-01-26, godz. 21:30 Wjechał w płot i słup energetyczny w Rzędowie. Jechał na "podwójnym gazie" W Rzędowie, w pow. opolskim, samochód osobowy wjechał wieczorem w płot i słup energetyczny. Autem podróżowała jedna osoba - mężczyzna. Kierowca nie odniósł… » więcej 2023-01-26, godz. 21:00 Kradli i oszukiwali w powiecie strzeleckim. Teraz grozi im do 12 lat więzienia Siedem zarzutów przedstawiono dwóm mieszkańcom gminy Kolonowskie, którzy kradli na terenie powiatu strzeleckiego. Łupem 34 i 37- latka padały rowery, a także… » więcej 2023-01-26, godz. 20:30 "Komunikacja powinna być jak najtańsza". Radni Opola zabierają głos w sprawie cen biletów MZK Nie tylko mieszkańcy, ale również niektórzy radni krytykują drogie ceny biletów MZK w Opolu. Zdaniem opozycji są one za wysokie i nie skłaniają opolan… » więcej 2023-01-26, godz. 20:30 Rzecznik Praw Dziecka interweniuje w sprawie 5-letniej Dominiki. Złożył zażalenie na postanowienie prudnickiego s… Rzecznik Praw Dziecka w całości zaskarżył postanowienie Sądu Rejonowego w Prudniku. Zażalenie to dotyczy sprawy pięcioletniej Dominiki, która od urodzenia… » więcej 2023-01-26, godz. 19:30 Głogówek: gmina dopłaca do nauki języka mniejszości narodowej Naukę języka niemieckiego w szkołach wspiera gmina Głogówek. Na ten cel pieniądze zabezpieczono również w tegorocznym budżecie. Gminę tę zamieszkują… » więcej 2023-01-26, godz. 18:49 1300 hektarów do podziału w powiecie nyskim. Spotkanie KOWR z rolnikami Przedstawiciele Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa rozmawiali z rolnikami w sprawie rozdysponowania 1300 hektarów gruntów przeznaczonych do dzierżawy w powiecie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »