Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-20, 19:15 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Seniorzy muzycznie zainaugurowali Dni Opola. Impreza potrwa do niedzieli

Seniorzy otworzyli Dni Opola
Seniorzy otworzyli Dni Opola
Muzycznie i tanecznie opolscy seniorzy zainaugurowali Dni Opola. Przed Centrum Informacyjno-Edukacyjnym „Senior w Opolu” przy ul. Krakowskiej zorganizowali prawdziwą fiestę.
- Teraz po pandemii możemy świętować na sto procent. Na ulicę przed naszą siedzibą wróciła radość - mówi Teresa Rozmarynowska, przewodnicząca Rady Seniorów Miasta Opola. - Wszyscy się cieszą z tej okazji, nie tylko z wydarzenia, czyli Dni Opola, ale z tego, że możemy ze sobą rozmawiać, mogliśmy się spotkać po dłuższym czasie.

- Muzycznie otwieramy Dni Opola, a za miesiąc czekają nas Dni Seniora - mówi jedna seniorek.

- Seniorów nie mogło w tak szczególnych wydarzeniach zabraknąć. Bardzo tęsknili, bardzo chcieli pokazać to, co robili, kiedy byli pozamykani w pandemii, bo online też śpiewali, uczyli się, ćwiczyli. Mamy pokaz salsy i bachaty. Ma być dzisiaj wesoło. Rozdajemy serduszka, prosimy o uśmiechy, przytulamy się, bo w końcu można. Chcemy, żeby było radośnie - dodaje Małgorzata Jarosz-Basztabin z centrum "Senior w Opolu".

Dodajmy, że Dni Opola potrwają do niedzieli (22.05). Przez trzy dni w parku zabaw przy MDK w Opolu oraz przy skwerze przed Miejską Biblioteką Publiczną do godziny 19:00 najmłodsi mogą korzystać z dmuchańców i animacji. Tam też trwają pokazy zespołów tanecznych grup muzycznych.

Jutro (21.05) w ramach Dni Opola odbędą się m.in. zawody strażackie oraz Turniej Tenisowy Amatorów o Puchar Miasta Opola. Dzień zakończy koncert pt. "Miasto jest nasze" w opolskim amfiteatrze.

Szczegółowy program jest dostępny na stronie miasta oraz Muzeum Polskiej Piosenki.
Teresa Rozmarynowska, seniorka, Małgorzata Jarosz-Basztabin

Wiadomości z regionu

2022-07-05, godz. 17:00 Kim byli Romeo i Julia z Opola? Kolejne szczątki odnalezione przy murach katedry [FILM, ZDJĘCIA] Archeolodzy, którzy prowadzą prace badawcze przy opolskiej katedrze natrafili na wyjątkowe odkrycie. Choć wydawałoby się, że kolejne dwa ludzkie szkielety… » więcej 2022-07-05, godz. 16:54 Wypadek na styku Ozimskiej z Horoszkiewicza w Opolu. Są duże utrudnienia w ruchu Do zderzenia dwóch aut doszło po godzinie 16:00 w Opolu, u zbiegu Horoszkiewicza z Ozimską, na wysokości NFZ. » więcej 2022-07-05, godz. 16:35 Po latach starań Kędzierzyn-Koźle ma hospicjum. Czekano na nie 10 lat Hospicjum św. Anny w Kędzierzynie-Koźlu, najnowocześniejsza placówka opieki paliatywnej w regionie rozpoczęła dziś (05.07) oficjalnie swoją działalność… » więcej 2022-07-05, godz. 16:30 Co było pierwsze latarnia czy chodnik? Absurd inwestycyjny w Goszczowicach [INTERWENCJA] W Goszczowicach powstaje chodnik, ale na przyszłej drodze pieszych stanęła, i to dosłownie, latarnia. Z wyjaśnień Zarządu Dróg Powiatowych w Opolu wynika… » więcej 2022-07-05, godz. 15:30 Nudził się na wolności, więc zaczął strzelać z wiatrówki do wiat przystankowych 22-latek Otmuchowa strzelał do wiat przystankowych z wiatrówki. Gdy wpadł w ręce policji okazało się, że unika odbycia kary więzienia, ponadto w jego domu… » więcej 2022-07-05, godz. 14:50 Uchwała krajobrazowa dopiero od 2023 roku? To wniosek opolskich radnych PO Opolscy radni miejscy Platformy Obywatelskiej chcą, aby uchwała krajobrazowa weszła w życie nie 20 lipca, a dopiero z końcem roku. O przesunięcie terminu… » więcej 2022-07-05, godz. 14:00 Z wertepów na "dywan". Remont ulicy Kolejowej w Dąbrowie oficjalnie zakończony Prowadzi do dworca, terenów sportowych oraz rekreacyjnych. W Dąbrowie oficjalnie oddano do użytku przebudowaną ulicę Kolejową. W ramach inwestycji przeprowadzonej… » więcej 2022-07-05, godz. 12:09 Ukradli kartę bankomatową i wybrali się na zakupy. Teraz grozi im do 10 lat więzienia Aż 12 zarzutów dotyczących kradzieży karty oraz włamania na konto bankowe usłyszało dwóch mężczyzn zatrzymanych przez mundurowych z Lewina Brzeskiego… » więcej 2022-07-05, godz. 11:10 Opolscy maturzyści poznali wyniki egzaminów. "Jesteśmy bardzo zadowoleni" Opolscy maturzyści poznali wyniki matur. Te od rana mogli sprawdzać na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Pierwsi uczniowie odebrali już swoje świadectwa… » więcej 2022-07-05, godz. 10:15 Burmistrz Nysy o problemie demograficznym i przebudowie stadionu Polonii. Poranna Rozmowa Radia Opole - Trzeba robić wszystko, by zatrzymać młodych ludzi w mieście - mówił w Porannej Rozmowie Radia Opole burmistrz Nysy Kordian Kolbiarz. Do decyzji o osiedleniu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »