Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-10-04, 15:12 Autor: Monika Matuszkiewicz

Na powitanie radość "stacjonarna", ale zima będzie hybrydowa. Nowy rok akademicki na UO [ZDJĘCIA]

Rozpoczęcie nowego roku akademickiego na UO [fot. Marcin Skomudek]
Rozpoczęcie nowego roku akademickiego na UO [fot. Marcin Skomudek]
Rozpoczęcie nowego roku akademickiego na UO [fot. Marcin Skomudek]
Rozpoczęcie nowego roku akademickiego na UO [fot. Marcin Skomudek]
Oficjalna inauguracja nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Opolskim. Naukę rozpoczęło tam blisko 10 tysięcy studentów, z czego 3,5 tysiąca to ci z pierwszego roku. Na razie w trybie stacjonarnym, ale jak zapowiadają władze uczelni, nie jest wykluczone, że po pierwszym semestrze to się zmieni.
- Powodem przejścia w tryb hybrydowy może być w tym roku nie pandemia, a kryzys energetyczny. My już unieważniliśmy jeden przetarg na prąd, bo dla nas 700 procent podwyżki jest nie do zaakceptowania - mówi prof. Marek Masnyk, rektor Uniwersytetu Opolskiego.

- Szykujemy takie rozwiązanie awaryjne, wyjątkowe na czas tej zimy. Prawdopodobnie w grudniu, a najpóźniej 9 stycznia przejdziemy na 4-dniowy tydzień zajęć. W piątek zrobimy zajęcia on-line, głównie wykłady. Będziemy też starali się zgromadzić studentów studiów niestacjonarnych w jednym obiekcie, żeby zaoszczędzić na ogrzewaniu i energii.

- Bardzo się cieszymy, że rozpoczynamy nową przygodę w swoim życiu - dodają studenci.

- Ja jestem super zadowolony. To jest świetna sprawa. - Myślę, że nasz kierunek będzie interesujący, także jesteśmy pozytywnie nastawieni. - Trochę stresu jest, ale ogólnie jestem pozytywnie nastawiona. - Na pewno jest radość. Bardzo się cieszę, że mogę studiować kierunek, który mnie interesuje. - Myślę, że studia będą nie za ciężkie, nie za łatwe, ale na pewno będą nam się podobały. To jest kierunek, o którym ja marzyłem.

Dodajmy, że w tym roku uczelnia uruchomiła 80 kierunków. Największą liczbę studentów będzie można spotkać na pedagogice, medycynie oraz filologii angielskiej.
prof. Marek Masnyk
Studenci

Wiadomości z regionu

2022-11-29, godz. 09:43 Kolejne zatrzymanie w sprawie obrotu fałszywymi fakturami VAT. Śledztwo prowadzi opolska prokuratura Obrót fałszywymi fakturami VAT zarzuca się mężczyźnie zatrzymanemu przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W śledztwie prowadzonym… » więcej 2022-11-29, godz. 09:30 Sesja sejmiku. Czy zostanie podjęte stanowisko ws. projektu ustawy likwidującej przywilej wyborczy MN? - Cieszy mnie, że w ostatnich latach możemy zwiększać finansowanie inicjatyw sportowych w regionie - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole przewodniczący… » więcej 2022-11-29, godz. 09:20 Wykopy na zrewitalizowanej kamionce Piast. Kładą światłowód pod monitoring Czy nie można było położyć światłowodu podczas rewitalizacji kamionki Piast? Pyta jedna z mieszkanek Opola, która zwraca uwagę na ponowne rozkopywanie… » więcej 2022-11-29, godz. 09:16 Kolizja na A4. Są utrudnienia w ruchu Uwaga kierowcy, są utrudnienia na opolskim odcinku A4 na 240 km w stronę Wrocławia między węzłami Opole Południe i Opole Zachód. » więcej 2022-11-29, godz. 07:00 Mieszkańcy stolicy regionu węgiel kupią od środy. Za tonę zapłacą 1969 zł Dystrybucja węgla w preferencyjnej cenie dla mieszkańców Opola rozpocznie się w środę (30.11). » więcej 2022-11-28, godz. 21:00 Gąsiorowice, Kurznie i Niezdrowice - czyli piękne wsie opolskie Opolskie wsie świętują. W Filharmonii Opolskiej wręczono dziś (28.11) nagrody i wyróżnienia dla wsi, które wzięły udział w konkursie 'Piękna Wieś… » więcej 2022-11-28, godz. 20:45 Spór o łóżka i pieniądze między ośrodkiem "Samarytanin" i NFZ Wobec dużego zapotrzebowania na całodobową opiekę dla pacjentów paliatywnych Ośrodek Medyczny 'Samarytanin' w Opolu zwiększył liczbę łóżek na oddziale… » więcej 2022-11-28, godz. 20:00 "Nauka języka to nie polityka" – takim hasłem mniejszość niemiecka odpowiada politykom Solidarnej Polski To reakcja na postulat m.in. opolskiego posła Janusza Kowalskiego, który zapowiedział, że złoży poprawkę do budżetu państwa na przyszły rok, aby wykreślić… » więcej 2022-11-28, godz. 18:30 Gminy mają po kilkaset wniosków o zakup węgla w preferencyjnej cenie Bardzo duże zainteresowanie węglem w preferencyjnej cenie notują gminy z powiatu oleskiego i kluczborskiego. Samorządy czekają jeszcze na dostawy 'czarnego… » więcej 2022-11-28, godz. 18:00 Więźniowie znów pomogą w dostarczaniu karpi na świąteczne stoły. To element resocjalizacji Skazani z zakładów karnych w Brzegu i Grodkowie ponownie będą pomagać przy odłowie karpi na świąteczne stoły. To efekt współpracy, którą placówki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »