Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-18, 16:01 Autor: Jakub Biel

Można już składać wnioski o dodatek węglowy. Zainteresowanie jest duże

Węgiel coraz droższy [fot.M.Matuszkiewicz]
Węgiel coraz droższy [fot.M.Matuszkiewicz]
Można już składać wnioski o przyznanie dodatku węglowego. To trzy tysiące złotych na jedno gospodarstwo domowe - dom lub mieszkanie, którego głównym źródłem ogrzewania jest węgiel. Pisma należy kierować do urzędów gmin, a zgodnie z ustawą termin ich składania mija 30 listopada.
W Ozimku zainteresowanie dopłatami jest spore, jednak warto pamiętać o możliwych kontrolach czy wypłacony dodatek spożytkowany jest zgodnie z jego przeznaczeniem.

- Liczba zgłoszeń do centralnej ewidencji emisyjności już pokazała, że zainteresowanie dodatkiem będzie i już jest u nas spore – mówi Mirosław Wieszołek, burmistrz Ozimka. - Od kliku tygodni odnotowujemy pytania mieszkańców gminy Ozimek o dodatek węglowy. Mieszkańcy już po podjęciu ustawy rozpoczęli telefoniczne rozpytywanie kiedy gmina będzie mogła przyjmować takie wnioski. Wydaje się, że ciągu ostatnich dwóch dni

W Opolu wnioski będą przyjmowane od najbliższego poniedziałku (22.08), a będzie je można składać w Miejskim Centrum Świadczeń przy ulicy Ozimskiej 19.

- Jesteśmy już prawie gotowi na rozpoczęcie pracy z wnioskami - mówi Anna Radlak, dyrektor Miejskiego Centrum Świadczeń w Opolu. - Od poniedziałku, dlatego, że musimy przygotować formularze, zlecić do wydruku, stąd ta data poniedziałkowa. Można osobiście u nas złożyć, można wysłać pocztą, można też złożyć elektronicznie.

Pieniądze z dodatku węglowego będą wypłacone w ciągu 30 dni od złożenia kompletnego wniosku. Warunkiem koniecznym do uzyskania dodatku jest uzyskanie wpisu lub zgłoszenie źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB).
Mirosław Wieszołek
Anna Radlak

Wiadomości z regionu

2022-09-28, godz. 07:10 Fałszowana żywność na regionalnym rynku - to może być nawet 30%. Region jest na wysokiej pozycji w rankingu liczby… - Najczęściej fałszowane są takie produkty jak miód, przetwory mleczne, oliwa z oliwek oraz mięso drobiowe. Co oznacza, że na nie trzeba najbardziej uważać… » więcej 2022-09-28, godz. 07:00 Szlachetna Paczka rozpoczęła odliczanie do Weekendu Cudów. Wciąż brakuje wolontariuszy w regionie Na sto dni przed finałem Szlachetnej Paczki, czyli Weekendem Cudów w województwie opolskim wciąż brakuje wielu wolontariuszy. W ramach tzw. studniówki wolontariusze… » więcej 2022-09-27, godz. 21:00 Ponad tysiąc uczniów odwiedziło I Forum Maturzysty Politechniki Opolskiej Opolscy maturzyści mogli spotkać się z ekspertami z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i posłuchać o przygotowaniach do matur. To za sprawą pierwszego Forum… » więcej 2022-09-27, godz. 21:00 "Przy budynku policji wyglądamy bardzo niekorzystnie". Brzeski magistrat przestanie straszyć. Elewacja budynku przejdzie… Po montażu iluminacji, budynek brzeskiego magistratu czekają kolejne zmiany. Tym razem odnowienia doczeka się zniszczona elewacja. » więcej 2022-09-27, godz. 18:30 Filtracja poprawiła parametry wody w Jeziorze Turawskim. Optymistyczne wyniki trzyletniego projektu naukowców Sprawdził się nowatorski system filtracji wody w Jeziorze Turawskim. To główny wniosek z trzyletniego projektu dotyczącego zbiorników retencyjnych. » więcej 2022-09-27, godz. 18:30 Pracownicy i dziennikarze Radia Opole dobrze wiedzą, jak wykonać pierwszą pomoc [ZDJĘCIA] Jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową u noworodka, dziecka i osoby dorosłej - tego mogli dowiedzieć się dziś (27.09) pracownicy i… » więcej 2022-09-27, godz. 18:00 83 lata temu powstało Polskie Państwo Podziemne. "Było największym takim państwem w całej Europie" [ZDJĘCIA] 27 września 83 lata temu w oblężonej Warszawie utworzona została Służba Zwycięstwu Polski. Była to pierwsza konspiracyjna organizacja niepodległościowa… » więcej 2022-09-27, godz. 17:00 Są już razem ponad 50 lat. Opolskie małżeństwa odebrały medale za długoletnie pożycie małżeńskie [ZDJĘCIA… Były łzy wzruszenia, bukiety kwiatów, szampan i medale. W opolskim ratuszu wyróżniono dziś (27.09) 20 par, które ponad 50 lat temu w urzędzie stanu cywilnego… » więcej 2022-09-27, godz. 16:40 Mieszkaniec Opola pyta o brak polskich flag w mieście. Rzecznik ratusza odpowiada, że są sprecyzowane przepisy O brak polskich flag na budynkach, pomnikach i masztach administrowanych przez Urząd Miasta Opola pyta Łukasz Gruca. Miłośnik lokalnej historii oraz patriota… » więcej 2022-09-27, godz. 16:30 Towarzystwo Przyjaciół Dzieci na Śląsku Opolskim ma 75 lat. Działacze świętowali jubileusz w brzeskim zamku [ZD… Towarzystwo Przyjaciół Dzieci świętuje 75-lecie istnienia swoich opolskich struktur. Z tej okazji działacze, a także osoby i instytucje zaprzyjaźnione z… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »