Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-08-18, 12:42 Autor: Witold Wośtak

"Są opóźnienia, ale termin wydaje się niezagrożony". Raport z budowy remizy strażackiej w Pludrach

Budowa remizy strażackiej w Pludrach [fot. www.facebook.com/Urząd Miejski w Dobrodzieniu]
Budowa remizy strażackiej w Pludrach [fot. www.facebook.com/Urząd Miejski w Dobrodzieniu]
Trwa budowa remizy strażackiej w Pludrach obok Dobrodzienia. Prace rozpoczęły się pod koniec kwietnia. Nie obeszło się bez opóźnień, ale widać już stalowy szkielet konstrukcji.
Obecnie sprzęt oraz wozy są magazynowane na prywatnych posesjach druhów, a spotkania strażackie trzeba organizować w świetlicy wiejskiej. Nowa remiza będzie mieć dwa garaże, zaplecze socjalne i małą salę do narad i odpraw.

Andrzej Jasiński, burmistrz Dobrodzienia, mówi, z czego wynikają opóźnienia. - Kiedy podpisywaliśmy umowę w marcu, były problemy ze stalą, a konstrukcja jest właśnie stalowa. Wreszcie udało się jednak znaleźć wykonawcę. Inna sprawa, że na początku pojawiły się problemy budowlane. Teraz wydaje się, że wszystko zmierza w odpowiednim kierunku. Widać zarys konstrukcji stalowej i zaplecza socjalnego, więc budowa toczy się.

Remiza powinna być gotowa najpóźniej pod koniec listopada. Wartość inwestycji to 1,3 miliona złotych, z czego 900 tysięcy to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Andrzej Jasiński

Wiadomości z regionu

2022-09-28, godz. 09:12 Bardzo duże zainteresowanie dodatkiem węglowym w gminie Turawa. Lada dzień powinny ruszyć wypłaty Ponad 1750 wniosków o dodatek węglowy wpłynęło do Urzędu Gminy Turawa od 17 sierpnia. Rada Gminy przegłosowała ujęcie niezbędnych pieniędzy w tegorocznym… » więcej 2022-09-28, godz. 09:00 Brzeska "cegielnia" zyskuje nowe życie. Dobiega końca rewitalizacja ważnego akwenu Dobiega końca rewitalizacja stawu cegielnianego w Brzegu. Dzięki przeprowadzonym pracom, teren będzie mógł lepiej służyć wędkarzom, a także spacerow… » więcej 2022-09-28, godz. 07:10 Fałszowana żywność na regionalnym rynku - to może być nawet 30%. Region jest na wysokiej pozycji w rankingu liczby… - Najczęściej fałszowane są takie produkty jak miód, przetwory mleczne, oliwa z oliwek oraz mięso drobiowe. Co oznacza, że na nie trzeba najbardziej uważać… » więcej 2022-09-28, godz. 07:00 Szlachetna Paczka rozpoczęła odliczanie do Weekendu Cudów. Wciąż brakuje wolontariuszy w regionie Na sto dni przed finałem Szlachetnej Paczki, czyli Weekendem Cudów w województwie opolskim wciąż brakuje wielu wolontariuszy. W ramach tzw. studniówki wolontariusze… » więcej 2022-09-27, godz. 21:00 Ponad tysiąc uczniów odwiedziło I Forum Maturzysty Politechniki Opolskiej Opolscy maturzyści mogli spotkać się z ekspertami z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej i posłuchać o przygotowaniach do matur. To za sprawą pierwszego Forum… » więcej 2022-09-27, godz. 21:00 "Przy budynku policji wyglądamy bardzo niekorzystnie". Brzeski magistrat przestanie straszyć. Elewacja budynku przejdzie… Po montażu iluminacji, budynek brzeskiego magistratu czekają kolejne zmiany. Tym razem odnowienia doczeka się zniszczona elewacja. » więcej 2022-09-27, godz. 18:30 Filtracja poprawiła parametry wody w Jeziorze Turawskim. Optymistyczne wyniki trzyletniego projektu naukowców Sprawdził się nowatorski system filtracji wody w Jeziorze Turawskim. To główny wniosek z trzyletniego projektu dotyczącego zbiorników retencyjnych. » więcej 2022-09-27, godz. 18:30 Pracownicy i dziennikarze Radia Opole dobrze wiedzą, jak wykonać pierwszą pomoc [ZDJĘCIA] Jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową u noworodka, dziecka i osoby dorosłej - tego mogli dowiedzieć się dziś (27.09) pracownicy i… » więcej 2022-09-27, godz. 18:00 83 lata temu powstało Polskie Państwo Podziemne. "Było największym takim państwem w całej Europie" [ZDJĘCIA] 27 września 83 lata temu w oblężonej Warszawie utworzona została Służba Zwycięstwu Polski. Była to pierwsza konspiracyjna organizacja niepodległościowa… » więcej 2022-09-27, godz. 17:00 Są już razem ponad 50 lat. Opolskie małżeństwa odebrały medale za długoletnie pożycie małżeńskie [ZDJĘCIA… Były łzy wzruszenia, bukiety kwiatów, szampan i medale. W opolskim ratuszu wyróżniono dziś (27.09) 20 par, które ponad 50 lat temu w urzędzie stanu cywilnego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »