Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-05-22, 11:37 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Opole: I Rodzinny Dogtrekking wokół kąpieliska Malina cieszył się dużym powodzeniem

I Rodzinny Dogtrekking [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
I Rodzinny Dogtrekking [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
I Rodzinny Dogtrekking [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
I Rodzinny Dogtrekking [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
I Rodzinny Dogtrekking [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
I Rodzinny Dogtrekking [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
I Rodzinny Dogtrekking [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
I Rodzinny Dogtrekking [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
I Rodzinny Dogtrekking [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
I Rodzinny Dogtrekking [fot. Katarzyna Doros-Stachoń]
Ponad sto drużyn - opiekun plus pies - wzięło udział w I Rodzinnym Dogtrekkingu wokół kąpieliska Malina. To jedno z wydarzeń towarzyszących organizowanych w ramach Dni Opola. Miłośnicy spacerów z czworonogiem w niedzielne przedpołudnie mierzyli się z dwoma dystansami: 2,5 i 5 kilometrów. Na starcie pojawili się przedstawiciele najmniejszych ras i tych trochę większych.
- Mój pies się nazywa Harry i ma 4 miesiące na dzisiaj. Przyszliśmy na zawody, lubimy się razem bawić - mówi Lena.

- Nasza grupa nazywa się "Psiarze ZWM". Wszyscy mieszkamy na tym osiedlu. Większość naszych psów to tzw. adopciaki, ale w tym gronie są też pieski rasowe. Biegnę z moją suczką Fridą, którą adoptowałam z mężem rok temu z TOZ-u, a mąż biegnie z naszym drugim psem Diego, adoptowanym 4 lata temu - mówi pani Ewa.

- Mam dwa psy husky, są z nami znajomi, którzy idą z kundelkiem. To są psy mocno doświadczone, niektóre są niewidome, głuche, były bite, ale dzisiaj są w dobrych domach i mają się całkiem nieźle. W ten sposób pokazujemy, że mogą brać czynny udział w takich zawodach i cieszyć się życiem - dodaje Justyna Niwelt.

- Dni Opola są dla wszystkich, stąd pomysł na taki bieg z czworonogami - mówi Marcin Sagan, naczelnik wydziału sportu w opolskim ratuszu. - Myślę, że to ciekawa alternatywa w tych różnych biegach organizowanych w naszym mieście, a jest ich sporo. Wiadomo, że mamy tu i pieski mniejsze, bo widzieliśmy yorki, kundelki, ale są też charty, labradory, dalmatyńczyki. Kto chce, mógł przebiec 5 kilometrów, inni - 2,5 km. Można bieg, iść, nieść psa, wszystkie formy dozwolone. Tu liczy się dobra zabawa.

Dodajmy, że każda drużyna, która dotarła na metę otrzymała pamiątkowy medal. Właściciele czworonogów mogli także zmierzyć się w teście wiedzy o psach.
uczestnicy
Marcin Sagan

Wiadomości z regionu

2022-07-05, godz. 08:00 Już jesienią z Centrum Badań i Innowacji USK skorzystają pierwsi pacjenci. "To oznacza dostęp do nowych badań" Centrum Badań i Innowacji, które powstaje przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym jest już prawie gotowe. Szpital zakończył proces inwestycyjny, teraz czas… » więcej 2022-07-04, godz. 19:30 W nocy możliwe burze w regionie. Jest ostrzeżenie 2. stopnia dla części województwa Dla powiatów głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego, krapkowickiego, nyskiego, prudnickiego i strzeleckiego IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia przed… » więcej 2022-07-04, godz. 17:15 Gdzie historia splata się z nowoczesnością. Akcja Radia Opole dotarła do Nysy [ZDJĘCIA, FILM] W pierwszy lipcowy poniedziałek wakacyjna, urodzinowa akcja Radia Opole i NTO '70 gmin na 70-lecie' zakotwiczyła na nyskim kąpielisku Frajda. Ten liczący blisko… » więcej 2022-07-04, godz. 17:00 Będą spotkania, by poznać poszczególne problemy. Poseł Katarzyna Czochara o swojej roli pełnomocnika partii Szereg spotkań z lokalnymi działaczami Prawa i Sprawiedliwości planuje poseł Katarzyna Czochara, jako pełnomocnik jednego z trzech okręgów partii. Chodzi… » więcej 2022-07-04, godz. 17:00 Finał remontu na A4, ale.... Znamy terminy! W piątek (8.07) znikną utrudnienia na autostradzie A4, ale węzeł Strzelce Opolskie nadal będzie wyłączony z ruchu. Według informacji GDDKiA w Opolu zakończy… » więcej 2022-07-04, godz. 16:30 Seniorka z Opola zaufała telefonicznej oszustce i straciła ponad 130 tysięcy złotych Ponad 130 tysięcy złotych straciła seniorka z Opola, która dała się podejść oszustom działającym metodą 'na członka rodziny'. 80-latka odebrała telefon… » więcej 2022-07-04, godz. 16:01 Na Popiełuszki w Opolu bus wjechał w autobus W rejonie dworca PKP Opole Groszowice, przy ul. Popiełuszki doszło do zderzenia busa z autobusem. » więcej 2022-07-04, godz. 15:45 Zrewitalizowany staw "Kozieławy" niedaleko Starej Kuźni pełni teraz funkcję małej retencji Zbiornik retencyjny 'Kozieławy' niedaleko Starej Kuźni na terenie byłego pogorzeliska zrewitalizowany. Inwestycja zrealizowana przez Lasy Państwowe ma zabezpieczyć… » więcej 2022-07-04, godz. 14:59 Zakropkowana akcja w zoo. Wolontariusze i pracownicy chcą chronić ptaki Nie będzie już szklanych pułapek dla ptaków w opolskim ogrodzie zoologicznym. Wszystkie szyby, przez które odwiedzający zoo oglądają zwierzęta, są oklejane… » więcej 2022-07-04, godz. 14:00 "Kolejne wybory, które są przed nami będą wyborami przełomowymi". Violetta Porowska o nowej regionalnej strukturze… - To był jeden z najtrudniejszych okresów dla naszej partii - przyznała w Porannej Rozmowie Radia Opole opolska posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »