Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-26, 18:45 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Violetta Porowska o wizycie Jarosława Kaczyńskiego na Opolszczyźnie: "To były kompleksowe wystąpienia"

Violetta Porowska [fot. Wanda Kownacka]
Violetta Porowska [fot. Wanda Kownacka]
Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Opola [fot. Maciej Marciński]
Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Opola [fot. Maciej Marciński]
- To były kompleksowe wystąpienia, mówiące o tym, że Polska swoją siłę pokazała na arenie międzynarodowej. Ta siła się nie podoba, a my jednak musimy walczyć o poziom bycia na terenie Europy - powiedziała poseł PiS Violetta Porowska, która była gościem Otwartego Mikrofonu Radia Opole. Szefowa okręgu PiS nr 53 podsumowała niedzielną wizytę Jarosława Kaczyńskiego w regionie.
- Również musimy walczyć z opozycją wewnętrzną, która jak pan prezes myślę bardzo celnie powiedział zarówno w Nysie i w Opolu, że Prawo i Sprawiedliwość to jest partia Polska, a opozycja to jest partia niemiecka. I ja myślę, że ta linia demarkacyjna, która została wyznaczona przez pana prezesa to jest po prostu strzał w dziesiątkę, to jest celne opisanie obecnej sytuacji.

- Kanclerz Niemiec mówi, że ma być wielka Unia Europejska pod hegemonią Niemiec. My tylko odnosimy się do słów, które politycy niemieccy wypowiadają - dodaje poseł Violetta Porowska. - To jest chyba oczywiste, że im Polska silniejsza, a przecież nie takie były zamysły, tym jest trudniejszym, większym orzechem do zgryzienia dla tej wizji niemieckiej. Czyli jest Europa sobie stara zachodnia i te państwa Europy środkowo-wschodniej. Państwa bałtyckie mają być wyłącznie postkolonialnymi państwami.

Zdaniem Violetty Porowskiej, rząd Prawa i Sprawiedliwości nawet w tak trudnym czasie, bo najpierw pandemia, później wojna na Ukrainie i kryzys energetyczny, potrafi dbać o społeczeństwo i nadal utrzymuje programy społeczne. - Tupanie w Unii Europejskiej przez posłów opozycji, by nie dawać Polsce pieniędzy to działanie na szkodę naszego kraju - dodaje.
Violetta Porowska cz.1
Violetta Porowska cz.2

Wiadomości z regionu

2022-11-30, godz. 22:04 Mundial w Katarze. Polska przegrała z Argentyną, ale mamy awans [KOMENTARZE] Piłkarska reprezentacja Polski awansowała do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. W rozegranym na Stadionie 974 w Dosze meczu 3. kolejki grupy C drużyna… » więcej 2022-11-30, godz. 21:00 Zdążyć przed zimą. Wielki front robót na drogach wojewódzkich W połowie grudnia zakończy się remont nawierzchni na DW 385 w Krasnej Górze, podobnie będzie na DW 401 między Młodoszowicami a Grodkowem. Zakończy się… » więcej 2022-11-30, godz. 19:30 Opolska młodzież radzi, jak oszczędzać prąd i gaz. Ruszyła kampania "Oszczędzaj jak Młodzi" Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego wspólnie z Technikum Elektrycznym w Opolu opracowało kilka rad, jak skutecznie oszczędzać prąd, wodę… » więcej 2022-11-30, godz. 18:30 "Wezwań do zdarzeń jest coraz więcej". Opolska baza LPR ma już 6 lat Średnio startuje od 4 do 5 razy dziennie, a w ciągu ostatniego roku wykonał blisko 550 lotów. Mowa o Ratowniku23, czyli śmigłowcu, który od 6 lat służy… » więcej 2022-11-30, godz. 18:00 W Kolonowskiem będzie bezpieczniej. Mobilne zapory dla OSP Fosowskie Strażacy z OSP Fosowskie w gminie Kolonowskie jednym z laureatów IV edycji programu „WzMOCnij swoje otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne… » więcej 2022-11-30, godz. 17:00 Przebudowa Krapkowickiej w Opolu. Oferty można składać do 5 grudnia Przedłużono termin składania ofert na przebudowę ulicy Krapkowickiej w Opolu. Dziś (30.11) w opolskim magistracie miało nastąpić otwarcie ofert na to zadanie… » więcej 2022-11-30, godz. 16:35 Panowie poszli na badania. Rośnie świadomość profilaktyki raka jąder i prostaty Rak jąder może dotyczyć także młodych mężczyzn, a wczesne wykrycie tej choroby daje szanse na pełne wyleczenie. Podczas listopadowej akcji Movember specjaliści… » więcej 2022-11-30, godz. 16:00 Opole: bez długich kolejek w ostatnim dniu składania wniosków o tańszy prąd Mija dzisiaj (30.11) termin złożenia wniosku o tańszy prąd dla samorządów, małych i średnich przedsiębiorstw oraz podmiotów użyteczności publiczne… » więcej 2022-11-30, godz. 15:30 Mundial w Katarze. Wieczór pełen emocji, czyli mecz Polska - Argentyna - Polacy muszą to wygrać - tak o dzisiejszym (30.11) mundialowym meczu polskiej reprezentacji z Argentyną mówią opolanie. Emocji nie zabraknie. Większość… » więcej 2022-11-30, godz. 14:15 Oszuści internetowi wciąż aktywni. Policja apeluje o rozsądek Wykorzystują internet do oszustw. Strzelecka policji przestrzega przed nieuczciwymi sprzedawcami i kupującymi. W ostatnich dniach do kryminalnych z KPP w Strzelcach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »