Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-09-25, 21:25 Autor: Joanna Matlak

Jarosław Kaczyński w Opolu: stawką wyborów będzie prawda i godność

Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Opola [fot. Maciej Marciński]
Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Opola [fot. Maciej Marciński]
Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Opola [fot. Maciej Marciński]
Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Opola [fot. Maciej Marciński]
Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Opola [fot. Maciej Marciński]
Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Opola [fot. Maciej Marciński]
Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Opola [fot. Maciej Marciński]
Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami Opola [fot. Maciej Marciński]
- Żyjemy dziś w podwójnej rzeczywistości - mówił dziś (25.09) w Opolu Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości na spotkaniu, które zorganizowano na Politechnice Opolskiej, mówił o istotnej roli samorządu, Unii Europejskiej, relacjach z Niemcami, opozycji czy reparacjach.
- Z jednej strony jeżdżę po kraju, spotykam się z różnymi ludźmi, w tym z samorządowcami i słyszę słowa podziękowania i to z różnych stron, niekoniecznie związanych z prawicą. To są podziękowania często bardzo serdeczne, czasem ci ludzie, którzy pełnią funkcję wójtów wiele lat mówią mi: "pierwszy raz jestem w stanie coś zrobić dla mojej gminy". I to jest ten jeden element wizji Polski. A z drugiej słyszę, że Polska jest w ruinie, że po naszych rządach trzeba będzie sprzątać. I trzeba sobie odpowiedzieć, która z tych dwóch wizji jest prawdziwa - mówił prezes Pis.

Jarosław Kaczyński odpowiadał także na pytania, które skierowali wcześniej mieszkańcy Opolszczyzny, m.in. padło pytanie o dalsze relacje z Ukrainą, gdy zakończy się wojna.
- Polska pozostanie Polską, a Ukraina Ukrainą. Nie wierzmy w cuda. Wierzę, że to będzie dobra współpraca. Są tacy, co już snują jakieś wielkie plany, że my się zjednoczymy... Ukraińcy nie po to walczą tak zaciekle i bohatersko, żeby tworzyć układ, w którym pewnie czuliby się jakoś podporządkowani. Historia długo ma wpływ na różne narody i to też trzeba brać pod uwagę. Jestem za tym, żebyśmy blisko współpracowali tu, w środkowej Europie i za tym, żeby Ukraina w którymś momencie weszła do NATO - mówił prezes Kaczyński.

Prezes PiS podkreślał, że stawką przyszłorocznych wyborów jest prawda i godność.
Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski w nawiązaniu do tej kwestii mówił, że w Opolu już powstaje Korpus ochrony wyborów.

- Zaczynamy to budować, chociaż mamy tu pewne doświadczenie. Takich ruch ochrony wyborów stworzyliśmy już w 2011 roku. Musimy pamiętać, że taki ruch to osoby spoza grona zainteresowanych wyborami, to nie mogą też być mężowie zaufania, ani członkowie komisji wyborczych, bo to są osoby, które wypełniają społecznie pewne zadania.

- To jest też stawka tego, czy będziemy się rozwijać tak jak w tym tempie - mówiła obecna na spotkaniu w Opolu poseł PiS Katarzyna Czochara. - Tak jak mówił prezes: na dzień dzisiejszy jesteśmy na drugim miejscu, jeśli chodzi o Unię Europejską pod względem bezrobocia. Dzięki różnego typu formom wsparcia, udało się utrzymać miejsca pracy, jednocześnie podwyższając najniższe płace - mówiła poseł Czochara.

- Bardzo ważnym przesłaniem prezesa Kaczyńskiego z wystąpienia w Opolu jest apel o synergie rządu i samorządu. Prezes zwrócił uwagę, na te znaczące środki, które rzeczywiście trafiają do samorządów - dodaje Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej.

O szczegółach wizyty prezesa PiS będziemy rozmawiać także jutro (26.09) z poseł PiS Violettą Porowską w programie Otwarty Mikrofon o 16:00.
Jarosław Kaczyński
Jarosław Kaczyński
Sławomir Kłosowski
Marcin Ociepa i Katarzyna Czochara

Wiadomości z regionu

2022-11-29, godz. 21:10 Organizacje pozarządowe i społecznicy nagrodzeni. Za nami gala "Opolszczyzna Aktywna Społecznie" Stowarzyszenie na rzecz promocji talentów 'Akces' laureatem tegorocznej Opolskiej Niezapominajki. To nagroda przyznawana dla najlepszej organizacji pozarządowej… » więcej 2022-11-29, godz. 21:00 Tani węgiel wkrótce przyjedzie do Brzegu. Miasto podpisuje umowę z PGG W najbliższych dniach do pierwszych mieszkańców Brzegu ma dotrzeć węgiel zakupiony po preferencyjnych cenach. Jutro (30.11) zostanie w tej sprawie podpisana… » więcej 2022-11-29, godz. 19:50 Żniwa w gospodarstwach rybackich. Cena świątecznego karpia wyższa niż przed rokiem Choć do świąt niecały miesiąc, to sezon na karpie już się rozpoczął. Dla hodowców to czas wytężonej pracy. » więcej 2022-11-29, godz. 19:37 W 192. rocznicę powstania listopadowego opolscy logistycy pamiętają o swoim patronie W koszarach 10. Opolskiej Brygady Logistycznej uczczono pamięć patrona jednostki pułkownika Piotra Wysockiego. To jeden z inicjatorów powstania listopadowego… » więcej 2022-11-29, godz. 17:50 Kolejne zatrzymania ws. obrotu fałszywymi fakturami VAT. Śledztwo prowadzi opolska prokuratura 26 osób zostało zatrzymanych w sprawie obrotu fałszywymi fakturami VAT. Śledztwo od dwóch lat jest prowadzone wspólnie przez wydział ds. przestępczości… » więcej 2022-11-29, godz. 16:20 "Płatek śniegu" zamontowany na Wieży Zachodniej murów obronnych w Byczynie Specjalny dźwig wciągnął nową więźbę dachową na Wieżę Zachodnią zabytkowych murów obronnych w Byczynie. Rewitalizacja tej części obwarowań rozpoczęła… » więcej 2022-11-29, godz. 16:20 Opolskie szpitale przyjmą pacjentów ewakuowanych z zachodniej Ukrainy Opolskie szpitale przygotowują się do ewentualnego przyjęcia pacjentów ewakuowanych z zachodniej Ukrainy. Wojewoda opolski spotkał się ze starostami, którzy… » więcej 2022-11-29, godz. 15:14 Włamywał się do budynku i wycinał instalację elektryczną. Szkody na 100 tys. złotych [FILM] Aby zdobyć pieniądze, wycinał instalację elektryczną w niezamieszkałym domu. Wpadł, bo jego obecność zaniepokoiła sąsiadów. » więcej 2022-11-29, godz. 14:55 Gigantyczny pawilon dydaktyczny w szkole rolniczej w Bogdańczowicach. Rusza budowa Ponad 8,5 miliona złotych będzie kosztować budowa wielofunkcyjnej hali dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bogdańczowicach. Inwestycja ruszy… » więcej 2022-11-29, godz. 14:15 Radni wojewódzcy zgodni. Rosną dotacje na opolski sport Samorząd województwa opolskiego z roku na rok przeznacza coraz więcej pieniędzy na sport. W 2015 roku z budżetu regionu na kulturę fizyczną przeznaczono… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »