Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-06-20, 17:44 Autor: Maja Laksy

"To dla nas bardzo istotne wydarzenie". Rozpoczęły się Opolskie Dni Seniora

XXIV edycja Opolskich Dni Seniora [fot.Maja Laksy]
XXIV edycja Opolskich Dni Seniora [fot.Maja Laksy]
XXIV edycja Opolskich Dni Seniora [fot.Maja Laksy]
XXIV edycja Opolskich Dni Seniora [fot.Maja Laksy]
XXIV edycja Opolskich Dni Seniora [fot.Maja Laksy]
XXIV edycja Opolskich Dni Seniora [fot.Maja Laksy]
W stolicy regionu po raz kolejny zrobiło się głośno, muzycznie i kolorowo. To za sprawą XXIV edycji Opolskich Dni Seniora, które rozpoczęły się dziś (20.06) i potrwają przez cały tydzień. Organizatorzy zadbali o szereg ciekawych wydarzeń, a wśród nich między innymi zwiedzanie miejskich placówek, taneczna prywatka i gra miejska.
- Dzisiaj bawimy się na opolskim rynku. Wcześniej modliliśmy się z księdzem biskupem Czają. Cały kolorowy korowód przeszedł ulicami Opola. Cieszymy się bardzo. Troszkę się śmialiśmy, że teraz pokażemy pani prezydent, jak to trudno być seniorem - mówi Teresa Rozmarynowska, przewodnicząca Rady Senior Miasta Opola.

- To dla nas bardzo istotne wydarzenie. Już po raz 24. oddajemy seniorom władze w mieście - mówi Małgorzata Stenicka, wiceprezydent Opola, która podczas oficjalnego rozpoczęcia wydarzenia przekazała seniorom klucze do miasta. - Nasi seniorzy to naprawdę super energiczni ludzie, którzy zaopiekują się miastem, najlepiej jak tylko można. Myślę, że nigdy nie zrezygnujemy z tego wydarzenia, bo ono jest fantastyczne.

- To dla nas wspaniała okazja do tego, żeby poznać inne ośrodki, które prezentują dziś swoje występy artystyczne - mówi pan Arkadiusz z Domu Dziennego Pobytu "Magdy - Marii" w Opolu. - To jest coś pięknego. Dla nas jest to odskocznia od tego codziennego życia, zgiełku i pogoni. Tutaj możemy zapomnieć o tej gonitwie i poświęcić się znajomym, kolegom, koleżankom. Jestem za to z całego serca wdzięczny.

Dodajmy, że jedno z głównych wydarzeń tegorocznych Opolskich Dni Seniora zaplanowano na piątek wieczór. Tego dnia organizatorzy zapraszają na taneczną prywatkę w ramach Opolskiej Nocy Kultury, która odbędzie się przy dworcu głównym w Opolu.
Teresa Rozmarynowska
Małgorzata Stelnicka
pan Arkadiusz

Wiadomości z regionu

2022-09-28, godz. 17:10 Ciemno wzdłuż ul. 1 Maja w Opolu, mieszkańcy boją się o własne bezpieczeństwo. Ratusz zapowiada naprawę oświe… Mieszkańcy ul. 1 Maja w Opolu skarżą się na deficyt oświetlenia. Jak mówią, problem z niedziałającymi latarniami pojawił się w zeszłym tygodniu i do… » więcej 2022-09-28, godz. 17:00 Brzeg: zamiast mandatu, strażnicy miejscy przywieźli... pieniądze. Właścicielka zostawiła je w parku Niewiele brakowało, a mieszkanka Brzegu przypłaciłaby roztargnienie utratą sporej ilości pieniędzy. Tym razem jednak kobieta może mówić o sporym szczęściu… » więcej 2022-09-28, godz. 16:15 Wypadek w Kup na DW 461. Dachował samochód osobowy Poważny wypadek w Kup na drodze wojewódzkiej nr 461. Na ul. Brynickiej dachował samochód osobowy. » więcej 2022-09-28, godz. 14:30 Trwa policyjna akcja NURD. Funkcjonariusze obserwują zachowania pieszych i rowerzystów Opolscy policjanci obserwują dziś (28.09) zachowania pieszych, rowerzystów oraz kierujących hulajnogami elektrycznymi. Trwa ogólnopolska akcja NURD, czyli… » więcej 2022-09-28, godz. 14:26 Projekt ustawy o mieszkalnictwie społecznym "lex Wiśniewski" trafi do wykazu prac Rady Ministrów Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł powiedział, że projekt ustawy o mieszkalnictwie społecznym 'lex Wiśniewski' ma zapobiec patologiom związanym… » więcej 2022-09-28, godz. 14:00 Opolskie trojaczki wyszły ze szpitala. "Od dziś rodzinka jest w komplecie" Trojaczki, które w sierpniu przyszły na świat w Klinicznym Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu opuściły dziś (28.09) szpital. Maluchy… » więcej 2022-09-28, godz. 13:20 Tygodniowy raport MZ: prawie 27 tys. zakażeń koronawirusem w kraju i 446 na Opolszczyźnie. Zmarły 82 osoby 26 736 zakażeń koronawirusem odnotowano przez ostatni tydzień w Polsce, z czego 5205 z nich to infekcje ponowne. » więcej 2022-09-28, godz. 13:00 Nowe atrakcje na wieży widokowej w Głubczycach. "To nie tylko piękne krajobrazy, ale też poznawanie historii" Modele armat, halabardnik, wybijanie pamiątkowych monet, eksponaty muzealne czy wystawa prac plastycznych - to tylko niektóre z nowych atrakcji, jakie czekają… » więcej 2022-09-28, godz. 12:40 "Sadzenie drzew jest łatwe". Nadleśnictwa rozdadzą milion sadzonek Drzewo dla każdego chętnego. Już jutro (29.09) opolskie nadleśnictwa rozdadzą kilka tysięcy sadzonek drzew. Otrzymać będzie można między innymi młodą… » więcej 2022-09-28, godz. 12:15 "Czasy pandemii spowodowały wyobcowanie dzieci i młodzieży". Ruszyło Opolskie Forum Zdrowia Psychicznego Dzieci i … O problemach związanych ze zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży rozmawiają specjaliści, wykładowcy i praktycy z dziedziny psychiatrii. Ruszyło Opolskie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »