Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-21, 13:00 Autor: Maja Laksy

Uniwersytet Opolski i Politechnika Opolska rozpoczynają rekrutację zimową. Na nowych studentów czekają kierunki inżynierskie i nauki ścisłe

Politechnika Opolska [fot. PO/facebook]
Politechnika Opolska [fot. PO/facebook]
Opolskie uczelnie wyższe oczekują na kandydatów chętnych do rozpoczęcia studiów w semestrze zimowym. Do wyboru są kierunki inżynierskie na Politechnice Opolskiej oraz nauki ścisłe na Uniwersytecie Opolskim.
Jak informuje Anida Stanik - Besler, prorektor Politechniki Opolskiej, uczelnia rozpoczęła rekrutację na dziewięć kierunków dostępnych na pięciu wydziałach. W sumie przewidziano przyjęcie maksymalnie 640 kandydatów.

- Najwięcej miejsc przygotowaliśmy na budownictwo, mechanikę i budowę maszyn, na inżynierię środowiska i na zarządzanie. Rekrutujemy na studia II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne, ale i na cztery kierunki angielskie na II stopniu - mówi Anida Stanik - Besler.

- Rekrutacja jest dedykowana studentom, którzy kończą naukę w semestrze zimowym. Chodzi o możliwość kontynuacji dla osób, które mają 3,5-letni cykl studiowania - podkreśla Maciej Kochański, rzecznik prasowy Uniwersytetu Opolskiego.

- Jest to przede wszystkim biotechnologia, chemia, fizyka, czyli nauki ścisłe. Tam, gdzie ten cykl kształcenia wygląda inaczej niż w przypadku studiów licencjackich i studiów uzupełniających - dodaje rzecznik.

Proces rekrutacji na obu uczelniach odbywa się na stronie internetowej rekrutacji kandydatów. Zakończenie rekrutacji na Politechnice Opolskiej zaplanowano na 25 lutego, a na Uniwersytecie Opolskim 28 lutego. Następnie kandydaci będą musieli przesłać dokumenty pocztą bądź dostarczyć je na uczelnie.
Anida Stanik - Besler
Maciej Kochański

Wiadomości z regionu

2022-05-18, godz. 20:00 Pierwszy na Opolszczyźnie wodny plac edukacyjny działa w Opolu ''Moc żywiołu - WODA'' to oficjalna nazwa oddanego uroczyście do użytku pierwszego w regionie wodnego placu edukacyjnego. Mieści się on w ogrodzie Regionalnego… » więcej 2022-05-18, godz. 18:45 Opolska Młodzież Wszechpolska domaga się interwencji poselskiej w sprawie warsztatów "Wszystkie kolory tęczy" na … 'Nie zgadzamy się na szerzenie ideologii LGBT na państwowej uczelni i za państwowe pieniądze'. Młodzież Wszechpolska domaga się wyjaśnień w sprawie organizacji… » więcej 2022-05-18, godz. 17:45 Kędzierzyn-Koźle stawia na rozwój lokalny i integrację sąsiedzką. Rusza projekt "Dugnad" Gmina Kędzierzyn-Koźle będzie integrować mieszkańców i odbudowywać relacje sąsiedzkie. Samorząd otrzymał ponad 3,5 miliona euro na realizację projektu… » więcej 2022-05-18, godz. 17:27 Przed mikrofonem Radia Opole spędził godziny. Dziś pożegnaliśmy dra Witolda Potworę Na cmentarzu w Opolu Półwsi pożegnano dra Witolda Potworę. Znany słuchaczom Radia Opole ekonomista i wykładowca Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji… » więcej 2022-05-18, godz. 16:43 Narodowy Dzień Powstań Śląskich w parlamencie. Komisja kultury i środków przekazu senatu jest "za" Senat rozpatrzył ustawę o ustanowieniu Narodowego Dnia Powstań Śląskich, której inicjatorem jest prezydent Andrzej Duda. Prezydent zaproponował, aby nowe… » więcej 2022-05-18, godz. 16:38 Co 10 emigrant to Opolanin, region cały czas się wyludnia. Za nami III Kongres Demograficzny [ZDJĘCIA, FILM] Migracja zarobkowa i ujemny przyrost naturalny - to podstawowe bolączki dzisiejszej Opolszczyzny. Jako jedyny region w kraju Opolskie nieustannie wyludnia się… » więcej 2022-05-18, godz. 16:35 Prezydent Arkadiusz Wiśniewski w Radiu Opole o mieszkaniach w OTBS: "Nie zrobiłem niczego nielegalnego" - Mieszkanie kupiłem za swoje pieniądze, odłożone, bez żadnych preferencji. Nie chciałem ich wydać na konsumpcję, zmarnotrawić, tylko pomyślałem o przyszłości… » więcej 2022-05-18, godz. 15:21 Studenci przejęli klucze do bram Opola. Żakinada z finałem przy Odrze Piastonalia wróciły do Opola a wraz z nimi tradycyjna żakinada. Ulicami stolicy regionu przeszli studenci-przebierańcy. Były kolorowe, oryginalne stroje i… » więcej 2022-05-18, godz. 14:00 CBŚP zlikwidowało dwie grupy zajmujące się nielegalną produkcją papierosów i tytoniu. Zatrzymano 17 osób Policjanci z CBŚP z Opola i Katowic podczas dwóch akcji specjalnych zlikwidowali dwie grupy przestępcze zajmujące się nielegalną produkcją papierosów i… » więcej 2022-05-18, godz. 12:40 Rozszczelnienie rurociągu z gazem koksowniczym w Kędzierzynie-Koźlu. Ewakuacja pracowników Jedna osoba trafiła do szpitala, a kilkadziesiąt zostało ewakuowanych. W jednym z zakładów produkcyjnych w Kędzierzynie-Koźlu po godzinie 11:30 doszło… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »