Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-18, 16:01 Autor: Jakub Biel

Można już składać wnioski o dodatek węglowy. Zainteresowanie jest duże

Węgiel coraz droższy [fot.M.Matuszkiewicz]
Węgiel coraz droższy [fot.M.Matuszkiewicz]
Można już składać wnioski o przyznanie dodatku węglowego. To trzy tysiące złotych na jedno gospodarstwo domowe - dom lub mieszkanie, którego głównym źródłem ogrzewania jest węgiel. Pisma należy kierować do urzędów gmin, a zgodnie z ustawą termin ich składania mija 30 listopada.
W Ozimku zainteresowanie dopłatami jest spore, jednak warto pamiętać o możliwych kontrolach czy wypłacony dodatek spożytkowany jest zgodnie z jego przeznaczeniem.

- Liczba zgłoszeń do centralnej ewidencji emisyjności już pokazała, że zainteresowanie dodatkiem będzie i już jest u nas spore – mówi Mirosław Wieszołek, burmistrz Ozimka. - Od kliku tygodni odnotowujemy pytania mieszkańców gminy Ozimek o dodatek węglowy. Mieszkańcy już po podjęciu ustawy rozpoczęli telefoniczne rozpytywanie kiedy gmina będzie mogła przyjmować takie wnioski. Wydaje się, że ciągu ostatnich dwóch dni

W Opolu wnioski będą przyjmowane od najbliższego poniedziałku (22.08), a będzie je można składać w Miejskim Centrum Świadczeń przy ulicy Ozimskiej 19.

- Jesteśmy już prawie gotowi na rozpoczęcie pracy z wnioskami - mówi Anna Radlak, dyrektor Miejskiego Centrum Świadczeń w Opolu. - Od poniedziałku, dlatego, że musimy przygotować formularze, zlecić do wydruku, stąd ta data poniedziałkowa. Można osobiście u nas złożyć, można wysłać pocztą, można też złożyć elektronicznie.

Pieniądze z dodatku węglowego będą wypłacone w ciągu 30 dni od złożenia kompletnego wniosku. Warunkiem koniecznym do uzyskania dodatku jest uzyskanie wpisu lub zgłoszenie źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB).
Mirosław Wieszołek
Anna Radlak

Wiadomości z regionu

2024-06-19, godz. 22:00 Wichury i burze w woj. opolskim. Sporo interwencji straży pożarnej Po przejściu frontu burzowego przez województwo opolskie, strażacy notują już pierwsze zgłoszenia do usuwania szkód. W sumie do godziny 16:30 odnotowano… » więcej 2024-06-19, godz. 19:30 USK szuka pieniędzy na budowę Centrum Sercowo-Naczyniowego. Koszt to 440 mln złotych Około 440 mln złotych - to szacowany koszt budowy Centrum Sercowo-Naczyniowego przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Dla opolskiej placówki priorytetem… » więcej 2024-06-19, godz. 18:45 Szpital w Prudniku wychodzi na prostą. Pomogła terapia naprawcza Do 700 tysięcy złotych zmalała strata finansowa szpitala powiatowego w Prudniku. Efekty przynosi wdrożony w ubiegłym roku plan naprawczy. Pozytywna jest też… » więcej 2024-06-19, godz. 18:41 Wypadek na DK11. Jedna osoba została ranna, droga jest już przejezdna Mamy utrudnienia na DK11 na odcinku Byczyna - Olesno. W pobliżu miejscowości Ligota Zamecka przed godziną 18:00 doszło do zderzenia pojazdu ciężarowego… » więcej 2024-06-19, godz. 17:40 Radni sejmiku wyrazili zgodę na zwolnienie Wojciecha Komarzyńskiego z WFOŚiGW Podczas ostatniej sesji Sejmiku Województwa Opolskiego radni podjęli uchwałę o wyrażeniu zgody na rozwiązanie stosunku pracy przez Wojewódzki Fundusz Ochrony… » więcej 2024-06-19, godz. 17:00 Pieniądze na drogi. Kolejne gminy podpisały umowy Kolejne gminy z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. » więcej 2024-06-19, godz. 16:45 Czapka, woda i unikanie ekspozycji na słońce. Lekarze radzą, jak radzić sobie z upałami Słupki rtęci na termometrach przekroczyły 30 stopni. Mieszkańcy regionu mierzą się z falą upałów, medycy przestrzegają przed nadmierną ekspozycją na… » więcej 2024-06-19, godz. 16:00 Zamek z audioprzewodnikiem. Nowa atrakcja dla odwiedzających Brzeg Zamek Piastów Śląskich w Brzegu zaprasza w wakacje do poznania tego miejsca z wirtualnym przewodnikiem. To nowa atrakcja dla wszystkich gości, którzy mają… » więcej 2024-06-19, godz. 16:00 Środa upalna i burzowa. Ostrzeżenie IMGW i alerty RCB Ostrzeżenie 2. stopnia (w trzystopniowej skali) dotyczące burz wydało dla województwa opolskiego wrocławskie biuro IMGW. Burzom towarzyszyć mogą silne opady… » więcej 2024-06-19, godz. 14:23 Oszukiwał na podatkach i ukrył się w Gdańsku. Znaleźli go opolscy "łowcy głów" Przez niemal rok ukrywał się w Gdańsku 45-letni finansista ścigany listem gończym. Wpadł w ręce 'łowców głów' z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opo… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »