Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-24, 15:45 Autor: Witold Wośtak

Uniwersytet Opolski przechodzi na nauczanie zdalne. Sesja odbędzie się jednak w formie stacjonarnej

Uniwersytet Opolski na Placu Mikołaja Kopernika w Opolu [fot. Barbara Tyslik]
Uniwersytet Opolski na Placu Mikołaja Kopernika w Opolu [fot. Barbara Tyslik]
Na kształcenie zdalne przechodzi od jutra (25.01) Uniwersytet Opolski. Zarządzenie prof. Marka Masnyka, rektora uczelni, nie dotyczy jedynie studentów odbywających obowiązkowe zajęcia bądź praktyki w placówkach medycznych.
Zdalna forma studiów potrwa do środy 2 lutego. Sesja odbędzie się jednak w formie stacjonarnej.

Maciej Kochański, rzecznik uczelni argumentuje, że w tym czasu nie ma zwykłych zajęć, a egzaminy da się podzielić na grupy, zachowując wszystkie zasady sanitarne.

- To również głos studentów, którzy uważają, że zdalna sesja nie pozwala na właściwą ocenę poziomu wiedzy - dodaje.

- To było widoczne chociażby w przypadku wniosków o stypendia dla najlepszych studentów. Część studentów apeluje więc do nas, aby mimo wszystko zorganizować egzaminy z pełnym zachowaniem dystansu społecznego, w maseczkach, oczywiście w dużych aulach. Wówczas będzie można rzetelnie ocenić wiedzę poszczególnych studentów.

Maciej Kochański dodaje, że decyzja odnośnie zajęć online jest ostateczna.

- Co do modelu sesji, samorząd studencki zgłosił jeszcze swoje uwagi, dlatego przez cały czas dyskutujemy i szukamy właściwego modelu, aby sesja egzaminacyjna mogła odbyć się w rzetelny sposób i przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Później studenci będą mogli udać się na zasłużony odpoczynek.

Przerwa międzysemestralna na UO potrwa do 27 lutego.
Maciej Kochański 1
Maciej Kochański 2

Wiadomości z regionu

2022-05-18, godz. 20:00 Pierwszy na Opolszczyźnie wodny plac edukacyjny działa w Opolu ''Moc żywiołu - WODA'' to oficjalna nazwa oddanego uroczyście do użytku pierwszego w regionie wodnego placu edukacyjnego. Mieści się on w ogrodzie Regionalnego… » więcej 2022-05-18, godz. 18:45 Opolska Młodzież Wszechpolska domaga się interwencji poselskiej w sprawie warsztatów "Wszystkie kolory tęczy" na … 'Nie zgadzamy się na szerzenie ideologii LGBT na państwowej uczelni i za państwowe pieniądze'. Młodzież Wszechpolska domaga się wyjaśnień w sprawie organizacji… » więcej 2022-05-18, godz. 17:45 Kędzierzyn-Koźle stawia na rozwój lokalny i integrację sąsiedzką. Rusza projekt "Dugnad" Gmina Kędzierzyn-Koźle będzie integrować mieszkańców i odbudowywać relacje sąsiedzkie. Samorząd otrzymał ponad 3,5 miliona euro na realizację projektu… » więcej 2022-05-18, godz. 17:27 Przed mikrofonem Radia Opole spędził godziny. Dziś pożegnaliśmy dra Witolda Potworę Na cmentarzu w Opolu Półwsi pożegnano dra Witolda Potworę. Znany słuchaczom Radia Opole ekonomista i wykładowca Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji… » więcej 2022-05-18, godz. 16:43 Narodowy Dzień Powstań Śląskich w parlamencie. Komisja kultury i środków przekazu senatu jest "za" Senat rozpatrzył ustawę o ustanowieniu Narodowego Dnia Powstań Śląskich, której inicjatorem jest prezydent Andrzej Duda. Prezydent zaproponował, aby nowe… » więcej 2022-05-18, godz. 16:38 Co 10 emigrant to Opolanin, region cały czas się wyludnia. Za nami III Kongres Demograficzny [ZDJĘCIA, FILM] Migracja zarobkowa i ujemny przyrost naturalny - to podstawowe bolączki dzisiejszej Opolszczyzny. Jako jedyny region w kraju Opolskie nieustannie wyludnia się… » więcej 2022-05-18, godz. 16:35 Prezydent Arkadiusz Wiśniewski w Radiu Opole o mieszkaniach w OTBS: "Nie zrobiłem niczego nielegalnego" - Mieszkanie kupiłem za swoje pieniądze, odłożone, bez żadnych preferencji. Nie chciałem ich wydać na konsumpcję, zmarnotrawić, tylko pomyślałem o przyszłości… » więcej 2022-05-18, godz. 15:21 Studenci przejęli klucze do bram Opola. Żakinada z finałem przy Odrze Piastonalia wróciły do Opola a wraz z nimi tradycyjna żakinada. Ulicami stolicy regionu przeszli studenci-przebierańcy. Były kolorowe, oryginalne stroje i… » więcej 2022-05-18, godz. 14:00 CBŚP zlikwidowało dwie grupy zajmujące się nielegalną produkcją papierosów i tytoniu. Zatrzymano 17 osób Policjanci z CBŚP z Opola i Katowic podczas dwóch akcji specjalnych zlikwidowali dwie grupy przestępcze zajmujące się nielegalną produkcją papierosów i… » więcej 2022-05-18, godz. 12:40 Rozszczelnienie rurociągu z gazem koksowniczym w Kędzierzynie-Koźlu. Ewakuacja pracowników Jedna osoba trafiła do szpitala, a kilkadziesiąt zostało ewakuowanych. W jednym z zakładów produkcyjnych w Kędzierzynie-Koźlu po godzinie 11:30 doszło… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »