Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-20, 09:30 Autor: Justyna Maćkowiak

Opolszczyzna przygotowuje się na wzrost liczby hospitalizacji pacjentów z COVID-19

Oddział covidowy [fot. USK Opole]
Oddział covidowy [fot. USK Opole]
Sławomir Kłosowski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Sławomir Kłosowski [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Sytuacja nie jest zła, ale nie jest też dobra. Do ubiegłego tygodnia spadała w regionie zajętość covidowych łóżek szpitalnych - powiedział w Porannej Rozmowie Radia Opole wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.
- Do tej pory potwierdziliśmy w regionie 7 przypadków wariantu omikron koronawirusa - dodaje gość Radia Opole. - Wychodzenie ze szpitala i mniejsza liczba zakażeń spowodowały, że zwolniły się miejsca na wejście do województwa opolskiego fali omikrona. W tej chwili na 900 miejsc jest zajętych niecałe 400 oraz około 30 procent respiratorów. Na przestrzeni najbliższych dwóch tygodni spodziewamy się pogorszenia sytuacji w naszym regionie - przyznaje wojewoda.

- Omikron jest ponoć mniej agresywny i wywołuje mniej komplikacji tzw. szpitalnych. Natomiast nie można się tym sugerować i musimy przygotowywać miejsca szpitalne, a biorąc pod uwagę zwiększenie liczby zakażeń, to najczęściej bywa, że dwa tygodnie po zwiększeniu liczby zakażeń, zwiększa się liczba hospitalizacji. Mamy plan mobilizacji kolejnych łóżek dla pacjentów z COVID-19 - zapewnia Sławomir Kłosowski.

Mowa o 215 łóżkach, w tym 10 respiratorowych. Będą one tworzone w szpitalu w Kędzierzynie Koźlu - 150 miejsc. Nastąpi także zwiększanie liczby miejsc covidowych w placówkach, które dotychczasowo zajmowały się pacjentami z koronawirusem w Prudniku i Głubczycach.
Sławomir Kłosowski cz. 1
Sławomir Kłosowski cz. 2

Wiadomości z regionu

2022-05-21, godz. 19:30 Lublana coraz bardziej siatkarska. Do Słowenii docierają kibice ZAKSY, ale nie tylko Coraz więcej kibiców dociera do Lublany, gdzie jutro (22.05) odbędą się finały Ligi Mistrzów. Na trybunach hali Stożice może zasiąść 12,5 tysiąca… » więcej 2022-05-21, godz. 19:18 "To była najcięższa walka". Na Górze św. Anny uczono 101. rocznicę najważniejszej bitwy III Powstania Śląskie… Mija 101. rocznica bitwy o Górę św. Anny, która była najkrwawszym aktem III Powstania Śląskiego. Dziś (21.05) pod tamtejszym Pomnikiem Czyny Powstańczego… » więcej 2022-05-21, godz. 18:15 Prace za półmetkiem. Przedszkole w Grodźcu będzie gotowe szybciej niż planowano Będzie mogło tam uczęszczać 50 dzieci z trzech sołectw. Trwa budowa nowego przedszkola w Grodźcu. Wylane zostały już posadzki, trwają prace związane… » więcej 2022-05-21, godz. 17:45 Medycy z USK w Opolu sprawdzą, czy cukrzyca wpływa na uszkodzenie słuchu u dzieci Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu sprawdzą, czy cukrzyca wpływa na uszkodzenie słuchu u dzieci i młodzieży. Opolski ośrodek diabetologii… » więcej 2022-05-21, godz. 16:43 "Można zobaczyć czołgi i dotknąć broni". W Nysie trwa piknik wojskowy Prezentacja sprzętu wojskowego, w tym między innymi czołgów Leopard, wystawa militariów, czy mini strzelnica - to tylko część atrakcji, z jakich skorzystać… » więcej 2022-05-21, godz. 16:30 Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa już działa! Można się zgłaszać Ruszył nabór do nowego rodzaju służby wojskowej - dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Z tej okazji w 32 miejscowościach w całej Polsce odbywają… » więcej 2022-05-21, godz. 12:00 Warunki dla każdego powinny być takie same! Radni SP w sprawie ujednolicenia regulaminów w Opolskim TBS Solidarna Polska apeluje do prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego, aby wprowadził jednolite zasady w regulaminie dla wszystkich mieszkań z zasobów opolskiego… » więcej 2022-05-21, godz. 11:15 "Podaruj Dzieciom Uśmiech" - startuje akcja zbiórki pomocy dla dzieci z placówek opieki W Porannej Rozmowie Radia Opole o zbiórce na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Krasnym Polu i z Ośrodka Interwencyjnego w Głubczycach. O szczegółach przedsięwzięcia… » więcej 2022-05-21, godz. 10:45 Radio Opole jest Lublanie! Można pokibicować ZAKSIE a przy okazji zwiedzić stolicę Słowenii [ZDJĘCIA] Wzgórze zamkowe z potężną fortyfikacją, której początki datowane są na IX wiek, park Tivoli czy stare miasto z barokową zabudową. Lublana jest gospodarzem… » więcej 2022-05-21, godz. 10:41 Narybek też już łowi. Młodzi amatorzy połowów spotkali się na zawodach w Opolu Wietrzna pogoda ich nie zniechęciła. Z samego rana młodzi wędkarze pojawili się nad Kanałem Ulgi w Opolu i ruszyli do rywalizacji. W Mistrzostwach Województwa… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »